Eğitim:
ALES 2012 Sınavı Soruları ve Cevapları 2012 / İlk Bahar Dönemi /
ALES, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 81 il merkezi ile Lefkoşa'da ve Bişkek'te yapılacak. Saat 09.30'da başlayacak olan sınav 180 dakika sürecek ve adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir test uygulanacak.Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ALES'e girmek gerekiyor Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.
Türkiye'deki lisansüstü eğitimi programlarında öğrenim görmek isteyenlerin de ALES'e katılması koşulu bulunuyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.

Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla lisansüstü öğrenimi görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayların seçiminde de bu sınavın sonuçları kullanılıyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.

Adayların sınava girerken yanlarında sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurması gerekiyor. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.

Adaylar sınava girecek binanın önünde sınav başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.

Adayların sınava girerken yanlarında sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurması gerekiyor. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak. Adaylar sınava girecek binanın önünde sınav başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.ALES, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 81 il merkezi ile Lefkoşa'da ve Bişkek'te yapılacak.
Saat 09.30'da başlayacak olan sınav 180 dakika sürecek ve adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir test uygulanacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ALES'e girmek gerekiyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları

Türkiye'deki lisansüstü eğitimi programlarında öğrenim görmek isteyenlerin de ALES'e katılması koşulu bulunuyor.
Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla lisansüstü öğrenimi görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayların seçiminde de bu sınavın sonuçları kullanılıyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları

Adayların sınava girerken yanlarında sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurması gerekiyor. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak. Adaylar sınava girecek binanın önünde sınav başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sınav Soruları ve Sonuçları.13 Mayıs 2012 Ales Sınav Soruları ve Sonuçları.Ales İlkbahar Dönemi Soruları ve Sonuçları.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

2014-2015 Okullar ne zaman başlıyor? E okul...
2014-2015 Eğitim Öğretim ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman başlıyor? Koskoca bir tatili geride bırakan...

Haberi Oku