3. Sayfa:
Iğdır'da rüşvet operasyonu! Olamaz olamaz kesinlikle olamaz..
Iğdır'da meydana gelen olayda, yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda kişi göz altın alındı. Göz altına alınan 17 kişi polisin baskın yaptığını görür görmez içinde 71 bin lira bulunan poşeti camdan aşağıya salldılar. Ancak polis ekipleri bunu fark etti. Yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Iğdır'da dün çok hareketli saatler yaşandı.. Rüşvet operasyonu büyük şok yarattı...


Iğdır'da Dilucu sınır kapısında emniyet güçleri rüşvet operasyonu düzenlediler. Çok sayıda görevli ile beraber kişi gözaltına alındı.

İşte bölgeden gelen haberler.

Polisin baskın yaptığını gören bir gümrük görevlisi, içinde 71 bin TL kadar döviz ve TL bulunan poşeti, pencereden sokağa attı. Dilucu Sınır Kapısı, Iğdır ve Aralık ilçesinde 280 polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda 1'i kadın 7'si gümrük çalışanı, 10 nakliye firması sahibi olmak üzere 17 kişi gözaltına alındı.

Emniyet KOM Şube Müdürlüğü, bu sabaha doğru eş zamanlı operasyonu başlattı. Çeşitli müdürlüklerden takviye olarak getirilenlerle birlikte toplam 280 polisin katıldığı operasyon Dilucu Sınır Kapısı, Aralık ilçesi, Gödekli Köyü'nde devam etti.

1 yıldan bu yana teknik takibe alınan gümrük çalışanları ile nakliye firma sahiplerinin hem evleri hem de iş yerleri arandı. Dilucu Gümrük Müdürlüğünde çalışan 1'i kadın, 7 Gümrük çalışanı ile 10 nakliye firması sahibi yakalandı. Gümrük görevlilerinden biri, evine polisin geldiğini fark edince içinde 23 bin 500 dolar ve 23 bin TL bulunan poşeti pencereden sokağa attı.

Görevliler ile nakliye firma sahiplerinin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 130 bin ABD doları, 50 bin TL, çok sayıda imzalanmış ama üzerinde miktar bulunmayan senet, akaryakıt kaçaklığı yapıldığına dair belgeler ile 1 ruhsatsız tabanca bulundu.

Yapılan ilk sorgu sırasında bazı gümrük görevlileri, nakliye firması sahiplerinin 'rüşvet almayan memurların dövdürdüğünü söyledi. Yakalanan 17 şüpheli suç örgütü kurmak, rüşvet alıp vermek, akaryakıt kaçakçılığı yapmak suçlarından adliyeye sevk edilecek.

Bu arada rüşvet operasyonu ile ilgili yeni gelişme olduğu an aktarılacaktır.. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dekolte Cinayetinde Yeni İddia
Katil zanlısı Tugay Çelik'in annesi Safire Çelik, oğlu ile gelini H.Ç.'nin 1 aylık değil, 15 ay önce...

Haberi Oku