Ekonomi:
Çevre Bakanlığı memur alımı 2013 kontenjan kadro

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ilişkin tüm detayları ve Çevre Bakanlığı memur alım ilanlarını, memur kadrolarını haberevet'ten öğrenebilir ve gelişmeleri takip edebilirsiniz. KPSS 2013/2 puanı ile alım yapılacak. Memur olmak isteyenler bu başvuruları takip ediyor. Memuriyet için uzun süredir uğraşan ve çeşitli sınavlara girenler bu yılın son aylarında devletana çatısı altında iş bulabilir.

Bu yıl bitmeden memur olamak isteyenlerin son umudu Çevre VeŞehircilik Bakanlığı oldu. Erdoğan Bayraktar'ın Bakan olduğu kurumda KPSS 2013 memur alımlar var. Çevre Bakanlığı memur kadrosu açıklandı. KPSS 2013 puanına göre Çevre Bakanlığı'na memur alınacak. Kadrolara yerleşmek isteyenler birer birer başvuru yapacak. Memur alım ilanları ve boş kadrolar bu haberde.

9 BRANŞTAN TOPLAM 360 TANE PERSONEL ALINACAK

Yaşanılabilir bir çevre ve marka şehirler oluşturma yolunda yeni çalışma arkadaşları arayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, KPSS Kasım 2013 atamalarında 9 branştan toplam 360 tane personel alımı yapacak. Bakanlık Aralık ayında 4-B sözleşmeli olarak 9 branştan toplam 117 tane personel alımı yapacak. Böylece yılsonuna kadar toplamda 477 personel alımı yapılmış olacak.


Çevre Bakanlığı memur alımları ne zaman yapılacak? Bakanlık çatısı altında çalışmak isteyenler ve devletin garantörlüğünde iş bulmak isteyenlerin umudu olan bu alımlar kimilerinin tek umudu. KPSS puanları güncelliğini yitirmeden tercih yaparak memur olmak istiyor. Haberevet'ten Çevre Bakanlığı ve diğer bakanlıkların KPSS memur alımlarını ve iş ilanlarını öğrenebilirsiniz.

Çevre Bakanlığı kaç kişi alacak. Memur alım ilanlarına nasıl başvurulacak. Hangi kadrodan kaç kişi alınacak. Tüm bu detaylar haberevet.com'da olacaktır. İşte Çevre Bakanlığı memur alımı işlemleri hakkındaki ayrıntılar:

KPSS 2013 / 2 Atamalarında Alım Yapılacak Branşlar ve Sayıları:


Çevre Mühendisi 79

Elektrik Elektronik Mühendisi 21

Harita Mühendisi 29

İnşaat Mühendisi 72

Makine Mühendisi 21

Jeofizik Mühendisi 8

Mimar 31

Şehir Plancısı 27

Memur 72 olmak üzere toplamda 9 branştan 360 tane personel alımı yapılacak.

4-B Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Branşlar ve Sayıları:
Çevre Mühendisi 48
 

Elektrik Mühendisi 7

Harita Mühendisi 11

İnşaat Mühendisi 18

Makine Mühendisi 8

Jeofizik Mühendisi 6

Jeoloji Mühendisi 3

Mimar 12

Şehir Plancısı 4 olmak üzere toplamda 9 branştan 117 tane personel alınacak.

100 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK UZMAN YARDIMCISI ALINACAK
Bakanlık ayrıca, yapacağı sınavla 100 adet Çevre ve Şehircilik uzman yardımcısı alacak. Yapılacak olan sınavda, Hukuk Fakültesi 15, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3, Maliye, İktisat, İşletme, Sosyoloji Bölümlerinden 5, Çalışma Ekonomisi Bölümünden ise 3 kişi alacak.
Sınavla Bilgisayar Mühendisliği 7, Makine Mühendisi ve Şehir ve Bölge Plancısı 7, Çevre, Harita ve İnşaat Mühendisi 8, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Mimarlık 6, Biyoloji bölümlerinden 1 kişi alınacak.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Türkiye'ye Et, Süt, Yumurta ve Ekmek Dış...
Hükümet enflasyonun neden yüksek olduğunu araştırdı ve et, ekmek, yumurta, süt gibi ürünlerin neden...

Haberi Oku