Ekonomi:
Bayramda memur emekli maaşları erken verilecek mi 2013 (Kurban Bayramı)

Emeklilere ve memurlara erken maaş verilecek mi? Kurban Bayramı öncesinde maaşlar erken verilecek mi? Uzun süredir beklenen haber hala gelmedi bundan önce de Kurban ve Ramazan Bayramları'ndan önce emekli ve memur maaşları erken verilmişti. Yetim maaşları ve dul maaşları bayramdan önce verilecek mi?

Hükümet daha öncesinde de bu yönde kararlar vermişti. Ekonomiye büyük etkisi olan  Kurban Bayramı'nın etkisi son zamanlarda ekonomiye de yansıdı. Bu yıl 2 milyon küçük baş hayvan ve 800 bin civarında büyükbaş hayvan satılacak. Kurban bayramı öncesinde aileler bayram alışverişlerinde yeni eşyalar kıyafetler yemek takımları ve buna benzer şeyler alacaklar.

Bayramda memur maaşları ve memekli maaşları bayram öncesinde verilecek mi? Dul maaşları ve yetim maaşları Kurban bayramı öncesinde verilecek mi? Ayın 15'inde rutin olarak dağıtılan maaşlar bu ay erken dağıtıcak mı? Uzun süre öncesinden hayvan pazarlarında vatandaşlar gezmeye ve pazarlık yapmaya başladı. Fakat birikimler olamayan bazı vatandaşlar kurban almak için maaşlarını bekliyorlar. Dul maaşı yetim maaşı ve 3 aylık maaşlar bu ay erken dağıtıacak mı?

Hayvan alamarak ibadetlerini yerine getirmek iseteyenler danaya girmek ya da koyun alabilmek için maaşlarınıjn bir kaç gün önceden yatması için bekleyişe girdi. Hükümet yetkilileri Kurban Bayramı tatilini 9 gün olarak belirledi. Fakat kurban bayramında memur ve emekli maaşlarının erken verilip verilmeyeceği konusunda bir açıklama yapmadılar. Bu ay maaşlar 11 Ekin tarihinde ödenebilir ama net bir bilgi yok!

2013 Kurban Bayramı İzin Tarihleri Şöyle;

12 Ekim Cumartesi

13 Ekim 2013 Pazar

14 Ekim 2013 Pazartesi Arife Günü

15 Ekim 2013 Salı Bayramın 1.Günü

16 Ekim 2013 Çarşamba Bayramın 2.Günü

17 Ekim 2013 Perşembe Bayramın 3.Günü

18 Ekim 2013 Cuma Bayramın 4.Günü

19 Ekim 2013 Cumartesi

20 Ekim 2013 Pazar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Türkiye'ye Et, Süt, Yumurta ve Ekmek Dış...
Hükümet enflasyonun neden yüksek olduğunu araştırdı ve et, ekmek, yumurta, süt gibi ürünlerin neden...

Haberi Oku