Eğitim:
YGS 2013 Sonuçları açıklandı. 24 Mart 2013 YGS Sınav sonuçları açıklandı
YGS Sonuçları açıklandı. 24 Mart günü yapılan YGS 2013 Sonuçları sonunda açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği YGS Sınav sonuçlarının açıklanması ülke genelinde büyük heyecana sahne oldu. YGS Sınav sonuçları'nı öğrenmek isteyen öğrenciler internet sitelerine akın ettiler. 
 
 
 
2 milyon Öğrenci adayının gürdiği YGS Sınav sonuçları açıklandı. İşte sınav sonuçları. ÖSYM Başkanı Ali Demir geçtiğimiz hafta yapılan YGS sonuçlarını açıkladı. 

YGS SONUÇLARI TIKLA ÖĞREN

 24 Mart 2013 Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve 2 Milyona yakına Üniversite adayının girdiği YGS'de artık geri sayım başladı. ÖSYM ygs sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesi tarafından açıklanır açıklanmaz rotahaber.com ana sayfasında duyurulacaktır.
 
 
 
 
 
 
 
ÖSYM Başkanı Ali Demir'in 24 Mart 2013 Pazar günü yapılan sınavının ardından sonuçların en kısa sürede açıklanacağını belirtmişti. Yüksek teknoloji ile okunacak olan YGS sonuçları bu hafta içersinde açıklanacağı tahmin ediliyor.
 
 
 
YGS sonuçları için bu sayfayı sık kulananlar sayfanızı eklemenizi ve periyoduk olan sayfayı f5 ile yenilemenizi öneriyoruz.Rotahaber farkıyla ÖSYM YGS sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.
 
ÖSYM tarafından açıklanacak olan YGS sonuçları 2013 için tek yapmanız gerek vereceğimiz linki tıklayarak TC Kimlik no ile sorgulama yapmak olacaktır. YGS sonuçları için meraklı bekleyiş bilgisayar ve internet başında devam ediyor.
 
 
 
Üniversite adayları YGS sonuçlarına ulaşmak için sürekli internet başında YGS sonuçları, YGS sonuçları 2013 ve ÖSYM YGS sonuçları sorgulama yazarak YGS sonuçlarına ulaşmak istiyorlar.
 
 
 
ÖSYM YGS sonuçları açıklanma tarihi henüz belli değil fakat hafta içerisinde yoğunluk olmaması sebebiyle sabah saatlerinde ya da 17.00'dan sonra açıklanacağı büyük ihtimal olarak gözüküyor.
 
 
 
ÖSYM Başkanı'ndan YGS müjdesi
 
2 milyona yakın kişinin katıldığı YGS'nin sonuçları beklenenden daha erken açıklanabilir...
 
 
 
ÖSYM Başkanı Ali Demir, 3 hafta içinde açıklanan YGS sonuçlarının bu sefer daha erken açıklanabileceğini söyledi. Demir, "Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Sınavda görev yapan görevlilere, ÖSYM ailesine ve emniyet görevlilerine, mülki amirlerine teşekkür ediyorum. YGS sonuçları ortalama 3 haftada açıklanıyor ama biz daha erken açıklamaya çalışacağız" diye konuştu. YGS'de 140-180 arasında puan yapanlar, meslek yüksekokulu ön lisans programları ve açık öğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olanlar ise, LYS'ye girmeye hak kazanacak.
 
Anahtar Kelimeler
YGS Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Özel Okul destek Başvuru sonuçları açıklandı!
TEOG yerleştirme sonuçlarının ardından günlerdir merakla beklenen özel okula teşvik başvuru sonuçları...

Haberi Oku