GÜNÜN MANŞETLERİ


17 Aralık operasyonu 2. dalga-Mehmet Fatih Saraç kimdir?

17 Aralık operasyonu 2. dalga-Mehmet Fatih Saraç kimdir?

27.12.2013 13:47:11

17 Aralık operasyonu tüm hızı ile devam ederken dün ajanslara bomba gibi bir haber düştü. O haber 17 Aralık soruşturmasında 2. dalga geleceği idi. 2.dalgada adı geçen isimlerin iddialara göre işadamlarına yönelik olduğu belirtildi. O iş adamlarının arasında hükümete yakınlığı ile bilinen isimlerde vardı.

2.dalga soruşturmasını yürütecek olan Savcı Muammer Akkaş bu haberler üzerine dosyadan el çektirildi. SAvcı Muammer Akkkaş yazılı bir basın açıklaması yaparak gelen baskılar üzerine soruşturma görevini bıraktığını söyledi. Bu iddialara ise çok geçmeden Başsavcı Turan Çolakkkadı tarafından cevap geldi. Çolakkkadı kameraların karşısına geçerek iddiaları sert bir dillle yalandı. 

Bu soruşturma dosyasında dikkat çeken isimlerden birisi de BİM AŞ ortakların Mehmet Fatih Saraç. Mehmet Fatih Saraç aynı zamanda Kasımpaşaspor yönetim kurulu üyeliği görevini de yürütüyor. Mehmet Fatih Saraç Yasin El Kadı'nın eski ortağı aynı zamanda

Mehmet Fatih Saraç kimdir?

Mehmet Fatih Saraç, 1960 İstanbul doğumlu. Mehmet Fatih Saraç Mekke Üniversitesi mezunudur. Bim A.Ş.,Yeni Mağazacılık A.Ş. (A101), Ak Gıda A.Ş. kurucu ortağıdır ve eski Yönetim Kurulu Üyesidir.


Mehmet Fatih Saraç, halihazırda UCZ Mağazacılık A.Ş./ Dogal Gıda Ürünleri A.Ş. ve Mes Yatırım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanıdır.


Arap işadamı Yasin El Kadı’nın eski ortağı olan Mehmet Fatih Saraç, Park Holding ve Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner ile birlikte Kasımpaşaspor Faaliyetleri A.Ş. yönetim kurulunda görev yapıyor.


Bir dönem Habertürk gazetesinin yönetimine girmesiyle gündeme gelen Mehmet Fatih Saraç sadece gazetenin yönetimine değil, Ciner Medya Grubu’nu kontrol eden Ciner Yayın Holding’in de başında bulunuyor.Etiketler : Mehmet Fatih Saraç, Yasin El Kadı, Kasımpaşaspor, 17 Aralık

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR