Kızgın Adam

Yazara ait Toplam: 66 yazı bulunuyor
14 Mayıs 2012 Pazartesi 12:08

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yol haritası!..

Evet, bir süredir yazı yenilemiyorduk.
Hayli talep-tepki geldi; neredesin Kızgın Adam, sende mi cıvıttın, yıldın, sattın vesaire.
Bir de, hani, ne oldu bu iş, hani emeklilik, hani, emeklilikte yaşa takılanlara hak filan...
Öncelikle şunu belirteyim arkadaşlar, yani ilgili arkadaşlar, ben Başbakan değilim!..
Ben Bakan da değilim, milletvekili de...
Yani, çözüm mevkiinde olan bir adam değilim.
Bir gazeteceyim; gazeteci ne yapar; konuyu gündeme taşımak için elinden geleni yapar.
Bunu yaptım mı; yapabildiğim kadar evet.
Bir de fazlası; konuyu Başbakan'la yüzyüze görüştüm mü, Bakanlarla görüştüm mü?..
Evet.
Vekillerle görüştüm mü, en az yüzüyle...
Fazlası...
Eylemlere destek verdim mi, elimden geldiğince...
Şimdi ben, beş kuruşluk dünyevi menfaatimin olmadığı hatta böylesine sıkıntılı konuları gündeme getirmek suretiyle haylice de zarar ettiğim bir konuya yapışıyorum; klavyenin başından kahramanlık takıyan bazı "it herifler" bana hava atıyor!..
Yok, ne olmuş da, yok boşuna ümit veriyormuşum da!..
Ulan hıyar, ulan hayvan, ulan öküz; Ankara'nın sıfır altı onunda ben eylemdeydim; sen klavye yavşağı, bitli uyuz, uyku kokulu hıyar, klavye kahramanı, ara sıra emeklilikte takılanlara ve ziyadesiyle porno sitelerine takılan ayyaş herif; sen neredeydin!..
Emeklilikte yaşa takılanların yüzde 80'inin samimi olarak bu işi istediklerini biliyorum; ama bazı "it"ler var ki, resmen sabote ediyorlar.
Bu itlerden bazıları, Başbakan'a hakaret ve tehdit dolu ifadelerle mektup, mesaj gönderiyorlar...
Bu konuda şikayetler ulaştı; işimizi zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Çünkü bu heriflerin emeklilik gibi bir dertleri yok; gönül verdikleri Ergenekoncu parti iktidara gelsin de nemalansınlar...
Dert bu!..
Dertleri üzüm yemek değil, bağcının evini yakmak!..
*
Bunları bir kenara bırakalım...
Bir anket düzenledik, zor bela 50 bin oldu.
Ne yapalım; Başbakan'a gideceğim ve "Efendim, 50 bini aştık, daha da gidiyoruz, bu işi hallederseniz bunca dua var" diyeceğim.
 
Başka?..
Mektup gönderin Başbakanlığa dedik; az sayıda mektup ulaştı.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan
Başbakanlık Ankara adresine, şöyle düzgün, edepli ve anlamlı mektup göndermeyen herkesin boynunda emeklilikte yaşa takılanların vebali vardır.
Gönderin aslanım!..
Kaç kuruşluk pul!..
Başka; BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, büyük bir eylem hazırlığında...
Meclis Önünde hak talep edilecek...
Oraya kaç kişi gelir?..
En az on bin bekliyorum.
Şimdiden, "Ben geleceğim, iki elim kanda olsa da geleceğim, namus sözü" diyenlerin bu sütunun altına yazılmış yorumlarını bekleyeceğim.
Bakalım; kaç namus sözü veren var.
Bu işi Meclis tatile girmeden bitirmek istiyorum ama talep lazım.
Bir gazeteci rüzgar oluşturamaz, var olan rüzgarı değerlendirir.
Sen otur, eylemlere gelme, mektup bile gönderme, işi birkaç on bin kişinin sırtına yükle, sonra da...
Geç klavyenin başına sitem salla!..
Emeklilikte yaşa takılanlardan bazıları gerçekten iyi çalışıyor.
Onlardan ricam, Ankara'daki belli başlı sivil toplum örgütlerinin başkanları ile görüşüp rüzgar estirsinler.
*
Torba yasa meselesi var; Ben kısmetse Salı Günü, yani Yarın Sayın Ali Babacan'a "Torba yasaya emeklilikte yaşa takılanlar da girsin" talebimi ileteceğim.
Bu konuda da bastırmak gerek.
*
Şunu ifade edeyim tekrar; ben çözüm makamında değilim, konuyu gündemde tutmaya ve siyasileri çözüme zorlamaya çalışıyorum.
Ve üstelik, ne yalan söyleyeyim, Emeklilikten gelecek aylığa da şükürler olsun ihtiyacım yok.
İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN
Bu arada, haberevet için katkıda bulunabilecek arkadaşları ücreti mukabili istihdam etmek istiyor bizimkiler.
Evde bilgisayarı olan, Türkçe'yi iyi bilen, bilgisayarla haber girişi yapabilecek arkadaşlar, memleketin neresinde olursa olsunlar, haberevet@hotmail.com adresine başvursun.
Yapacakları, haberevetin kontrol panelinden haber girmek.
Evden de girmek mümkün.
Tabii iyi Türkçe bilgisi, bilgisayar bilgisi lazım.
Ve siyasi kültür.
Duyurmuş olayım!..

Bu yazıya yapılan yorumlar

osman / kocaeli
21 Temmuz 2012 Cumartesi - 13:47

sayın başbakanımız recep tayyip erdogana rica ediyorum lütven duy şu bizim gibi gariplerin feryadını biz 10 yıldır ezilenlerin horlananların iktidarda oldugunu biliyoruz bu yüzden destegimizi kesmeden sürdürüyoruz inş düşündügümüz gibi oldugunu alacagınız hayırlı kararla daha da saglam olacak düşüncelerimiz sayın başbakanımız hergün gözümüz haber programlarında özel sektörde belli bir yaştan sonra çalışmak iş bulmak çok zor hakkımız olan ertelenmiş 28 şubat ürünü banka hortumcularının açıklarını bizim hakkımızı yiyerek kapattılar yeni bir türkiye sloganımız hedef 2023 diyorsunuz biz magduruz içimiz kan aglıyarak yeni türkiyeyi nasıl kuracagız hep birlikte kimsenin hakkı yenmeden kenarda fırsat bekleyen memleket sömürücülere fırsat vermemek için güç birliigi yapmalıyız umutla bekliyoruz sn başbakanım
yaman58 /
17 Mayıs 2012 Perşembe - 23:37

arkadaşlar herşey tamamda sadece bu yaşa takılanlar neden televizyonda veya gazetelerde hiç bahsedilmiyor günlük internetten takipteyim biraz daha gayret sarfetsek daha güzel olmazmı eve geliyorum direk devlet kanallarının tele teksini kontrol ediyorum belki bi umut diye vallahi çok yıprandık artık özel şirketler kimi nasıl kaç yaşına kadar çalıştıracak yaş 50 dediği zaman hadi kapı demeyecekmi özel şirket yöneticileri şimdi işçisini köle misali çalıştırmıyormu istediği gibi işçiyi yönlerdiriyor yeter artık alınan haklarımız verilsin bize yazık deyilmi
ergün /
17 Mayıs 2012 Perşembe - 22:46

selam kızgın adam buiş için meclise yürümek gerekirse yürüyelim bu mesele onbinleri ilgilendiriyor 11 sene yaş beklemek evlat acısı gibi
çiçek / istanbul
17 Mayıs 2012 Perşembe - 09:47

kızgın adam bir an önce görüşmenizi yazarsanız seviniriz.
Feruh AL / Bursa
17 Mayıs 2012 Perşembe - 01:52

Mitinge katılım oranını çok düşük görünüyor.
Evet Katılacağım neden demiyorsunuz. ( Hayret Vallahi )
ismail / muğla
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 21:38

bu kanunun çıkmasından en çok sevinenlerden biride ben olacağım inanın 5 sene dah çalışmak insana koyuyor. kızgın adam allah senden razı olsun inan torba yasasında bu da çıkarsa çok dualar alırsın.
reis turgut / denizli
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 15:04

biz yaşa takıldık hakımızı kaybetik hükümetde bizi takılıp hükümete kaybedecek .
fatma / ANKARA
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 12:29

Kızgın adam bu işe yüreğini koydun teşekkürler.yüreğine,kalemine sağlık.emeklilikte yaşa takınlanlardanım bir bayan olarak özel şirkette çalışıpta bir gecede 7 yıl emekliliğinin uzayacağını öğrenmenin bir insan bir anne için ne demek olduğunu anlatamamki,insan işe başlarken haklarını bilerek hayatını o doğrultuda yönlerdirmek ve o yönde hayaller planlar yapmaya başlar.bunları yıkılmasının ne demek olduğunu anlatmak gerek siyasetçilere.Duygularımıza tercuman olduğunuz için size minnettarız.eylem gün ve yeri belirlendiği duyurulursa kesinlikle ailece orda olacağız.Bizler yeni bir hak istemiyoruz.alınan hakkımızı geri istiyoruz..
vefa yamanlı / istanbul
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 11:26

Kızgın adam emeklerinize sağlık,dün ali babacan ile görüşmenizde ne sonuç çıktı .paylaşmanızı bekliyoruz.
saygılarımla
bankacı /
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 11:16

bu sayfayı taradım şbaşbakanlık.gov'a konu ''sayın başbakanım emeklilikte yaşa takılanların haberevet'teki yorumları kızgı adama ettikleri duaları aynen gönderiyorum'' şeklinde aynen mali attım... hergün atıyorum mail.
GÜLAY / ANKARA
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 10:56

Değerli yazarımız, benim tek korkum bu tip toplantılara insanların ne istediğini bilerek gelmemesi. Bizim derdimizin kimseyi eleştirmek değil. Bu yanlış kararı şuan ki hükümet almadı. Biz sadece düzeltilmesini rica edeceğiz. Millet gelipte abuk subuk vay bu adamlar vermez diye konuya girmesin lütfen. Bu konuyu siyasi arenaya çevirmesinler. Ben oy vermedim ama çalışan insanlara da saygım var. Gerçekten güzel kanunlara ve hizmetlere de imza attılar. Lütfen unutulmasın. Ben bir anayım kim düşümüpte çoluk çocuğumuz süt vermeyi düşündü. Kimse düşünüpte yapamadı. herkes pislik attı. Günahtır lütfen herkes edebiyle terbiyesiyle gelsin.Bizde başımızdaki insanların haklarını yemeyelim.
/
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 10:51

kızgın adam..bu iş olsada olmasada hakkını helal et bize.Allah yolunu izini açık etsin.görüştünüzmü torba yasasına girme hakkında
AHMET / ANKARA
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 10:24

DOĞUM TARİHİM 01.01.1969 İŞ HAYATINA GİRİŞİM 16.04.1986 DIR YANİ 18 YAŞINDAN ÖNCE ÇALIŞMA HAYATINA ATILDIM O ZAMAN DEVLETİN BİZİMLE YAPTIĞI SÖZLEŞME YAŞA BAKILMAKSIZIN 25 YIL 5000 PRİM GÜNÜ İDİ BUNA GÖRE BENİM EMEKLİLİĞİM 18 YAŞTAN SONRA YANİ 01.01.1987 TARİHİNDEN BAŞLAYIP 25 YILIN DOLDUĞU 01.01.2012 İDİ IMF DAYATMALARIYLA ZAMANIN HÜKÜMETİNE ÇIKARTTIRILAN KANUN İLE 6 SENE ETKİLENİP 01.01.2018 TARİHİNE YÜKSELTİLDİ YANİ BENDEN 6 SENE ÇALINDI ÇIKAN KANUNLAR GERİYE DOĞRU İŞLETİLİP MAĞDUR EDİLDİM 9200 PRİM GÜNÜM VAR EMEKLİ OLAMIYORUM SAĞLIKTAN YARARLANAMIYORUM BENİMLE İŞE BAŞLAYAN BENDEN YAKLAŞIK 7 YAŞ BÜYÜK OLAN VE SADECE 5000 PRİM GÜNÜ OLAN YAŞA TAKILMADAN EMEKLİ OLDU BEN İSE İŞ BULABİLDİĞİM SÜRECE ÇALIŞIYORUM VE PRİM GÜNÜM DOLMASINA RAĞMEN SAĞLIKTAN YARARLANABİLMEK İÇİN SİGORTALI ÇALIŞIYORUM NORMALDE DÜŞÜNÜLÜRKİ FAZLADAN PRİM YATIRDIĞIN ZAMAN EMEKLİ MAAŞINDA YÜKSEK OLUR BU İŞDE TERSİNE ÇALIŞIYOR ŞAYET SİGORTAYA YAKLAŞIK 2500 TL NİN ALTINDA BEYANDA BULUNUYORSANIZ EMEKLİ MAAŞINIZ PRİM YATIRDIĞINIZ HER AY DÜŞÜYOR İNANMAYANLAR http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ BU SİTEDEN HER AY KONTROL EDEBİLİRLER ŞİMDİ SİGORTA YAPTIRMADAN ÇALIŞSAM SAĞLIKTAN YARARLANAMIYORUM SİGORTA YAPTIRSAM ASGARİ ÜCRETE ZOR İŞ BULURKEN 2500 TL MAAŞI VERECEK İŞİ NERDEN BULACAĞIM BASIN BU HAKSIZLIĞI HİÇ DİLE GETİRMİYOR SADECE KIZGIN ADAM SERDAR ARSEVEN NAZLI ILICAK VE ALİ TEZEL DİLE GETİRİYOR ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN BİR ÇOK HAKSIZLIĞA DUR DİYEN DÜNYA LİDERİ SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYE BU HAKSIZLIKLAR TAM OLARAK ANLATILDIĞINDA İLLAKİ BU HAKSIZLIĞI DÜZELTECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM KALEMİNE BİLEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK CESUR KIZGIN ADAM SERDAR ARSEVEN VE ALİ TEZEL BEY ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN. SAYGILARIMLA.
Şaban / YOZGAT
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 10:23

Sn Kızgın Adam bu kadar yazıyoruz Başbakanlığa duyurduk sesimizi ama Başbakanlığın ve Bakanımızında bakış açısını değiştirmemiz lazım bunları bakış açısı ne Milletin geleceği ile oynarız ..... KARDEŞİM valla benim ömrüm bittikten sonra ... sadece şunu anlamaları lazım sadece bizmi kurtaracaz vatanı devlet memuru zam istiormuş ya aynı paradan daha az paraya onların işini yapacak milyonlarca hemde onlardan daha pratik daha özverili gençlerimiz var kimse acıtasyon yapmasın herkes aldığı parayıda iyi bilir nasıl harcadığınıda herkes nerede ise çift maaş yedikleri önlerinde yemedikleri yanlarında herkes tatillerde nerede tatil apacağının hesapları peşinde bizmi yükleneceğiz onların yükünü biz mağdurları oynarken millet para biriktirme sıfır araba alma peşinde ....bizde hakkımızı istiyoruz yok öyle yağma......herkes elini vicdanına koysun özellikle hükümet.. 3 şıktan birini yerine getirsinler
mehmet / ankara
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 09:58

arkadaşlar lütfen hakkımızı aramak istiyorsak lütfen mitinkte herkez getirebildiği kadar kişiyi getirsin nekara kalabalık olursak inanınki sesimizi tüm türkiyeye duyurmuş oluruz türkiyenin en mağdur kesimi ama en az sesi çıkan kesimiz
/
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 09:32

SAYIN KIZGIN ADAM TEK ÜMİDİMİZ SİZSİNİZ SAYIN ALİ BABACANLA OLAN GÖRÜŞMENİZİN İNŞALLAH HAYIRLI SONUÇLARINI BEKLİYORUZ.MAĞDURUN YANINDA OLAN ADAM ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM SAYGILARIMLA
YAŞ MAĞDURLARI / İSTANBUL.
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 09:14

**yaş mağdurları
BU YAZIYI MUTLAKA OKUYUN ,

***1.) YILLARDIR KANAYAN BU YARAYI,
**2.) YILLARDIR DEVAM EDEN BU MAĞDURİYETİ

***YAŞI DOLDUĞU,PRİMİ DOLDUĞU HALDE, MAĞDUR OLUP PARAMPARCA OLMUŞ AİLELERİNİN ACILARININ
**DİLE GEİTRMEK ANAYASAL HAKLARINIZI KULLANMAK İSTİYORSANIZ,

***BBP ANKARADA EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR PLATFORMU TEMSİLCİLERİ ADINA BÜYÜK BİR MİTİNG DÜZENLEYECEKTİR.

BASIN AÇIKLAMASINA KATILMAK İSTEYENLER BİLGİ ALMAK İSTEYENLER,

MÜRACAT TEL:Tel: 0312 434 09 20 -27 Büyük Birlik Partisi
Gazi Mah. Silahtar Cad. No:90 Yenimahalle/ ANKARA
Tel: 0312 434 09 20 -27 (pbx) Fax: 435 5818

MÜR :MUSTAFA TESTİCİ BBP GENEL BAŞKANI, VE BBP GENEL , mür :bbp
İlker Kayalıoğlu
Medya Tanıtım,bbp Selami Ekici
AR-GE
bbpKaptan Kartal
Sosyal ve Siyasi İşler
ve web site adresi: http://www.bbp.org.tr/baskanlikdivani.phpYAŞ MAĞDURLARI,KIZGIN ADAM,VE ALİ TEZEL,BBP MUSTAFA TESTİCİ,SERDAR ARSEVER, NAZLI ILICAK A GAYRETLERİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKÜR EDERİZ,


***BU YASA ÇIKACAK , AMA HAZİRAN TORBA YASASINADA ÇIKARILMALI DİYE DÜŞÜNLÜYOR.
aykan /
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 09:07

Sevgili kızgın adam, dün sayın bakan Ali Babacan'la bir görüşme yapmanız söz konusuydu. Bir gelişme var mı acaba? Bu arada aile boyu mitingdeyiz.....
BORA ÖZOL / İZMİR
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 07:18

her ay düzenli olarak ..göndermiş olduğum yazıdır arkadaşlara örnek teşkil etmesi sebebi ile gönderiyorum..
BORA ÖZOL / İZMİR
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 07:16

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANLIĞI'NA

ANKARADoğum tarihim02 /.08./1968.. olup,.03/10./1986.. tarihinde de çalışma hayatına başladım.08.09.1999 tarih ve 4447 sayılı yasa ve bu yasanın kademeli geçişle ilgili maddelerinin Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine düzenlenen 23.05.2002 tarih ve 4759 sayılı yasadan önce, erkek bir çalışan olarak 25 çalışma yılını doldurduğumda yaşıma bakılmaksızın emekli aylığı bağlanmak ve emekli ikramiyemi alarak emekli olabilecektim. Ancak 23.05.2002 tarihinden bir gün öncesine kadar emekliliğime kalan sürem 23.03.2002 tarihinde TBMM'de kabul edilerek 01.06.2002 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 4759 sayılı yasa ile 23.02.2002 tarihinden itibaren bir gecede emekliliğime kalan sürem yükselmişt
BORA ÖZOL / İZMİR
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 07:15

Yani 23.02.2002 tarihli yasa ile bir gecede emekli olmak için çalışamam gereken süre yaklaşık .7.yıl artmıştır. Kısacası emekliğime kalan süre bir gecede yaklaşık 2 katına çıkmıştır. İnsan yaşamında 7 yılın ne kadar uzun bir zaman dilimi olduğu ve bu zaman dilimine ne ad altında olursa olsun yapılan müdahalenin, hukukla, insafla ve insaniyetle izahı mümkün olmadığı açıktır.23.02.2002 tarihine kadar ..yaşında tüm haklarımla (emekli ikramiyesi,emekli maaşı,sağlık yardımları) emeklilik hakkıma kavuşabilecek iken, Devletin güvenlik ve istikrarı ile devletin sosyal bir hukuk devleti olma ilkesine de aykırı bir düzenleme ile emekliliğime kalan süremin artırılması ve emeklilik hakkıma kavuşmak için yeni bir ..yıllık bir çalışma mükellefiyeti altına sokulmam hukukun genel ilkleriyle bağdaşmayan bir durumdur.
BORA ÖZOL / İZMİR
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 07:14

Ayrıca yine benimle aynı tarihte işe başlamış fakat benden 7 yaş büyük olan çalışan ise 25 yılını doldurduğunda hiç beklemeden rahatça tüm haklarıyla birlikte emekli olabilecektir. Bu da bahse konu düzelmenin hukuk vicdanına aykırı olduğunun ayrı bir göstergesidir.
Devlete güven, istikrar ve sosyal hukuk devletine aykırı bu düzenlemenin değiştirilerek bahse konu düzenleme ile yüklenilmiş olan yeni mükellefiyetlerden ve hukuk vicdanına aykırılıklardan kurtulmak için gereğinin yapılmasını ve mağduriyetimin giderilmesini saygılarımla arz ve talep ederim…06/.12./2012 BORA ÖZOL T C VATANDAŞLIK NO.
faruk / bolu
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 03:16

sayın kızgın adam dende olmasan bu yaşa takılanları düşünen yok cok saol sorun cok staj magdurları var sigortası sayılmıyor devlet vermiş o zaman bu sigortayı o zaman 2 sene fabrikalara gittik asgari ücretin ücte biri maaş verdiler aynı orasaki işciler gibi farikasa calıştık işte o sigortayı bu hukumet saymıyor başlangıc yapmıyor avekat stajyerlere hak tanıdı omnların sigortası başlangıc sayılıyor meslek liselerinin sayılmıyor nerde adalet nerde birde 40 yaşındaki insanları özel sektör cıkartıyr işten bu yaşta iş bulunmuyor zaten gencler iş bulamıyor ki evlenemiyorki 3 cocuk demesini biliyorlar bu gidişte nüfus geriye dogru düşecek birde şu taşaron işcilerin sorunlarını bir türlü cözmediler ya secimden bir sene gecti hala cözmediler ayıp ya bir türlü cözemediler bu 99 cıkan sistemi tekrar eski haline soksunlar bu yaş şartı kalksın kalksın yahu kalksın hicmi düşünmüyorlar arkasaşlar
ayhan cakır / izmir
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 02:26

izmirlı arkadaslar yenı asır gazedesını lutfen arayın bızler bırsey yapmazsak olmaz haydı arkadaslar bu ısı bıtılarım bıtsın bu ızdırap cep tlf num 05438419196 caglı yapın arayayım konusalım
ayhan cakır / izmir
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 02:22

kızgın adam sonsuz tekkurler sana bır ısteyım olacak tlf nomaranı yazsan konusa bılsek ben izmırlı burada da bırseyler yapsak derım ben yenı asır gazedesını aradım haber yapacaklarını soyledıler izmşrli arkadaslarla toplansak ıyı olur sanırım bı de basbakana yazı yazın dıyon nereye yazacagız bunu acıklarmısın tekurler
Feyzullah / Antalya
16 Mayıs 2012 Çarşamba - 00:10

Değerli kızgınadam,umutlarımızın sözcüsü olduğun için Allah işini rast getirsin.lütfen diğer çatlak sesler seni kızdırmasın.(İt ürür,kervan yürür)Saygılarımla
turguturgut / ankara
15 Mayıs 2012 Salı - 21:59

arkadaslra özel sektorde canımız çıkıyor işyerinde çalıştığmız zamanların onda biri kadar gayret etsek beraber olsak torba yasasına gireriz kızgın adam saseınde lutfen boş oturmaylım
sude / ankara
15 Mayıs 2012 Salı - 21:09

yer - gün- saat eylem cinsi-- gerekli katılımcı adedi ????????? bakalım neler olacak
zaman nelere gebe yaşayanlar görecekler karalı tutum nasılmışşş.. yeter artık.. susma susma susma sıra bize geçti geçeceği kadar kimse kusura bakmasın yani artık. yeter lütfen .
KORAY ÇELTİK / ANKARA
15 Mayıs 2012 Salı - 20:51

Kısaca BEN ORADA OLACAĞIM, yalnız tarih lütfen...
simge / istanbul
15 Mayıs 2012 Salı - 19:14

Günlerdir yazılan yorumlar, oylar gösteriyor ki, bir yasa değişikliği bir çok kişiyi mutsuz etmiştir. Eğer hukuk kuralları kamu vicdanında yer bulamamışsa insanların adalet duygusunu zedelemişse o kuralda bir sakatlık var demektir. Devlet toplumun mutluluğunu sağlamakla görevlidir. Bu nedenle işe girerken emekli olmayı umut ettiği yaştaki emeklilik hakkı geri verilmelidir. Bu hak verilrse herkes hemen belki emekli olmak istemeyecektir. Ama en azından emekli olabilme hakkının elinde olması mutluluğunu kazanacaktır.
ibrahim / gaziantep
15 Mayıs 2012 Salı - 16:45

bizler yaşatakılanlar yeter artık diyoruz 28sene oldu bizim gibi insanlar mazlumolan lardır mazlumun ahı kimseyi alanlar hicbirzaman afolunmaz cenabı allahbile affetmez bizler sagolsun kızgın adamın peşindeyiz bazıları söz söylemişler ama aldırmasın gerçekolan yain yaşa takılanlar öyle laf ebeligi yapmazlar bizler başbakanımızın merhametini bekliyoruz byüklerimiz ricamızdır yaşca calışamı yoruz
kazimtekeci / karabük
15 Mayıs 2012 Salı - 16:12

kızgınadam kalemine bileğine sağlık çok çok teşekkür ederim senden başka bizenen ilgilenen yok miting yerini sayfanıza yazarsanız çok menmum olurum saygılar sunar.ALLAH ne muradınız varsa versin rabbim müjdeli haberlerinizi dört gözle bekliyoruz iyi günler dilerim.başkakanımızdan ben şahsen ümütlüyüm bizlerin feryadını duyacaktır inşallah.
yaş mağduru / ankara
15 Mayıs 2012 Salı - 16:11

Selam kızgı adam görüşmende başarı için bugün sürekli dua ettim. Allah cülemizin yardımcısı olun.
süleyman e atak / ankara
15 Mayıs 2012 Salı - 16:10

merhaba bi paylaşımda bulunmak istiyorum.(Emekli olan, ancak maaş için yaşı bekleyen astsubayın sağlık giderinin karşılanması gerektiğine dair mahkeme kararı.-ank 7 idare mah esasno 2009/1029 karar no 2010/97 )2009 ylında kendi isteği ile emekli olan bir astsubay ın sağlık yardımı talebinin doğru bulunması ile ilğili. GSS şimdi işsiz olduğuuz halde bizden prim istiyecek.HUkuk devleti??????? Adalet!!!!!!!! BU kanun çıkmazsa gerçekten sosyal patlamayı tanıyacagız iyice arkadaşlar.KUl hakkı yenmesn ayıptır günahtır ya. konu ile ilğili internette araştırma yapanlar daha dtaylı bilgilere ulşabilirler. syg lar
ADNAN EMİR / KAYSERİ
15 Mayıs 2012 Salı - 11:09

KIZGIN ADAM A SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUM.ALLAH KENDİSİNDEN RAZI OLSUN.BEN SAYIN BAŞBAKANA ,AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİNE ,MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİNE ,CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ İZZET ÇETİN E MEKTUP GÖNDERDİM DAHA DA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİM.27 YILDIR HEMDE ÖZEL SKTÖRDE ÇALIŞIYORUM PRİM GÜN SAYISI 9100 GÜN OLDU.DAHA MEVCUT YASA YA GÖRE 5 YIL SONRA EMEKLİ OLACAKMIŞIM. ALLAHTAN REVAMI ARKADAŞLAR. MEVSUT EMEKLİLER 5000 GÜNDEN EMEKLİ OLMUŞLAR PAŞA PAŞA DİNLENİP AY SONUNDA MAAŞLERINI TAKIR TAKIR ALIYORLAR.BİZLERDE HEM SAĞLIKTAN HEMDE EMEKLİLİK MAAŞINDAN YOKSUN HABİRE ÇALIŞIP VERGİ ÖDÜYORUZ. YETER ARTIK 27 YILDIR VERGİ VE PRİM ÖDEDİM. ÜSTELİK 27 YIL İÇERİSİNDE SADECE 5 GÜN RAPORLUYUM ONUN DIŞINDA FUL ÇALIŞTIM.BU HAKSIZ YASANIN DÜZELTİLMESİNİ ÇOK İVEDİLİKLE İSTİYORUM . BU KONUDA EMEK VEREN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUM.
bahattin KARTAL / İSTANBUL
15 Mayıs 2012 Salı - 10:18

öncelikle bizleri gündemde tuttuğunuz için teşekkürler. kazanılmış haklar kutsaldır. 1999 yılında çıkarılan ve 2001 yılında yürürlüğe giren bu yasanın bu kutsal hakkımızı gasp ettiğini söyleyerek akp için oy istedik. ve sonuçta akp iktidara geldi. bu haksızlığa hala son veremedi. şu ne hazindirki hakkınız olduğunu herkes biliyor ama kimse vermek istemiyor. kazanılmış haklarımızı bile yalvartarak ağlatarak bile vermiyorlar. MAZLUM HAKKINI TAHSİL EDECEĞİ GÜN, ZALİM OLANLAR YALVARIP AĞLAYACAK. HİÇ DÜŞÜNMÜYORLARMI?
saygılar.
mustafa sarı / aydın / söke
15 Mayıs 2012 Salı - 10:06

Değerli kızgın adam ; elinize sağlık çok güzel yazmışsınız gerçekten bugüne kadar bizim yaptıklarınıza minnettarım elinize kolunuza zihniyetinze düşüncelerinize sağlık saygılarımla başarılarınızın devamını dilerim....
yaş magduru / adana
15 Mayıs 2012 Salı - 10:02

kızgın adamı başımızdan eksık etmesın emegı gecenlere tşk.lerımı sunuyorum.ınşallah bu ış olacak umutluyum.
murat / aydın
15 Mayıs 2012 Salı - 09:37

kızgın adam ALLAH sizden razı olsun.Size minnettarız sizinleyiz.Artık bu hak maduriyetinden bu derece haberimiz yoktu,gafil sessiz kalınmıştı diyemez sorumlular kul hakkı ile artık karşıkarşıyalar.
HİLMİ KASTAMONU /
15 Mayıs 2012 Salı - 08:50

MERHABALAR...öNCELİKLE BUGÜNLERİDE GÖRDÜKYA ALLAHIMA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN.KIZGIN ADAM SONSUZ TEŞEKKKÜRLER.BUGÜN NE ENTERESAN Bİ DURUM BENİM DOĞUM GÜNÜM.HEP 15 MAYISIN UĞRUNA İNANMIŞIMDIR.HAKKIMIZDA HAYIRLI BİR GELİŞME OLURDA SİZLERİN BİZ YAŞ MAĞDURLARININ DİLEKLERİ YERİNE GELİR.GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ HABER EVET SİTESİNDE OLUCAK.50 BİN SAYISINI ZAR ZOR GEÇTİK.ASLINA BAKARSANIZ BİZİM ÇOKTAN 100 BİNLİ RAKAMLARI DEVİRMEMİZ GEREKİRDİ.EL İNSAF ARKADAŞLAR.HER İŞİDE KIZGIN ADAMDAN BEKLEMEYELİM.DAHA BİZLER İÇİN NELER YAPSIN.BUNADA ŞÜKÜR SESİMİZİ KOSKOCA TC.NİN SAYIN BAŞBAKANI'NA KADAR DUYURMUŞ.BUGÜNDE BAKANIYLA GÖRÜŞECEK.ALLAH EMEĞİ GEÇEN HERKEZDEN RAZI OLSUN.SAYGILARIMLA...BUGÜN DOĞUM GÜNÜ OLAN VEYA OLMAYAN HER KARDEŞİME MUTLU SAĞLIK VE HUZUR DOLU NİCE YILLAR DİLİYORUM..HOŞCAKALINIZ.....
nazif arslan / çanakkale
15 Mayıs 2012 Salı - 08:49

sayın kızgın adam yapmış olduğunuz çalışmaları canı gönülden destekliyor,çalışmalarınızda başarılar diliyorum.kolay gelsin.dilerim bu iş çözülür ve emekli yaş mağdurları rahata kavuşur.
YÖNETİCİLER LÜTFEN HAKKIMIZI VERİN
faruk / samsun
15 Mayıs 2012 Salı - 08:43

ankarada yapılacak olan kalabalık bir mitinge tarihi önceden belli edinbunu her platforma duyurun namus sözü bende orada olacagım
ercan / gaziantep
15 Mayıs 2012 Salı - 07:40

kızgın adam ellerinize sağlık vermiş olduğunuz destekden dolayı çok teşekkür ederim
isa / istanbul
15 Mayıs 2012 Salı - 06:32

Arkadaşlar kızgın adam çok haklı,destek olacağına köstek olmayın ,o elinden geleni yapıyor ya sizler ne yapıyorsunuz saçma saçma yorumlar bende kızıyorum bu tür yorumlara neden belki bir bildiği var diyemiyoruz şunu unutmayın o bizlerden daha çok hakları savunandır bence saygılar Allah razı olsun senden kızgın adam ben sana çok güveniyorum bu iş olacak Allahın izniyle inşallah
erdogan / istanbul
15 Mayıs 2012 Salı - 01:48

sayın gızgın adam helal olsun elinden geleni yaptın dahada yapacağa benziyorsunuz son yazınızı çook beğendim size hak veriyorum elinize sağlık emeğinize sağlık.zaten bu ülke hep art niyetli insanların yüzünden geriye gidiyor değilmi ? destek olacaklarına köstek olanları anlamıyorum.çalışmalarınızda başarılar dilerim. inşallah ilgili kurumlar haklılığımızı anlarlarda harekete geçerler ve çözüme kavuştururlar bu işi saygılarımla
nihle / bilecik
15 Mayıs 2012 Salı - 01:27

yardım larınız için çok teşekkürler inşaallah muhalefet kanadıda bizleri destekler ve yanlız bırakmaz kızgın adama özverilerinden dolayı çok teşekkürler
hakan / izmit
15 Mayıs 2012 Salı - 01:18

inşallah hakkımızı alacağız.teşekkürler.
Feruh AL / BURSA
15 Mayıs 2012 Salı - 00:55

Allahın izniyle Ben geleceğim, iki elim kanda olsa da geleceğim, namus sözü...
ümit / bursa
15 Mayıs 2012 Salı - 00:12

size ve serdar arseven beye saygılarımla.yüreğinize sağlik.teşekkürler.ben ve benim gibi mağdur olan arkadaşlarım için.
Taşkın / GİRESUN
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 23:57

kızgın Adam Allah sizden razı olsun inşallah yarın hayırlı haberlerinizi alırız
ahmet / izmit
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 23:41

dualarımız seninle
bekir / bursa
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 23:39

kızgın adam.Allah senden razı olsun.inşallah bu işin sonunu getireceksin.bizde sana elimizden geldiğince sana yardıncı olmaya çalışacağız. çıkmış olduğun bu yolda Allah yar ve yardımcın olsun.
GÜLAY / ANKARA
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:49

Bende bir anayım. Seni doğuran doyuran çok yaşasın, rahmetli iseler anan atan nurda nurda yatsın. Bu konusa sana yol verenlere de sana da allah sağlık sıhhat ağız tatlılığı versin. Varsa yada birgün olursa evlatlarının gününü gör. Daha ne diyebilirim. Biz senden yana razıyız allahta senden razı olsun. Allaha emanet ol.
şenol / istanbul
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:42

kızgın adam ilginize teşekkür ederiz inşallah sen bu işi başaracaksın boş konuşan insanlara kulak asmayın Allah yardımcınız olsun biz ailecek size dua ediyoruz BAŞARILAR...
KANDIRALI CENGİZ / İZMİT
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:42

CANAABU ALLAHIM KIZGIN ADAMDAN BİN KERE RAZI OLSUN BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN,YARINKİ BAKANLA GÖRÜŞMESİNDE İNŞAALAH HAYIRLI MÜJDELER VERİR
KANDIRALI CENGİZ / İZMİT
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:41

CANAABU ALLAHIM KIZGIN ADAMDAN BİN KERE RAZI OLSUN BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN,YARINKİ BAKANLA GÖRÜŞMESİNDE İNŞAALAH HAYIRLI MÜJDELER VERİR
ibrahim / antalya
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:40

kimseye hakaret etmedim kötü söz söylemedim ve yorumum sansürlendi
CEMİL / ERZURUM
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:36

Ellerine,emeğine ve yüreğine sağlık başka ne diyebilirim ki?
ramazan / istanbul
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:10

Allah senden razı olsun kızgı adam. Başımızdan eksik etmesin sana ihtiyacımız var... TEŞEKKÜRLER
ilhan / bursa
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 22:09

madurum çalınan hakkımı geri istiyorum sonuna kadar sizleri destekliyorum
ibrahim / antalya
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 21:52

yorumum neden yayınlanmıyor acaba?
HLK / MERSİN
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 21:34

ALACAĞIZ GECİKMİŞ EMEKLİLİK HAKKIMIZI İNANIYORUM. AMA NE ZAMAN BİLMİYORUM OLSA OLSA MEZARDA KARDEŞİM BİTMİŞİZ BİZ ARTIK YETERRRRRRRR YA YETERRRRRRRRRR MİTİNK SE MİTİNK HADİ O ZAMAN NE DURUYORUZZZZZZZZZZZ KIZGIN ADAM TŞK.EMEĞİNİZE HA GAYRETTT DAHA BİTMEDİ.
köksal / erzincan
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 21:27

arkadaşlar kızgın adam haklı biz sadece meslegi gazeteci olan birinden mucize yaratmasını bekliyoruz biz ne yaptık kimin kapısını çaldık biz insanlar üzülerek söylüyorum hazırcıyız herşeyi başkalrı yapsın biz kazanalım olmuyor arkadaşlar ayıptır kızgın adam Allah sana yardım etsin
kemalsiner / Afyonkarahisar
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 21:22

Teşekkürler sayın kızgın adam.Yarınkı görüşmenizi heyecanla bekleyeceğiz.
tugnur / muğla
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 21:03

Tüm emek ve desteğiniz için teşekkürler.
leman / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 21:03

merhaba kızgınn adamm elim kanda bile olsa dev mitingde bende varımm .....
ayşe / ERZURUM
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 20:59

Allah kızgın adamdan razı olsunn destek olalımm ve her zaman yanında olalımm.Bu işler mücadele etmeyle biterr. Bu kazanılmış bir haktı elimizden aldılarr.İnşallah iktidar partisi elini vijdanına koyar hakkımızı geri iade ederr..Yeni çıkacak olan torba yasasında çıkabilirr her yere mektup fax tlf meil.yağmuruna tutalımm.Ben hic boş kalmıyomm boyuna arıyorumm..Herkese sevgiler saygilar Bir olalım iri olalım..
Volkan / ısparta
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 20:35

arkadaşlar kızgın adama teşekkürler her sonuca hazır olmak lazım ama özellikle söylemek istiyorum ben çok ümitliyim
Volkan / ısparta
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 20:28

Allah senden razı olsun yürekli kardeşim.konu ile alakalı olmayan mağduriyet yaşamayan bikaç gerzek lütfen canınızı sıkmasın.Biz gerçek mağdur ordusu yanındayız her türlü eylemdede yanındayız.torba yasa konusu çok önemli.teşekkürler saygılar sevgiler
sadettin / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 20:24

bize mitingin yapılacak toplantıların tarihi saat belli olsun yeter ordayız.söz kızgın adam.söylediklerin yüzde yirmi için aynen katılıyorum.bu işin olmamasını isteyen yüzde yirmilik guruba ne dersen haklısın.yürekli adam gibi adamsın kızgın adam.yaptıkların yapmasanda yeter allah razı olsun.umut dogurdun önçülük yaptın siyasetde görmüyorsa adniyet var yapacak bişey var oda secim.sen yaptın yapacanı önderlige devam edmesen niye diyemeyiz hakkımız yok.edersen allah deriz.
Volkan / ısparta
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 20:20

Allah senden razı olsun yürekli kardeşim.konu ile alakalı olmayan mağduriyet yaşamayan bikaç gerzek lütfen canınızı sıkmasın.Biz gerçek mağdur ordusu yanındayız her türlü eylemdede yanındayız.torba yasa konusu çok önemli.teşekkürler saygılar sevgiler
ibrahim / antalya
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 19:11

sayın kızgın adam emeklerinizi hiç kimse inkar edemez bizler bilmesekte yüce allah biliyor ondan hiç şüphe yok fakat her yazınızda bizlere sitem dolu kelimeler yazıyorsunuz hele bu seferki yazınızda sarfettiğiniz kelimeler hiç hoş değil ve unutmayınki bu kanun bu hükümet zamanında yasalaştı burada kimse siyaset peşinde değil tek derdimiz elimizden alınan ekmeğimizi geri nasıl alabiliriz yani burada sanki hırsızın hiç suçu yokmuş gibi devamlı bizleri suçluyorsunuz bizler mağduruz çocuklarımızın rızkını gasp edenlere ağam paşam dememizmi gerekiyor meclis önünde yapılacak eyleme tarih belirlenirse o gün orada olacağımı belirtmek istiyorum mağdur olan herkesin de katılmasını talep ediyorum saygılar...
kıyasettin saçmalı / kayseri
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 19:07

kızgın adam işin gücün rasgelsin Allah senden razı olsun bu mitingi hafta sonu yaparsanız söz bende ankaradayım.
Nadi Şafak Gencosman / Balıkesir
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 18:55

Sonuna kadar destekliyorum ve desteklemeye de devam edeceğim.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...
MAGDUR ANK /
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 18:46

KIZGIN ADAM YRINKİ ALİ BABACAN BEYLE GÖRÜŞMENIZDEN ÜMİTLİYİZ VE BİZİM DERTLERİMİZİ ISTEGİMİZİ SAVUNDUGUNUZ İÇIN ALLAH HERZAMAN YARDIMCI OLUR INSLH YARINKİ GÖRÜŞMENIZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYCEZ
TŞK
/
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 18:34

mrb kızgın adam sen adam gibi admasın yüreklisin acık sözlüsün düşüncen ne olursa olsun görüşün ne olaursa olsun yüreği acık olanda asla zarar gelemz sen onalrı cidiye alma asla alırsan onları sevindirsin buna lütfen izin verme bizler seni tanıyoruz tşk ederim emeği gecen herkese
Şaban / YOZGAT
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 16:07

Sn Kızgın Adam klavene sağlık ellerin dert görmesin Yozgatta ikamet ediyorum ne zaman denirse namus sözü ANKARADA olacağım başbakanlığa yazı yazdım..... inan bir işaret bekliyorum...
tiryaki / sakarya
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 16:04

ülkenmizin kangren olmuş problemlerini kararlılıkla çözen başbakanımız ve kadroları bu problemide gündemlerine alacaklarına inancım güvenim tamdır.bu çözüm her ne kadar ekonomimize külfet getirsede, bu dayatma kanununun ımf dayatması olduğunu ve çalışan toplumun canını acıttığını BAŞBAKANIMIZ tarafından bilinmektedir.insan odaklı siyasetin bu konuda çözüm üreteceklerini umutla bekliyoruz.kızgın adam sizi uzun zamandır takip ediyor konuya yaklaşım ve gayretlerinizi taktirle karşılıyoruz...
fatma keskin / denizli
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:58

KIZGIN ADAM ÖNCELİKLE GÜNDEME TAŞIDIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA BAKIYORUM SİZDE TOPU YAŞA TAKILANLARA ATMA DERDİNDESİN BİZ ZATEN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ NE TWİTLER MWSAJLAR MEKTUPLAR YAZDIK AMA GELEN CEVAPLARI KEŞKE GÖRSEYDİNİZ AMA GENEDEALLAH RAZI OLSUN BU UĞURDAN DÖNMEK İSTERSENİZDE DÖNEBİLİRSİNİZ KİMSE GÜCENMEZ
sude / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:56

torba yasa meselesi var; Ben kısmetse Salı Günü, yani Yarın Sayın Ali Babacan'a 'Torba yasaya emeklilikte yaşa takılanlar da girsin' talebimi ileteceğim.
Bu konuda da bastırmak gerek.===== izin yazınızdan alıntı yaptım===== büyüksünüz büyük iş yapıyorsunuz.Allah yardıncımız olsun.
CEM / ANKARA
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:51

SEVGİLİ KIZGIN ADAM,BELLİKİ SENİ ÇOK KIZDIRMIŞLAR SEN ONLARA ALDIRMA.ALLAHA HAVALE ET.ÜÇ GÜNLÜK DÜNYADA HİÇ BİRŞEY İÇİN MORAL BOZMAYA DEĞMEZ.YASA ÇIKSADA,ÇIKMASADA SENİ YAZILARINLA TANIMIŞ OLDUK.İNŞALLAH GIYABENDE TANIRIZ.HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER.
simge / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:44

ne olur bu yasa değişsin .hollanda da olduğu gibi erken kısmi emeklilik olsun falan ama insanların sosal güvenliği olsun .hastane kapsı kapanmasın gss için daha ilave prim istenmesin. ayıp oluyor artık ama.insanlar zor durumda babam da dahil
yaş mağduru / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:34

Allah senden razı olsun yürekli kardeşim.konu ile alakalı olmayan mağduriyet yaşamayan bikaç gerzek lütfen canınızı sıkmasın.Biz gerçek mağdur ordusu yanındayız her türlü eylemdede yanındayız.torba yasa konusu çok önemli.teşekkürler saygılar sevgiler
süleyman e atak / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:30

merhaba kızgın adam .yaptıklarınız gayretli katkılarınız unutulmaz mümkün değil.güzel yurdumda malesef neyve veren ağaç taşlanır. bolca nazar edilir.emekleriniz emeklerimiz dualarımız boşa çıkmayacaktır inşallah.size her türlü ortamda desteğe hazır binler var emin olun.Üzerimize düşeni dünden daha fazla yapmalıyız.sözlerinize de sonuna kadar hak veriyorum.Sonsuz teşekkürler.
NURİ YILMAZ / İSTANBUL
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:18

LÜTFEN EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN ARKADAŞLAR KIZGIN ADAMI KIZDIRMAYIN KIZGIN ADAM BİZİM İÇİN BÜYÜK EMEK SARF EDİYOR .....SAYGILAR SANA KIZGIN ADAM
NURİ YILMAZ / istanbul
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 15:14

Sayın kızgın adam sen bakma bu tür laflara bizler senin sayende yolumuza devam edelim....
esra / ANKARA
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 14:58

YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER. Sayın başbakana mektupta gönderdik. Benim gibi dört gözle bu haksızlığın bitmesini bekleyen arkadaşım var.gündemi de takip ediyoruz. Lütfen başbakanım sesimizi duyun artık. Sizin yapmadığınız bu haksızlığa bir son verilsin.
ZÜLEYHA HASTA / antalya
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 14:57

sevgili yazarımız epeyder yazı yazmadığınızdan dolayı ümidim pekde açıkçası kalmamıştı.Herhalde bu iş yattı demiştim.Tabiki şahsi görüşümdü.AMa bi de diyordum ki bizim yazarımız el attığı işi bitirecek bi karakteri var diyordum. Sağolun konuyu gündemde tuttuğunuz için allah razı olsun.Başbakanımız bu konuyu inşallah çözecektir .Sizinemeğinizi boşa çıkarmayacak ve bizlerin haklarını yemiyecektir.SİZ Bu konuyu sonuca ulaştırsanızda ulaştırmasanızda biz sizin emeğinizin hakkını nasıl öderiz acaba.Sağolun var olun.ALLAH SİZİN GİBİ BİZLERE KARŞILIKSIZ ÇALIŞACAK ÇOKKK GAZETECİLER VERSİN. iyi çalışmalar
şenol durmaz / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 14:34

teşekkürler,emeğinize ve yüreğinize sağlık...
mehmet / ankara
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 13:13

kızgın adam gerçektente çok kızgınmışın ben siteyi 2-3 gün önce takip etmeye başladım daha önceki mitinklerdende haberim yoktu ankarada oturmam avantaj olduğu için inanınki koşa koşa gelirdim bana 6 sene vurdu ben bu haksızlığa karşı zaten kahroluyorum sizlerin sayesinde allahın izniyle sesimizi duyuracağız inşallah yılmak yok
turguturgut / ANKARA
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 12:51

sayın kızgın adam hekes senı bılıyor allah senden razı olsun yanındayız senın
bayram / tekirdağ
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 12:47

arkadaşlar kızgın adama teşekkürler her sonuca hazır olmak lazım ama özellikle söylemek istiyorum ben çok ümitliyim
sarıca /
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 12:44

sevgili kızgın adam hani bir tabir vardır.it ürür kervan yürür lütfen bu tip klavye adamlarına takılmayın unutmayınki bu iş bu aşamaya kadar bile geldiyse bizim için baya yol katetmişiz demekki tabiiki önce sizlerin sayesinde inanın evde özürlü çocuğumun dahi duasını alıyorsunuz ltfn yazılarınızada ara vermeyin.her ne görev düşüosada tabiiki bizlerde yapmalıyız.inşallah bu yasa çıkacak inşallah başbakanımız bu hakkımızı verecek saygılarımızla
gökhan çiçek / istanbul
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 12:37

ALLAH RAZI OLSUN KIZGIN ADAM YAPTIKLARININ BEDELİ ÖDENMEZ. SONSUZZ TŞKKLER..SAYIN BAŞBAKAN VE KABİNESİNİN KUL HAKKI KONUSUNDAKİ HASASİYETİNİ BİLİYORUM.BİZİMDE HAKKIMIZ OLAN EMEKLİLİĞİ VERECEKLER ÜMÜT EDİYORUMM..TŞKKLERRRR..
tarum /
10 Aralık 2012 Pazartesi - 13:42

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, borçlanarak emekliliğe “aktüeryal dengeleri” olumsuz etkilediği için sıcak bakmadıklarını açıkladı.
CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli'nin emeklilikle ilgili yazılı soru önergesini yanıtlayan Bakan Çelik, sigortalılardan hizmet süresini tamamlayıp yaşını beklemek durumunda kalanlarla tabi olduğu emeklilik yaşını tamamlayıp emeklilik hizmet süresini doldurmayanların tespitine imkan tanıyan bir kayıt ve istatistiki veri bulunmadığını da kaydetti.

ŞİMDİLİK 'TAKİP' YAPILMIYOR

Çalışmaları süren Hizmet Takip Projesi hayata geçirildiğinde çalışanların hizmet yılı, prim ödeme gün sayıları ve yaş koşulları hakkında verilerin elde edilmesinin mümkün olacağını belirten Bakan Çelik, şunları kaydetti: “Hizmet yılı ve prim ödeme gün sayısını doldurarak yaş koşulunu sağlamayı bekleyenlerle yaş koşulunu sağladığı halde hizmet süresi ve prim ödeme gün sayısı yeterli olamayanlar hakkında bir çalışma bulunmamaktadır.

AKTÜERYAL DENGEYİ ETKİLİYOR

Sigortalıların aktif olarak katıldıkları işgücünden emekli olabilmeleri için gerekli olan prim ödeme gün sayısını tamamlamadan ayrılarak sisteme borçlanma suretiyle prim ödemeleri ve buna kısa sürede aylık olarak sistemden geri almalarının aktüeryal dengeleri olumsuz etkilemesi sebebiyle borçlanarak emekliliğe hak kazanma uygulamasının yaygınlaştırılması olumlu karşılanmıyor.”
murat /
10 Aralık 2012 Pazartesi - 13:41

samsun bolgesinden sizinle calismak isterim su an yurt disindayim on gun icinde donecegim
cakiroglumurat55@hot /
10 Aralık 2012 Pazartesi - 13:21

slm kizgin adam ve yas cilar bugun bakanimiz aciklama yapmis yasci.larla ilgili herhangi bir calismamiz yok diye simdi hurriyette okudum yani sizin basbakana dosya aile bakani arkanizda chp den bir kac millet vekili solumuzda bbp partisi tesdici yanimizda eylemler yaptik falan hikaye bu bakan ve gumruk bakani bu hukumetin en buyuk ayak baglarin dan ikisidir neden lerini daha sonra ki yazilarimda aciklayacagim simdilik isimiz yas anliyacagiginiz

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR