Eğitim:
Açık İlköğretim Sınavı (AİO) 9 Mart soru ve cevapları 2014 AİÖ Soru ve cevapları (MEB Açıkladı) son dakika
AİÖ Soru ve cevapları Haber Evet farkıyla burada..Açık İlköğretim Sınav Soruları ve Cevapları (9 Mart 2014) Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) sınav soruları cevap anahtarı yayınlandı mı ? 9 Mart 2014 AÖO Soruları burada


9 Mart AİO (Açık İlköğretim Okulu) Sınav Soruları Sonuçları 9 Mart Açık İlköğretim Okulu Sınav Soruları (AİO) 2014 9 Mart (AİO) Açık İlköğretim Sınav Soruları ve Cevapları MEB 9 Mart Açık İlköğretim Sınav Soruları her yıl meb tarafından yapılan açık ilköğretim okulu sınav soruları için sabırsızlanan adaylar 9 mart aio sınav soruları sitemiz haber evet adresinde bulabilecekler. 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için gün sayılırken sınavdan çıkan adaylar sınavda başarılı olup olmadıkalrını öğrenebilmek için 9 mart aio sınav soruları sitemizden anlık olarak öğrenebilecekler. Bu kapsamda 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için düzenlediğimiz bu çalışmada 9 mart aio sınav soruları için size elimizden gelen yardımı sağlamaya çalışacağız. Bu kapsamda başlattığımız bu çalışma neticesinde 9 mart aio sınav soruları ve cevapları için sayfanın devamına ilerleyiniz.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLA


SINIF GEÇME VE MEZUNİYET

Açık İlköğretim Okulu’nun yönetmeliği 16.03.2009 Tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yeni yönetmelik gereği bir öğretim yılında 3 dönem sınavı yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu dönem sınavlarında başarılı olarak sınıf geçme şartlarını yerine getirmesi durumunda 1 yılda ilköğretimlerini bitirebileceklerdir. Açık ilköğretim Okulu’nda bir öğretim yılında I.Dönem, II.Dönem ve III.Dönem sınavı olmak üzere üç ayrı sınav yapılmaktadır. Her dönem sınavında alınan puan o döneme ait “Yıl Sonu Başarı Puanı” olarak hesaplanır.
Dönem sonunda öğrenci iki şekilde sınıf geçer veya mezun olur;
— “Doğrudan Geçme”
—  Yıl Sonu Başarı Puanına göre “Ortalama İle Geçme”.
——————————————————————————————————————————————————–
Doğrudan Geçme:

Dönem sınavlarında bulunduğu sınıfa ait bütün derslerden başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.
Ortalama İle Geçme:
Türkçe dersinden başarılı olmak şartıyla en fazla iki dersten başarısız olduğu halde, derslerin yıl sonu başarı puanlarının ortalaması en az 50,00 olanlar doğrudan bir üst sınıfa geçerler veya mezun olurlar. Yıl sonu başarı puanlarının ortalaması 50,00 veya yukarı olan öğrencilerin başarısız olduğu en fazla iki ders ”Ortalama ile Geçti”sayılır. Ortalama işleminden yararlanmak için derslerin sınavlarına Açık İlköğretim Okulu’nda en az bir kez katılmış olmak gerekir.

9 Mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için tek yapmanız gereken aklınızda kalan sınav soru ve cevaplarını bizlere aktarmaktır. 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için geri sayım başlamış durumdayken meb ile eş zamanlı olarak 9 mart açık ilköğretim sınav soruları anlık olarak bu sayfada yayınlanacaktır.  Bu kapsamda 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için yapılacak çalışma neticesinde 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları kapsamınca soruları sizler için derlemeye çalışacağız. 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için geri sayım başlamış durumdayken siz değerli okuyucularımızdan gelen soru ve cevaplarıyla 9 mart açık ilköğretim okulu sınav sorularıdüzenlemeye çalışacağız. Umarız bu kapsamda 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları sayesinde ortalama bir kıyaslama yapabilirsiniz. 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları için gerekli sorular bu sayfada olacaktır. Ayrıca meb tarafından 9 mart açık ilköğretim okulu sınav soruları yayınlanır yayınlanmaz aşağıdaki linkler vasıtasıyla ulaşabileceksiniz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeni kabine ne zaman belli olacak? Yeni Kabine...
Yeni kabine ne zaman belli olacak? Yeni kabinde kimlerin olacağı kimlerin gideceği merak konusu oldu. Ak Parti...

Haberi Oku