Güncel:
17 Aralık operasyonu 2. dalga-Mehmet Fatih Saraç kimdir?

2.dalga soruşturmasını yürütecek olan Savcı Muammer Akkaş bu haberler üzerine dosyadan el çektirildi. SAvcı Muammer Akkkaş yazılı bir basın açıklaması yaparak gelen baskılar üzerine soruşturma görevini bıraktığını söyledi. Bu iddialara ise çok geçmeden Başsavcı Turan Çolakkkadı tarafından cevap geldi. Çolakkkadı kameraların karşısına geçerek iddiaları sert bir dillle yalandı. 

Bu soruşturma dosyasında dikkat çeken isimlerden birisi de BİM AŞ ortakların Mehmet Fatih Saraç. Mehmet Fatih Saraç aynı zamanda Kasımpaşaspor yönetim kurulu üyeliği görevini de yürütüyor. Mehmet Fatih Saraç Yasin El Kadı'nın eski ortağı aynı zamanda

Mehmet Fatih Saraç kimdir?

Mehmet Fatih Saraç, 1960 İstanbul doğumlu. Mehmet Fatih Saraç Mekke Üniversitesi mezunudur. Bim A.Ş.,Yeni Mağazacılık A.Ş. (A101), Ak Gıda A.Ş. kurucu ortağıdır ve eski Yönetim Kurulu Üyesidir.


Mehmet Fatih Saraç, halihazırda UCZ Mağazacılık A.Ş./ Dogal Gıda Ürünleri A.Ş. ve Mes Yatırım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanıdır.


Arap işadamı Yasin El Kadı’nın eski ortağı olan Mehmet Fatih Saraç, Park Holding ve Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner ile birlikte Kasımpaşaspor Faaliyetleri A.Ş. yönetim kurulunda görev yapıyor.


Bir dönem Habertürk gazetesinin yönetimine girmesiyle gündeme gelen Mehmet Fatih Saraç sadece gazetenin yönetimine değil, Ciner Medya Grubu’nu kontrol eden Ciner Yayın Holding’in de başında bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

İlker Başbuğ Engin Alan'ın partisi MHP'ye...
Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ bugün MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan ile Kocaeli Dilovasında...

Haberi Oku