GÜNÜN MANŞETLERİ


Mevlüt Karakaya Kimdir? Ankara'da Melih Gökçek ile rakip olacak mı?

Mevlüt Karakaya Kimdir? Ankara'da Melih Gökçek ile rakip olacak mı?

26.09.2013 15:47:38

2014 yerel seçimleri yaklaşıyor. Partilerin adayları yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Prof Mevlüt Karakaya kimdir? MHP'den Ankara adayı olacağı söylenen Mevlüt Karakaya mevcut Başkan Melih Gökçek'in rakibi olacak mı? Gökçek bu seçimlerde tekrar aday olmak istediğini belirtmişti. MHP Mevlüt Karakaya'yı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ad

MHP'de yerel seçim hareketliliği hızlandı Mevlüt Karakaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olacak mı? Kulislerde konuşlan son iddia bu yönde... Ankara'a yıllardır görev yapan Melih Gökçek'in tekrar aday olması durumunda aday olarak karşısına kimler geçecek. Mevlüt Karakaya Kimdir? Ankara'da Melih Gökçek tekrar aday olacak mı?

Mevlüt Karakaya kimdir?

1963'te Ankara Bala'da doğan Karakaya, Ankara Ticaret Lisesi Bankacılık ve Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Master ve doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'de tamamlayan Karakaya, 2001'de profesör oldu.

Dünya Bankasının bir projesinde finans yöneticisi olarak yurt dışında bir yıl çalışan Karakaya, çeşitli ülkelerde yürütülen projelerin finansal yönetim sistemlerinin kurulmasında görev aldı ve danışmanlık yaptı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak 1999-2003 yılları arasında çalışan Karakaya, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinde muhasebe-finansman ve bankacılık konularında dersler verdi.

MHP'nin 7, 8 ve 9. olağan genel kurullarında Merkez Yönetim Kurulu yedek/asil üyeliklerine seçilen Karakaya, 19 Haziran 2011 tarihinden bu yana mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

MHP'DE HAREKETLİLİK

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren MHP, pazar günü, Ankara Spor Salonu'nda "aday tanıtım toplantısı" düzenleyecek.

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılımıyla yapılacak toplantıda, MHP'nin yerel seçimlerde belediye başkanlıklarına aday göstereceği 220 isim açıklanacak. Açıklanacak belediye başkan adaylarının arasında Ankara, Adana, Mersin ve Aydın adaylarının da yer alması bekleniyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda, MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mevlüt Karakaya'yı aday göstereceği öğrenildi. 


 

MHP'de, İstanbul ve İzmir adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. MHP'nin diğer belediye başkan adaylarının da belli aralıklarla düzenlenecek aday tanıtım toplantılarında açıklanması planlanıyor. Etiketler : Mevlüt Karakaya Kimdir

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

sırrı araçlı / ankara
30 Eylül 2013 Pazartesi - 18:35

sayın karakaya nın şehircilikle ilgili birikimi yok. mimar veyaşehir planlaması gibi mesleği olmalı.başarılı olamaz.

süleyman erdem / ANKARA
27 Eylül 2013 Cuma - 12:07

Ankara adayımız kesinlikle Mansur YAVAŞ olmalıydı.Mevlüt bey iyi bir akademisyen olabilir fakat şehircilik,propoganda vs.farklı birşeydir.Mevlüt KARAKAYA ile Ankara'da kazanamayız.Keçiörende Turgut başkanla fark atarız.Özellikle bozkurtların Yuvası Yozgat'ı AKP'ye yeniden kaptırmak istemiyorsak,mutlak surette KOCA REİS MEHMET ERDEMİR'i aday göstermeliyiz.

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR