Siyaset:
(CANLI YAYIN) Ak Parti mitingi canlı izle... Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle internetten donmadan izle tam ekran izle
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitinglerine bugün Edirne ve Kırklareli ile devam edecek.Dün Çanakkale'de halka hitap eden ve büyük sevgi gösterileri ile karşılanan Başbakan CHP'nin kalesi konumunda olan Edirne ve Kırklarelinde mitinglerine devam edecek.Başbakan Erdoğan'ın mitinglerini Haber Evet Farkıyla takip edebilirsiniz.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLA


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle saat 11.40'da Edirne'ye gitti.

Erdoğan'ı, Üsküdar Kısıklı'daki İSPARK'a ait helikopter pistinden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Selami Altınok ve diğer ilgililer uğurladı.

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da Edirne'ye gitti.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Bu arada helikopterin hareketinden önce çevredeki bazı vatandaşlar, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Başbakan Erdoğan da vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi.

Başbakan Erdoğan, Edirne'de Valiliği ziyaret edecek, Selimiye Meydanı'nda mitinge katılacak. Daha sonra Tekirdağ'a geçecek Erdoğan, Valiliğe ziyarette bulunacak, sahil dolgu alanındaki mitingde halka hitap edecek.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.Çanakkale şaha kalkacak

Mart 18, 2014 - 11:51:00
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Mitingi'nde konuştu.

Erdoğan, Çanakkale İskele Meydanı'nda düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, Çanakkale'yi "manevi başkent" olarak gördüklerini, milletin yüreğinin burada attığını, 780 bin kilometrekare vatan toprağındaki her köyünden bir yiğidin burada yattığını söyledi. 12 yıl boyunca bu bilinçle hareket ettiklerini kaydeden Erdoğan, "Tarihimizin en önemli zaferlerinden birini hamd olsun, burada yaşadık. Tarihi yarımadayı baştan sona ele aldık. Dünyaya örnek teşkil edecek bir manzaraya kavuşturduk" ifadelerini kullandı.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Çanakkale için çok önemli bir projeleri daha olduğunu ifade eden Erdoğan, "Nedir o? Çanakkale Boğaz Köprüsü'nü kapsayan, Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu ile ilgili altyapı çalışmalarını başlattık" dedi. "Kardeşlerim! Biz yapar mıyız?" diye kalabalığa soran Erdoğan, "Evet" yanıtını aldı.

Mitingte bulunanlardan birinin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin halen açılmamış olduğunun hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Takipçisi olacağız. Bildiğim kadarıyla inşaatı bitti. Akademisyenler var. Takipçisi olacağım. Hemen buradan ayrılır ayrılmaz arayacağım" şeklinde karşılık verdi.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

"Çanakkale şaha kalkacak"

Çanakkale Boğaz Köprüsü'nü kapsayan, Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu'nun İstanbul'u Çanakkale'ye ve Kuzey Ege'ye bağlayacak önemli bir proje olduğunu ifade eden Erdoğan, otoyolun toplam uzunluğunun 331 kilometre olacağını, otoyol üzerinde Kınalı ve Balıkesir Otoyol bağlantılarıyla 18 adet kavşak ya da giriş çıkış istasyonunun yer alacağını anlattı.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Ayrıca proje kapsamında 30 köprülü kavşak, 32 viyadük, 5 tünel ve 143 alt ve üst geçit köprüsü yapılacağını belirten Erdoğan, otoyolun Kınalı kavşağından başlayarak Tekirdağ'dan geçip, Kilitbahir'den Çanakkale Boğazı'na ulaşacağını, oradan da asma köprüyle Balıkesir'e bağlanacağını dile getirerek, "Savaştepe'de de yapımı devam eden Gebze-Orhangazi-İzmir otoyoluyla buluşacak. Çanakkale Boğaz Köprüsü'nün ihalesini inşallah önümüzdeki yılın başında projeler biter bitmez yapıyoruz. Bu dev projeyle Çanakkale, ekonomide, ticarette, turizmde, sosyal, kültürel alanlarda adeta şaha kalkacak" diye konuştu.

İstanbul'da yapımı süren üçüncü köprüye yönelik eleştirileri hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Üçüncü Boğaz Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü; CHP buna karşı çıktı. Bunlar birinciye de karşı çıkmıştı. Bunlar ikinci köprüye de karşı çıktılar. Bunlar Marmaray'a da karşı çıktılar. Ne oldu, Marmaray bitti mi? Allah'tan ki denizin altından gidiyor, 62 metre derinlikten gidiyor. Yani köprü gibi görünse ona da eylemler yaparlardı. Bunlar denizin altından gittiği için fırsat bulamadılar, biz o arada işi bitirdik. Geçenlerde iki gün İstanbul'da ağır sis oldu ve inanır mısınız, günde o Marmaray 300 bin kişi taşıdı. iki gün 600 bin kişi. Hizmet deyince biz, eser deyince biz... Biz, halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak gördük. 'Türkiye'ye bu yakışır' dedik. 'Bu millete bu yakışır' dedik."  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Marmaray'ın güneyinden iki katlı bir tüp geçiş daha yapılacağını, ortasından tren geçen 4 gidiş, 4 geliş yol bulunan üçüncü köprünün de gelecek yıl biteceğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"İkisi de önümüzdeki yılın sonunda bitiyor. CHP'nin aklı bunu alır mı? Bizim icraatımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Şimdi yeni bir adım biliyorsunuz; üçüncü havalimanını yapıyoruz İstanbul'da. Buna da karşı çıktılar. Paralel yapı da karşı çıktı, bunlar da karşı çıktı. Geçen bir yürütmeyi durdurma gibi bir şey verildi, netice, dün yürütmeyi durdurma kaldırıldı. Projenin bedeli ne biliyor musunuz? 46 milyar dolar. Çanakkale; cebinizden 1 kuruş para çıkmıyor! Yüklenici firmalar, kendileri yapıyor, biz ihaleyi şöyle yapıyoruz: Kaç yıl burayı işleteceksin? Birisi diyor ki 22, birisi 23, birisi diyor ki 20. En az veren kim? 20 yıl. Biz 20 yıl verene bu ihaleyi verdik. 5'i de Türk firması. Değerli kardeşlerim; 46 milyar dolar (maliyeti), devletin cebinden 1 kuruş çıkmıyor, utanmadan, sıkılmadan 'Burada yolsuzluk var' diyor. Böyle yolsuzluğa can kurban. Üçüncü Boğaz köprüsü, 2.5 milyar dolar, 7.5 yıl çalıştıracak. 7.5 yıl sonra tekrar devlete verecek. Adam diyor ki 'yolsuzluk var'. Utanır insan, utanır. Kardeşlerim! Bunların böyle bir derdi yok ama bizim derdimiz var. Biz bu millete sevdalıyız."

Türkiye'de 79 senede 83 tünel yapıldığını, kendilerinin ise 12 senede 122 tünel yaptığını ifade eden Erdoğan, "Farkımız bu" diye konuştu.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Çanakkale'ye yapılan yatırımlar

Çanakkale'ye 12 yılda 6.5 katrilyon yatırım yapıldığını dile getiren Erdoğan, "Enerji'de 1 katrilyon 52 trilyon, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme'de 957 trilyon, eğitimde üniversite dahil 405 trilyon, Tarım ve Hayvancılık'ta 753 trilyon, Gençlik ve Spor'da 322 trilyon, Aile ve Sosyal Politikalar'da 272 trilyon, Sağlık'ta 109 trilyon yatırım yaparak Çanakkale'nin çehresini değiştirdik" dedi.

Erdoğan, Çanakkale'de okul sayısını 314'ten 554'e yükselttiklerini, FATİH projesiyle ayrıca Çanakkale'de 633 etkileşimli tahtayı sınıflara monte ettiklerini, 576 tablet bilgisayarı öğrencilere dağıttıklarını ifade etti.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Başbakan Erdoğan, Merkez Devlet Hastanesi'ni 100 yataklı ek blok yaparak büyüttüklerini, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi'ni kazandırdıklarını ifade etti. Ezine ve Gelibolu'ya toplam 150 yataklı devlet hastaneleri yaptıklarını, Lapseki, Çan, Eceabat ve Kepez'e sağlık tesisleri kazandırdıklarını ifade eden Erdoğan, "Şimdi de Çanakkale'ye 400 yataklı, Ayvacık'a da 30 yataklı devlet hastaneleri yapıyoruz. İnşası devam eden hastanelerimizi inşallah süratle en kısa zamanda tamamlıyoruz. Ayrıca Biga'ya 125 yataklı, Yenice'ye 30 yataklı devlet hastanelerini kazandıracağız. Altyapı çalışmaları şu anda proje bazında hızla devam ediyor " diye konuştu.

Toplu konut projeleriyle 2 bin 805 konut inşa ettiklerini belirten Erdoğan, "2002 yılına kadar Çanakkale'de ne kadar bölünmüş yol vardı biliyor musunuz? 14 kilometre. Biz ne yaptık biliyor musunuz? 259 kilometre yol yaptık. Düşünebiliyor musunuz? 79 senede 14 kilometreyi, 12 senede 273 kilometreye çıkardık" dedi.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Gökçeada Havaalanı'nı 2010 yılında uçak iniş-kalkışı yapılabilecek hale getirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Özel uçaklarla bu yapılabilir ama Gökçeadalı kullanmıyor. Ne yapalım?" diye konuştu.

Erdoğan, Çanakkale'de iktidarları döneminde sulamada çok ciddi adımlar attıklarını, 2008'de Ayvacık Barajı'nı Çanakkale'ye kazandırdıklarını, buradan bir isale hattıyla Ayvacık'a içme suyu da sağladıklarını, 1997'de yapımına başlanılan ancak atıl bırakılan Çokal Barajı'nı 2006'da ele aldıklarını ve 2011'de hizmete sunduklarını vurgulayarak, "Ben eserle konuşuyorum. Kılıçdaroğlu; sen neyle konuşacaksın? Bahçeli; sen neyle konuşacaksın?" dedi.

Çokal Barajı'ndan Gelibolu'nun 2045 yılına kadarki içme suyu ihtiyacını karşılamak için isale hattıyla birlikte arıtma tesisi inşa ettiklerini ifade eden Erdoğan, bunların yanı sıra Çanakkale'de 5 gölet ve sulama tesisi inşa ettiklerini, ayrıca 18 tane daha inşa edeceklerini bildirdi.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Çanakkale'ye doğalgazı getirdiklerini ifade eden Erdoğan, şu anda yüzde 74 oranında doğalgaz kullanıldığını ifade etti. Kullanmayanlara da doğalgazı tavsiye ettiğini belirten Erdoğan, "Eskiden kömürde bir oda ısıtıyorduk. Diğer odalarda yine üşüyorduk. Banyo, mutfak, dert. Ama şimdi hemen butona basıyorsun bütün daire ısınıyor. Mutfaktasıcak su, banyoda sıcak su, modern yaşam bu. Hani CHP siz moderndiniz. Hani MHP siz moderndiniz? Niye bunları yapmadınız?" diye konuştu.

Değişimi, dönüşümü yaşayalım

Kültürde, Vakıfta, Lapseki Süleyman Paşa Camisi'nden Ezine Seferşah Hamamı'na, Biga Ulu Camisi'nden Çanakkale Nedime Hatun Türbesi'ne kadar toplam 32 eseri restore ettiklerini belirterek, ecdat yadigarı eserlere hak ettiği değeri yeniden kazandırdıklarını söyledi.

Erdoğan, 25-30 yıldır Çanakkale'nin aynı ellerde olduğunu, bir atık su işletme tesisinin bile işletmeye alınamadığını, bizzat kendi talimatıyla İller Bankası'ndan verilen kredi sonucu bile tamamlanamadığını dile getirerek, Çanakkale Boğazı'na atık suların verilmeye devam edildiğini ifade etti.

"Allah aşkına bunlar mı çevreci? Atık su buraya verilir mi? Kirletiyorsunuz? Aynı şekilde otopark meselesi ne olacak? Bunun genel müdürü geçen gün Sakarya'ya gitmiş bir meydanda miting yapıyor. Diyor ki; 'AK Partili Sakarya Belediyesi koskoca Sakarya'ya bir tane otopark yapamadı.' Halbuki enteresan olan ne biliyor musunuz? Mitingi yaptığı meydanın altı otopark. Adamın bundan haberi yok" diyen Erdoğan, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Partili veya diğer partilerde olan 7 ili alacaklarını söylediğini aktardı.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "Bunların içerisinden AK Partili Mersin Belediyesi'ni muhakkak kazanacağız" dediğini kaydederek, Mersin'in aslında CHP'li olduğunu, Kılıçdaroğlu'nun bu durumun bile farkında olmadığını dile getirdi.

"Bunlar, Çanakkale'nin altyapı sorunlarını çözemediler. Çanakkale bunları hak etmiyor. Bu Çanakkale için bir arkadaşımı feda etmeyi göze aldım" diyen Erdoğan, bu yüzden 3 yılda kendisiyle beraber Parlamentoda, siyasette yoğun çalışmalar içerisinde olan Mehmet Daniş'i aday gösterdiklerini, Daniş'in gayretli, coşkulu, çalışkan, heyecanlı, işini bilen, ismi gibi "daniş'' birisi olduğunu söyledi.

Erdoğan, "Mehmet kardeşimi şüheda şehri Çanakkale'ye feda edelim diyorum. Mehmet kardeşimle beraber Çanakkale'de inşallah değişimi, dönüşümü yaşayalım" ifadesini kullanarak, alandakilere 12 gün boyunca kapı kapı dolaşarak anlatmaları ve "sandıkları patlatmaları" gerektiğini aktardı.

Sandık müşahitlerinin, başkanlarının, kurul üyelerinin sandıklara sahip çıkmasını isteyen Erdoğan, bunun eğitimlerini verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini söyledi.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.

Erdoğan, ilgili görevlilerin sandık başında adeta kuş uçurtmamaları gerektiğini, herhangi bir yanlışlıkta bu görevlilerin hemen gereğini yapması gerektiğini vurguladı.

Başbakan Erdoğan, "Ben inanıyorum ki 30 Mart akşamı Çanakkale bir başka olacak. Çanakkale'yi özel takip edeceğim. İstiyorum ki bizzat deneyimim, tecrübemle Çanakkale'nin bu değişim-dönüşümünü inşallah birlikte yapalım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasının sonunda alanda bulunanlarla, "Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda, bana her şey sizi hatırlatıyor, bana her şey Çanakkale'yi hatırlatıyor, Bana her şey Türkiye'yi hatırlatıyor" şiirini okudu.

Notlar

İskele Meydanı'nda yapılan mitinge gelen vatandaşlar AK Parti'nin seçim şarkılarıyla coşkulu vakit geçirdi.

Miting alanına bakan binalara çok sayıda Türk Bayrağı ve AK Parti flaması asıldığı görüldü.

Meydanda, "Çanakkale lafa değil icraata bakar" ve "Belediye çalışacak Çanakkale kazanacak" pankartları dikkati çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan miting için hazırlanan sahneye boynunda Çanakkale'nin Spor Toto İkinci Lig'deki temsilcisi Dardanelspor'un atkısıyla çıktı. Erdoğan, partisinin seçim kampanyası şarkısıyla kürsüye geldi.

Vatandaşlar, Erdoğan'ın konuşması sırasında sık sık "Türkiye seninle gurur duyuyor" ve "Recep Tayyip Erdoğan" diye sloganlar atarak, kendisine sevgi gösterisinde bulundu.

Miting sırasında Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirinden bazı mısraları okuyan Erdoğan'a vatandaşlar da eşlik etti.

Erdoğan, mitingin ardından vatandaşlara Dardanelspor atkısı dağıtarak, karanfil attı.

Mitingte Başbakan Erdoğan'a, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da eşlik etti.  Ak Parti mitingi canlı izle. Başbakan Erdoğan mitingi canlı izle haberevet.com farkıyla.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

İşte Muharrem İnce'nin Amacı
Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Genel Başkanlığa adaylığını koyan Muharrem İnce açıklamalarda bulundu....

Haberi Oku