GÜNÜN MANŞETLERİ


Kamil Sönmez kimdir? Kamil Sönmez'in hayatı

Kamil Sönmez kimdir? Kamil Sönmez'in hayatı

20.12.2012 10:19:54

Ünlü sanatçı Kamil Sönmez tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kamil Sönmez bir haftadır yoğun bakımdaydı. İşte Türk müziğine büyük katkıları olan sanatçı Kamil Sönmez ile ilgili bilmedikleriniz... İşte Kamil Sönmez'in hayatına bu zamana kadar sığdırdıkları...

1947'de Ordu'nun Perşembe ilçesinde doğan Kamil Sönmez'in asıl adı Kamil Sönmer'dir. Çoğunlukla Karadeniz türküleri seslendiren Türk halk müziği sanatçısı ve sinema, tiyatro oyuncusuydu.

İlköğretimini Giresun'da tamamladıktan sonra, Ankara Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümüne girdi. 1966-1968 yılları arasında askerlik görevini yaptı. Askerlik sonrası Avni Dilligil Tiyatrosu'nda profesyonel tiyatro oyunculuğuna başladı. Sırasıyla Ankara Sahnesi ve Ankara Kardeş Oyuncular Tiyatrosu'nda çalışmalarını sürdürdü. Tiyatroda oyunculuğunu sürdürürken Zülfü Livaneli'nin yapımcılığında ilk plağı olan İnce Memed - Hekimoğlu ile şarkıcılığa başladı. Sonra halk türküleri sınavını kazanarak radyoya girdi. Karadeniz türkülerinin en önemli sanatçılarından biri oldu. Bu sırada sinema filmlerinde de rol aldı.

Beyin kanaması nedeniyle bir süredir Başkent Üniversitesi İstanbul Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde tedavi görmekte olan 65 yaşındaki Kamil Sönmez, 20 Aralık 2012'de hayatını kaybetti.

Etiketler : Kamil Sönmez, Kamil Sönmez Kimdir?, Kamil Sönmez Neden öldü?

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

izel / istanbul
29 Aralık 2012 Cumartesi - 19:02

bence çok kısa fakat öz bir şekilde yazılmış

bilinmeyen / istanbul
26 Mayıs 2013 Pazar - 13:32

çok kısa biraz uzun olabilirdi

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR