STV Şefkat Tepe dizisinde Hz Muhammed kamyona bindi- izle

Her hafta geniş kitlelerce izlenen Şefkat Tepe'nin bu hafta yayınlanan son bölümünde Hz. Muhammed'in çağrılması ve ışık şeklinde gelmesi izleyenlerden tepki çekti. Konu sosyal medyaya da sışradı. Samanyolu TV'de yayınlanan ve her hafta merakla izlenen Şefkat Tepe'de yayınlanan sahnede görevliler HZ: Muhammed'i çağırıyorlar. Bir ışık hüzmesi şeklinde gelişi tasvir edilen Hz. Muhammed'in kendisi için hazırlanmış olan kamyon kasasına gittiği gösteriliyor. Hatta Hz. Muhammed ile konuşuyorlar. Birden aracın hareket etmesi ile telaşlanan görevliler Hz. Muhammed'e selam veriyor dua ediyor.

STV'de yayınılanan Şefkat Tepe dizisindeki peygamber sahnesi tepki topladı. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepki sonrası neler olacağı nasıl bir açıklama geleceği merakla bekleniyor. 

TV'nin gündemden düşmeyen dizisi Şefkat Tepe bu kez kendi sınırlarını bile zorladı ve Hz. Muhammed'li sahnesiyle pes dedirtti. Dizinin iki hafta önce yayınlanan bölümündeki Hz.Peygamberli sahne sosyal medyanın gündeminden düşmüyor.

Fethullah Gülen’in yayınlanan ses kayıtlarında Hz. Muhammed’in cemaat mensuplarının rüyasına girdiğine dair ifadeler yer almıştı. Şefkat Tepe dizisinde ise bizzat Hz. Muhammed’in bir ışık halesi gelerek filmde görülüyor.

STV BU KEZ KAMYON KASASINDAKİ PEYGAMBERİN PEŞİNDE!

Sosyal medyada büyük tepki toplayan sahnede dizinin kahramanları olan "Sungurlar timi" hazırolda bekliyor ve gökten inen Peygamber tarafından teftiş ediliyor. Sahnede tek sıra halinde dizilerek salâvatlar çeken askerler Hz.Muhammed'i yanlarına çağırıyor. Kısa bir süre sonra bizzat Peygamber bir ışık halesi olarak yanlarına geliyor ve askerleri teftiş ediyor. Sahnenin devamı ise akıllara durgunluk veren bir prodüksiyona konu oluyor. Hz. Muhammed’in üzerinde bulunduğu kamyonet hareket ederek askerlerden uzaklaşmaya başlıyor ve dizi karakterleri ise kamyonetin arkasından "bizi bırakma" diyerek koşuyorlar.

136. bölümde meydana gelen olayda, dizinin karakterleri tek sıra halinde dizilerek salâvatlar çekip Hz.Muhammed’i yanlarına çağırıyor. Kısa bir süre sonra bizzat Hz. Muhammed’in bir ışık halesi yanlarına geliyor ve askerleri teftiş ediyor. Dizinin devamında Hz. Muhammed’in üzerinde bulunduğu araç hareket ederken, dizi karakterleri aracı yakalamaya çalışıyor.Yayınlanan bu görüntülerden sonra sosyal medyada, diziye yönelik tepkiler oluştu.

Geçtiğimiz günlerde de Fethullah Gülen’in yayınlanan ses kayıtlarında Hz. Muhammed’in cemaat mensuplarının rüyasına girdiğine dair ifadeler yer almıştı.

 

 

 Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları;

turgay güler ‏@turgayguler

-Twet talimatı "verdirdikleri" Hazreti Peygamberi şimdi de "kamyon şöförü" yaptılar. 

Yuh diyorum Kaçın, imanınızı kurtarın.

 

M.Bur4k Gültekin ‏@mBurakGultekin 

 

-Peygamber Efendimiz Şefkat Tepe'ye de 'teşrif buyurmuş'. Hocanıza söyleyin Müslümanlık bu değil

 

Talha ‏@tbur4k

 

-Her yerinden kin, düşmanlık ve kan akan Şefkat Tepe dizisi Peygmber üzerinden kendisine meşruiyet sağlamaya çalışıyor, tam bir rezillik...

 

hakan tuna ‏@hakan_tunaa 

 

-Fethullah Gülen, Hz. Peygamber'i kamyonete bindirip Şefkattepe'ye getirmiş.

 

Av.Ali AKTAŞ ‏@aliaktas7 

 

-Cemaat hurafelerle kirlettiği aziz İslamı tahrip etmeye devam ediyor. Peygamberimiz STVnin Şefkattepe filmine gelmiş!

 

Adem YILMAZ ‏@medyAdem 

 

-ŞEFKAT TEPE dizisi iyi bir ŞEFKAT TOKATI'nı hak ediyor!

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Uğur Dündar, Yılmaz Özdil'e çağrı
Son yazısı sansürlenen Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'e, Sözcü'den gelen çağrıların son halkası...

Haberi Oku