Tarkan feat Nazan Öncel Hadi O Zaman Video NET D İzlesene-Youtube İNDİRR DİNLE VİMEO 04.04.2014

Tarkan Nazan Öncel Hadi O Zaman Dinle. Uzun zamandır küs oldukları bilinen Tarkan ve Nazan Öncel sonunda barıştı ve Hadi O Zaman şarkısında düet yaptılar. Tarkan Feat Nazan Öncel Hadi O Zaman Netd kesintisiz dinle. 04.04.2014

 

Nazan Öncel Tarkan son şarkı dinle. Tarkan ve Nazan Öncel'in Hadi O Zaman şarkısını dinle. Uzun zamandır küs oldukları bilinen Nazan Öncel ve Tarkan harika bir düete imza attılar. Hadi O Zaman şarkısında Nazan Öncel ile düet yapan Tarkan herkesi kendine hayran bıraktı. 04.03.2014

Tarkan ve Nazan Öncel'in şarkısı sadece telif  hakkı nedeni ile netd adresinden yayınlanıyor. Tarkan ve Nazan Öncel Hadi O Zaman şarkısını Net d ile aynı anda haberevet.com adresinden dinleyebilirsiniz. 04.04.2014


TARKAN FEAT NAZAN ÖNCEL HADİ O ZAMAN TIKLA DİNLE

 

Nazan Öncel Tarkan Hadi O Zaman Söz

İçimde bir sıkıntı var
Yerli yersiz bir korku var
Bilsem benimle olacaksın
Dağılacak o bulutlar
Bir sürü güzel anımız var
Bizim onları da alıp gidelim mi?
Ama bunun yanması sönmesi
ölmesi bitmesi var
Sonra birde dağılması toplanması var
Hadi o Zaman ne duruyoruz
Yürü o Zaman ne bekliyoruz
Ne yaparsan yap beni al o zaman

Benden günah gitti
Yan o zaman
Hadi o Zaman ne duruyoruz
Yürü o Zaman ne bekliyoruz
İnsan yanlışlarıyla doğru
Biz de hata yapmadık mı?
Bilsem benimle geleceksin
Ne yanlış kalır
Ne de doğru
Bir sürü güzel anımız var
Bizim onları da alıp gidelim mi?
Sarıl bana sıkı tutun öyle gidelim
Deli deli sevişelim ölüp bitelim

 

Nazan Öncel feat Tarkan single çalışması ‘Hadi O Zaman’ yarın akşam saat 21.00’de ilk defa dijital müzik platformu Netd Müzik’te hayranlarıyla buluşacak. Netd Müzik’in yılın diğer sürpriz çıkışları arasında Ajda Pekkan, Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu single çalışması, Murat Boz, Gülşen ve Ozan Çolakoğlu single çalışmasıyla yepyeni Deniz Seki, Athena, Serdar Ortaç ve Zuhal Olcay video klipleri olacak. Netd Müzik, 2014 yılının yeni şarkı ve albümlerinin çıkış yaptığı ücretsiz dijital platformu olacak. 03.04.2014


TARKAN KİMDİR?

 

Tarkan Tevetoğlu (d. 17 Ekim 1972) veya kısaca Tarkan, Türk şarkıcı, şarkı sözü yazarı, besteci, prodüktör ve aranjör. Batı Almanya'nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında doğup büyüdü, 1986'da ailesiyle beraber Türkiye'ye geldi ve müziğe çocukluk yıllarında başlayan ilgisi sonucunda, lise hayatına başladığı Karamürsel'de ilk müzik eğitimini almaya başladı. İlerleyen yıllarda İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanışarak şirket ile bir albüm anlaşması imzaladı.


Tarkan, 1992'nin son aylarında ilk stüdyo albümü Yine Sensiz'i, piyasaya sürdü ve albümdeki "Kıl Oldum" şarkısıyla çıkış yaptı. 1994'te yayımladığı ikinci stüdyo albümü Aacayipsin ve 1997'de yayımladığı üçüncü stüdyo albümü Ölürüm Sana ile ticari başarı yakaladı. Ölürüm Sana albümünden çıkan "Şımarık" single'ı, birçok ülkenin ulusal listesine giriş yaptı. 1998'de Universal Music Group ile anlaşma imzaladı. 1999'da piyasaya sürdüğü toplama albümü Tarkan, çeşitli ülkelerden platin ve altın sertifikalar kazandı. 2001'de yayımladığı dördüncü stüdyo albümü Karma'daki "Kuzu Kuzu, "Hüp" ve "Verme" şarkılarını kliplendirdi. İki yıl sonra çıkan Dudu albümüyle yeniden ticari başarı yakaladı, 2006'da Come Closer adlı ilk İngilizce albümüyle bazı Avrupa listelerine giriş yaptı. "Bounce" ve "Start the Fire", albümden çıkan single'lar oldu. Tarkan, bir yıl sonra, altıncı stüdyo albümü Metamorfoz'u yayımladı. Albümdeki şarkıların sözleri, Türk Dil Kurumu tarafından takdir edildi. 2010 yılında yedinci stüdyo albümü Adımı Kalbine Yaz dinleyiciyle buluştu ve Türkiye'de yılın en çok satan albümü oldu.


Müzikal projelerinin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Tarkan, Türk basını tarafından Megastar, dünya basını tarafından Popun Prensi ve Boğazın Prensi olarak anılmaktadır. Bugüne kadar 15 milyonun üzerinde albüm satmıştır  ve ödülleri arasında, on dört Kral Müzik Ödülü, altı Altın Kelebek Ödülü ile bir Dünya Müzik Ödülü bulunmaktadır.
 


NAZAN ÖNCEL KİMDİR?


Çocukluk yılları

Öğretmen bir anne ve memur bir babanın [2] ikinci çocukları olan Nazan Öncel'in doğduğu gün anne ve babasının ikinci evlilik yıldönümüne denk gelmiştir. Karşıyaka, İzmir doğumlu olan sanatçı notayı daha altı yaşındayken annesinden öğrenmiştir. Baş rol aldığı ilk ve tek sinema filmi olan "Acı Tesadüf" 1961'de çekilmiştir.
Gençlik

Gitar çalmayı erken yaşlarda öğrendi, daha sonra İzmir Konservatuarı'ndan mezun oldu. 1975'te İzmir Radyosu`nun düzenlediği yarışmada birinci olan Öncel, ilk 45'liğini 22 yaşındayken 1978'de çıkardı. "Sana kul köle olmuştum"(Söz Erdener Koyutürk, Müzik Özdener Koyutürk düzenleme ve orkestra Necdet Koyutürk) ve "Kader bu çekeceksin"(Söz ve Müzik: Erdener Koyutürk, düzenleme ve orkestra Necdet Koyutürk) adlı iki parçadan oluşuyordu. O sıralarda müzik dünyasında yeni bir İzmirli olarak lanse edilen genç Nazan Öncel, 1980'de Hırçın Kız ve 1981'de Neden adlı 2 özgün bestesiyle Eurovision Şarkı Yarışması elemelerine katıldı ve ilk 15'e girme başarısını gösterdi. 1982 yılında kendi parçalarının yanında bilinen arabesk ve alaturka eserleri de yorumladığı ilk uzunçaları Yağmur Duası`nı Tempo Plak`tan yayımladı. Televizyonlarda daha sık görünmeye, İzmir ve Ege'nin pek çok şehrinde Radyo sanatçılarıyla birlikte şehir şehir, çeşitli yerlerde program yapmaya başladı. Dönemin en gözde mekanı olan İzmir Efes Oteli'nin gazinosunda uzun yıllar en büyük starların kadrosunda program yaptı. İzmir`de yaşamasından dolayı sık sık İstanbul`a seyahat ediyordu. 1983 yılında Bursa Çelik Palas'ta da yine uzun süre program yapmıştır.
Olgunluk dönemi

1986 yılında İstanbul'a yerleşen sanatçı bir taraftan özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışıyor bir taraftan da bir kere daha şansımı denemeliyim diyerek beste yapıyor, bir yandan Timur Selçuk dersanesinde Gitar derslerine devam ediyordu. 1989 yılına kadar yeni bir albüm için repertuvarının tamamını kendi bestelerinden oluşan tam on şarkı yazarak o günlerde müziğe henüz yeni başlamış olan İskender Paydaş'la Melih Kibar'ın stüdyosunda iki yıl süren stüdyo çalışması yaparak 23 Aralık 1992'de Bir Hadise Var'ı çıkardı. Albümdeki tüm şarkılrın söz ve müziği Nazan Öncel tarafından bestelenmişti ve albüm bu sefer Nazan Öncel'e ilk büyük başarısını getirdi. Albümden çıkan Aynı Nakarat ve Gitme Kal Bu Şehirde, Aşık Değilim Olabilirim, Nokta Nokta ve Ağla Erkeğim, Bir Hadise Var gibi parçaları çok sevilerek Nazan Öncel'e hak ettiği yere getiren eserler oldu.
Ben Böyle Aşk Görmedim

1994 yılında "Ben Böyle Aşk Görmedim" albümüyle büyük bir başarı yakalayan Nazan Öncel bu albümüyle, "Aşk Beklemez", "Nazınla Dünya Sazınla" ve "Geceler Kara Tren" ve Dillere Düşeceğiz gibi hitler kazandırdı. Geceler Kara Tren parçası gerek klibi gerekse şarkısıyla çok büyük ilgi gördü ve sözleri de Nazan Öncel'in söz yazarlığında bir usta olduğunu kanıtlamış oldu. Ben Böyle Aşk Görmedim albümü, önceki albüme göre daha karamsar ve daha fazla aşkla ilgili şarkılar barındıran, aynı zamanda toplumsal mesajlar veren bir albümdü. Aşk Beklemez Misafir ol gel bana, börekler açarım sana dizelerinin türkülerimiz tadında olmasından dolayı radyocular tarafından pop müziğinin anonim pop şarkısı olarak kabul edildi.
1995-2006 arası

1995 Temmuz ayında çıkardığı Göç bir gitar albümü olmakla beraber romantik şarkıları yine gönüllerde taht kurdu. Gidelim Buralardan gibi çok önemli bir hit çıkarmış ve müzik eleştirmenleri tarafından son elli yılın en iyi albümü olarak kabul edilmiştir. Aynı şekilde bu itibarı müzik sevenler de desteklemişlerdir. Çek Cumhuriyeti radyolarında haftalarca çalmıştır. O artık Türkiye'nin sanatçısıdır ve popüler müziğin gerçek bir şarkı yazarı daha olmuştur. 2005'te çok dikkat çeken parçalardan biri olan söz ve bestesi kendisine ait olan Benim İçin Ne Yapardın? şarkısını Gökhan Özen e vermiştir.
Sokak Kızı

20 Haziran 1996'da çıkardığı Sokak Kızı albümüyle tarzını sertleştirdi ve bu albümden çıkan Sokak Kızı, Erkekler de Yanar, A Bu Hayat ve Bırak Seveyim Rahat Edeyim gibi parçalar onu zirveye taşıdı. 18 Mart 1998'de babasını kaybetmiştir. [3] Bu tarzını 10 Mart 1999'da yayınlanan Demir Leblebi albümünde sürdürdü. Türkiye'ye eşik atlatan ve sosyal sorumluluklara işaret eden bu albüm, Nazan Öncel'in en kişisel albümüydü ve yıllar sonra "Göç" ve "Sokak Kızı" albümleri gibi kült olma mertebesine erişti. "Aşıklar Parkı" ve "Bu Havada Gidilmez" isimli şarkıları albümün en sevilenleriydi. 24 Eylül 2003 tarihinde "Yan Yana Fotoğraf Çektirelim" albümünü çıkardı. Bu albüm sanatçının en çok satan albümlerinden biri oldu. "Hay Hay", "Nereye Böyle?", "Ukala Dümbeleği", "Hokka", "Gül Pansiyon" ve "Otomobil" gibi şarkılarıyla sevenlerinin kalbini bir kere daha kazandı.
7'n Bitirdin

Öncel, 30 Haziran 2006'da "7'n Bitirdin"i yayınlamış, Aşkım Baksana Bana ile dijital ortamda en çok satılan ilk şarkı olmayı başardı ve listelere bir numaradan girerek tam üç ay liste başı oldu. Son olarak uzun yıllar birlikte çalıştığı müzisyen Hamit Ündaş'ın Janti albümünün prodüktörlüğünü üstlendi ve şarkılarını kaleme alarak iki şarkıda Janti'ye düet yaparak destek oldu. Pek çok ödül sahibi olan sanatçı, eserleriyle Gökhan Özen, Gülşen, Tarkan, İbrahim Tatlıses, Alişan ve Özcan Deniz başta olmak üzere nicelerini zirveye taşımıştır.Nazan Öncel aranjör olarak İskender Paydaş, Alper Erinç, Serkan Çağrı, Ahmet Koç gibi müzisyenleri keşfetmesi, destek olması ve birçok sanatçıya eserlerini okutarak o insanların tanınmasıyla da bilinir. 2011 yılında Ajda Pekkan ve Sezen Aksu da eserlerini seslendiren sanatçılar arasındadır.
2008-2012 arası

Hatırına Sustum 22 Aralık 2008'de çıkardığı albümdür. Bu albümde Orhan Pamuk'un "Masumiyet Müzesi" için "Canım Benim, Nasılsın?"ı yazmıştır. Bir edebiyat uyarlaması olan bu şarkıyla Türkiye'de bir ilke daha imza atmıştır. Vic Chesnutt gibi dünyaca ünlü ozan ve müzisyen "Seni Bugün Görmem Lazım" şarkısında sanatçıya gitarıyla eşlik etmiş ve bundan onur duyduğunu söylemiştir. Tamamı akustik olarak kaydedilen albümün isim şarkısı "Hatırına Sustum" Eski Gırgır tayfasından olan karikatürist Ergün Gündüz tarafından çizilen görüntülerden oluşmuştur.

Quickstar Productions tarafından hazırlanan ve günümüzde bilinen bir tedavisi olmayan Primary Sclerosing Cholangitis (Birincil Sklerozan Kolanjit) hastalığına dikkat çekmek için hazırlanan "Rock 4 Life" albüm serisi, 27. toplamasına Nazan Öncel'i de dahil etti. Bir karaciğer hastalığı olan bu kondisyon, hastaya karaciğer naklinden başka bir çözüm bırakmamaktadır. "Rock 4 Life" organizasyonu ise daha geniş çaplı bir etki yaratmak için çeşitli ülkelerden topladığı şarkılarla hazırladığı, bu albümde sözü, bestesi ve yorumu Nazan Öncel'e ait olan "Hatırına Sustum"da yer vermiştir.


2010-Günümüz arası
Tuttum Bırakmam


Sanatçı 27 Nisan 2010'da ilk single'ı olan "Tuttum Bırakmam"ı çıkarmıştır. Video klibi pek çok Nazan Öncel klibi gibi siyah-beyaz tarzdadır. Bu klipte İskender Paydaş, Janti ve Tolga Kılıç'ı bir piyanonun başına geçirerek muhteşem bir klip çekmiş ve aynı zamanda müzisyen arkadaşlarına destek olmuştur. 2010'da söz ve bestesi kendisine ait olan Sitemkâr isimli parçayı Gökhan Özen e vermiştir.
Hayvan ve Hayvan'a Remix

2011'de Nazan Öncel on şarkıdan oluşan Hayvan isimli albümünü çıkardı. Çıkış şarkısı olan Normal isimli şarkısına klip çekti. Ekim ay'ında annesini kaybeden sanatçı onun anısına annesinin ve kardeşlerinin ve oğlunun ilk kez yer aldığı görüntüleri 2012'nin ilk aylarında belgesel tadında Beni Bu Koca Şehirde Yalnız Bırakma şarkısına çekilir. Klip yayına başlar başlanmaz şarkı çok sevilir. Sevenleri Nazan Öncel hayatımın şarkısını yazdı diyerek kendisine teşekkür ederler. 2012'nin yaz aylarında 15 parçadan oluşan Hayvan'a Remix ismini taşıyan remiks albümü yayınladı. Ardından Hayvan albümün üçüncü klibi Böyle Konuşma'ya klip çekilip yayınlandı. Sanatçının açılamasına göre sıradaki proje Tarkan ile yeni bir düettir.
 

Türk Pop Müziği’nde dört yapraklı yonca dediğimiz ve müziğin divaları olarak kabul ettiğimiz dört isim var. Ama bu dört isim dışında aslında Türk Pop’u için temel taşı sayılabilecek isimler de yok değil. Belki bu dört isim her zaman için ön planda olmuştur ama o kadar da ön planda olmayıp alttan alta bu müziğe fazlasıyla katkısı olan insanlar var. Bunlardan bir tanesi de Nazan Öncel.

‘Sokak Kızı’, ‘Demir Leblebi’ gibi çok önemli albümlere sahip ve müzikal açıdan çok donanımlı Nazan Öncel, 2000’li yıllarda da hem kendi söylediği hem de başka şarkıcılarla verdiği şarkılarla adından sıkça söz ettirmeye başlamıştı. ‘Hay Hay’, ‘Hokka’ gibi şarkıları her yerde çalan Nazan Öncel bu dönemde birçok şarkıcının, kapısını aşındırdığı bestecilerden oldu. Nazan Öncel şarkılarını Gülşen, Tarkan, Ajda Pekkan, Nükhet Duru gibi birçok kişi seslendirdi ve bu şarkılardan birçoğu listelerde en üst sıralarda yer aldı.
Tarkan’ın çok ses getiren ‘Dudu’ şarkısının da söz yazarı olan Nazan Öncel’in bu önlenemez yükselişinden sonra birçokları tarafından Sezen Aksu’nun tahtına oturacağı söylendi. Fakat Nazan Öncel bu söylemlerin hiçbirisine cevap vermeyerek ne kadar aklı başında, ne kadar sağlam bir sanatçı olduğunu gösterdi. Hatta ikili arasındaki dostluk da Sezen Aksu’nun son albümünde seslendirdiği bir Nazan Öncel bestesi olan ‘Ballı’ şarkısı ile tescillenmiş oldu.

Resim
Hem Nazan Öncel için Tarkan çok önemlidir, hem de Tarkan için Nazan Öncel. Zira birbirilerinin kariyerine azımsanamayacak katkıları vardır. Hem yakın bir dostlukları olan hem de müzikal anlamda yan yana yürümeyi seven bu ikili bize bir sürpriz yaparak Nazan Öncel’in yeni albümünün çıkış parçası ‘Hadi O zaman’ı geçtiğimiz Pazartesi akşamı dinleyicilerin beğenisine sundular.

Açıkça söylemek gerekirse Nazan Öncel’in Tarkan’la olan birlikteliğini özlemişiz. Anlamlı ve bir o kadar da akılda kalıcı sözlere sahip bu şarkının bestesi ve düzenlemesi de gayet uygun olmuş. Yazın esintilerini hissettiğimiz şu günlerde şarkıyı dinler dinlemez, yaz ayları boyunca her yerde duyacağımızı düşündüm şahsen. Nazan Öncel, bu güzel şarkıyı sunarak bizleri bekleyen heyecan verici, dolu dolu bir albümün de bir nevi müjdesini vermiş oldu. ‘Beni Hatırla’, ‘Nereye Böyle’, ‘Beni Bu Koca Şehirde Yalnız Bırakma’ gibi klasik diyebileceğimiz Nazan Öncel eserleri de varsa eğer, albüm kısa zamanda büyük sükse yapacaktır.
Resim
Gezi Parkı eylemleri sırasında eylemcilere destek vermek adına Çapulcu Orkestrası’yla beraber kendi bestelediği ‘Güya’ isimli şarkıyı söyleyerek politik duruşunu da sergileyen Nazan Öncel sessiz sedasız, dedikoduya, lafa karışmadan nasıl büyük bir sanatçı olunur göstermiş oldu herkese. Türk Pop Müziği’nde kendi tarzını yaratan nadir sanatçılardan olan Nazan Öncel yine listelerde boy göstermeye başlayacak gibi duruyor.

Kendi şarkılarını yazan, besteleyen, hatta düzenleyen az kadın şarkıcımız varken Nazan Öncel’in değerini bilmemek olmaz. Türkiye’deki ‘kadın’ figürün taşları hala yerli yerine oturmamış da olsa Nazan Öncel gibi güçlü karakterli ve sağlam duruşlu kadınlarımız varken bu süreç biraz daha kısalır. Yeni albüm kısa bir süre sonra çıkacak. Hemen alıp dinlemenizi tavsiye ederim. Albümün ilk şarkısı olan Tarkan düeti 'Hadi O Zaman'ı dinlemek için ise şu linke tıklamanız yeterli: Nazan Öncel & Tarkan - Hadi O Zaman. İyi dinlemeler...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Uğur Dündar, Yılmaz Özdil'e çağrı
Son yazısı sansürlenen Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'e, Sözcü'den gelen çağrıların son halkası...

Haberi Oku