Teknoloji:
Twitter Neden Kapatıldı? Hükümet Mi Kapattı? Facebook, Youtube ve Twitter Kapatılacak Mı?
Bu akşam saatlerinde Twitter'a ulaşmak isteyen kullanıcılar profillerine erişemedi. Twitter'da yaşanan bu sıkıntı özellikle Türkiye'de "sansür mü var" algısı yaşattı. Ancak sorunun dünya genelinde yaşandığı öğrenildi.

HALK TV'DE SANSÜR VAR YAYGARASI

Halk TV ekranlarında yayınlanan Halk Arenası Özel programında ise Twitter'da yaşan sıkıntı gündeme getirildi. Uğur Dündar yayın arasında son dakika olarak Twitter'a erişilemediğini haber verdi. Dündar'ın bu açıklaması üzeirne programın konuğu Tuncay Özkan da yaşanan sıkıntıyı hükümete yükledi ve tepki gösterdi.


TWİTTER, YOUTUBE VE FACEBOOK GİBİ SİTELER KAPATILACAK MI?


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül cuma namazı çıkışında gündeme dair değerlendirmeler yaptı.

Gül Facebook ve Youtube'un kapatılmasının söz konusu olmadığı söyledi. Ayrıca Anayasa Mahkemesi'nin İlker Başbuğ hakkında verdiği karar ile ilgili konuşan Gül, "Bu konu ile ilgili başından beri uzun tutukluluğun haksızlık olduğunu söylerim. Sayın Başbuğ'la ilgili Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararı değerli bir karar olarak görüyorum." dedi.

MAHKEME KARARI İLE KAPATILIR

Önce bilinmesini isterim Türkiye demokratik ve hukuk ülkesidir. Bu çerçevede en gelişmiş çerçevede özgürlüklerin güçlenmesini arzu ederken gerilemek söz konusu olmaz. Kimse bunu özlemez.

İnternet bununla ilgili çıkan yasayı biliyorsunuz bu yasada sıkıntılı durumlar vardı. Dikkat çekmek için TBMM'de noksanlıkları düzelttiler.

Facebook ve Youtube tüm dünyada geçerlidir. Kapatılması söz konusu olamaz. Ama bu platformlarda suç işlenirse mahkeme kararı ile kapatılır. Özgürlüklerden geriye gidiş söz konusu değil. Bunlar ileri gidecektir.

Bu konu ile ilgili başından beri uzun tutukluluğun haksızlık olduğunu söylerim. Sayın Başbuğ'la ilgili Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararı değerli bir karar olarak görüyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Apple iPhone 6 Kredi Kartı Gibi Kullanılabilecek
Apple firması ile American Express şirketi anlaşmaya vardı. Apple'ın yeni modeli iPhone 6 modeli tıpkı...

Haberi Oku