Magazin:
Canım çıkar halde çalışıyorum
Mesleğini sadece Türkiye sınırları içinde değil, dünya çapında yapan ve İstanbul'u bir moda şehri olarak tanıtma misyonunu üstlenen Tülin Þahin; yoğun bir tempoda çalışmasına rağmen yakında anne olmak istediğini söyledi. Marie Claire dergisinden Zeynep Sipahi'ye röportaj veren Tülin Þahin, hakkında merak edilenleri ve hedeflerini anlattı...


İÞKOLİK DEÐİLİM
İşiniz dışında magazinde neredeyse hiç yer almıyorsunuz. Özel hayatınızı bu kadar korumanıza rağmen popülerliğini hiç yitirmeyen ender insanlardan birisiniz. Bunun sırrı nedir sizce?
Yaptığım iş magazinle direkt alakalı aslında. Söylediğiniz gibi çok yoğun bir iş tempom var ve bu da medyada yeterince yer alıyor. Þunu da belirtmek isterim ki bence magazin medyası gerçekten işinde başarılı olan insanlara gerekli olan değeri ve saygıyı veriyor.

Sizin için işkolik diyebilir miyiz?
Mesleğimi uluslararası platformda yaptığım zaman; bu, beraberinde aşırı yoğunluğu ve sık sık seyahat etmeyi de getiriyor. Ama bunun işkoliklik olduğunu zannetmiyorum. Sadece işimi çok severek ve büyük bir saygıyla yapıyorum.

ZORLANMIYOR
Yoğun iş temposundan dolayı özel hayatınıza zaman ayırmakta zorlandığınız zamanlar olmuyor mu?
Olmuyor, çünkü evden çıkıp eve geliyorum. Aslında hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar çok zaman geçiriyorum evde.

Eşiniz Mehmet Özer'in yoğun temponuza uyum sağlamakta zorlandığı anlar oluyor mu?
Benim mesleğim de diğer insanlarınki gibi bir meslek. Sadece çalışma saatlerim çok daha uzun, çalışma alanım da tüm dünya. Ancak söylediğim gibi evden işe, işten eve gidip geldiğim için eşim bu tempoma uyum sağlamakta zorlanmıyor. Bu konuda bir sorun yok.

DİSİPLİN ÞART
"Bugün hiçbir şey yapmadan öylece durmak istiyorum" dediğiniz bir gününüz bile olmuyor mu? Olmaz olabilir mi? Tabii ki oluyor. Çünkü canım çıkar vaziyette çalışıyorum.

Aynı anda birkaç işi birden yürütüyorsunuz. Bu da oldukça disiplinli olmayı gerektiriyor. Hep böyle miydiniz? Disiplinli ve mükemmeliyetçi...
Evet, işim had safhada disiplin gerektiriyor. Disiplin, modellik mesleğinin olmazsa olmazıdır ama özel hayatımda o kadar disiplinli ya da mükemmeliyetçi değilim.

TASARIM YAPARDIM
Nasıl dinleniyorsunuz?
Duruma göre değişiyor. Bazen bahçemizde oturmak, bazen film izlemek, bazen Bağdat Caddesi'nde oturup bir kahve içmek, bazen de sahilde yürüyüş yapmak...

Model olmasaydınız, bugün ne yapıyor olurdunuz?
Büyük olasılıkla, dokuz yaşından itibaren olmak istediğim ve eğitimini aldığım moda tasarımı üzerine çalışırdım. Dünyanın üç büyük moda merkezi olan Milano, Paris ya da New York'ta işimi yapardım. Þimdi bu merkezlerde modellik yapıyorum...

ANDERSEN'İN MASAL ÞEHRİNDE BÜYÜDÜM
1980 doğumlusunuz... Çocukluğunuza dair anılarınızda neler var?
Çok güzel anılar var. Danimarka'nın Odense şehrinde doğup büyüdüm. Odense, dünyaca ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen'in doğup büyüdüğü şehir aynı zamanda. Þehrin de masalsı bir havası vardır zaten.

Kalabalık bir aileye mi sahiptiniz?
Dört kişilik bir aileyiz. Annem ve babam bizi, her zaman eğitimimizin öncelikli olduğunu vurgulayarak yetiştirdi. Kendi ayaklarımızın üzerinde durabiliyor olmamızı da yine onlara borçlu olduğumuza inanıyorum. Babam ve annem 17 yaşında Danimarka'ya gitmiş. Büyük bir aileyiz ve diğer aile üyelerimiz de Danimarka'da yaşıyor.

Rol modeliniz kimdi?
Kendi ayakları üzerinde durmayı başarmış her kadın, rol modelimdi

İYİ VE İLGİLİ BİR ANNE OLACAÐIM
Yoğun temponuz içinde ailenizin üçüncü üyesine ne zaman yer açmayı planlıyorsunuz?
Yakında...

Sizce nasıl bir anne olacaksınız?
İyi ve ilgili bir anne olacağıma inanıyorum.

Size göre uzun süreli ilişkinin sırrı nedir?
İnanın bilmiyorum. Keşke biliyor olsak da tarifini versek. Bence ilişkideki önemli unsur karşılıklı saygı Saygıdan kastettiğim de çiftlerin birbirlerinin işine ve özel zamanına özen göstermesi.

Þikayetçi olduğunuz bir yönünüz var mı?
Bir şey yapacağım zaman hemen olsun istiyorum. Biraz sabırsızım sanırım.

Mutluluk kaynağınız nedir?
Ben her zaman küçük şeylerle mutlu olabilen biriyim. Çok şükür işimde mutluyum, çok iyi dostlarım ve mutlu bir evliliğim var. Ayrıca eşim Mehmet bana kendimi her gün daha güzel ve mutlu hissettiriyor.


ÞANSLI OLDUÐUMA İNANIYORUM AMA ÖNCELİK EMEKTE
Bildiğim kadarıyla işiniz de, eşiniz de aklınızda bile yokken hayatınıza girmiş. Þanslı olduğunuza inanıyor musunuz?
Evet, kesinlikle! Hayatın güzel sürprizlerine ve şanslı olduğuma inanıyorum. Ancak şans hayatta sadece anlık getiriler sağlar. Bunun sürdürülebilir olmasını sağlayanın ise disiplin ve emek olduğuna inanıyorum. Bu sadece benim yaptığım iş için de geçerli değil, bütün meslekler için aynı kuralın geçerli olduğunu söyleyebilirim

İSTANBUL'U MODA MARKALARININ AKLINA SOKTUM
Yurt dışında da aktif olarak çalışıyorsunuz. Nedir moda politikanız?
Yurt dışında, 20 ajansa bağlı olarak çalışıyorum. Bu ajanslarda, modellerin nereyi temsil ettiklerine dair bir kayıt olması gerekiyor. Ajansların, dünyanın en iyi markalarına "Tülin'in temsil ettiği yer İstanbul" demeleri çok önemli. Markaların aklında İstanbul'un yer etmesini istedim. Markaların ve dergilerin sık sık İstanbul'a gelip çekimler yapmalarını sağlıyorum. Yabancı basın benimle röportaj yapmak istediğinde, onları İstanbul'a çağırıyorum. Kendimce tohumlar attım işte.

EN İYİ BAKIM YAZ VE GÜNEÞ
Doğal bakım sırlarınız oldukça meşhur. Yaz için bize ufak tüyolar verebilir misiniz?
Yazın ve güneşin kendisi en büyük doğal bakım bence. Herkes yazın mutlu ve neşeli oluyor. Sadece güneş koruma kremlerinizi kullanmayı unutmayın yeter.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner118

banner113

Azra Akın'dan bebek müjdesi!
Atakan Koru ile evli olan ünlü güzel Azra Akın, anne olmaya hazırlanıyor.

Haberi Oku