Siyaset:
Binali Yıldırım'ın konuşmasını karısı kesti
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ankamall alışveriş merkezinde düzenlenen Erzincanlılar dayanışma gecesine katıldı. Yüzlerce Erzincanlının katıldığı geceye Erzincan Valisi Abdulkadir Demir ve çok sayıda Erzincanlı bürokratlar da katıldı.
EÞİYLE BİRLİKTE İZLEDİ

Birbirinden ünlü mankenlerin yer aldığı defileyi Bakan Yıldırım eşi ile birlikte izledi. Yıldırım konuşmasında Ankara'da yaşayan Erzincanlıların yoğun katılımdan dolayı mutlu olduğunu anımsatarak, "Erzincanlı hemşehrilerimiz buraya gelmiş. Gurbet herbirimizi bir tarafa attı. Erzincan yıllardır deprem ve yokluk çekti. Kimimiz Ankara, İstanbul, Almanya, Antalya'ya savrulduk. Felek bizi her yerde ayırdı ancak aklımız fikrimiz hep Erzincan'dı. Bu hasret nerede olursak olalım bizi buluşturdu.
GÜZEL İNSANLARI HATIRLASIN

Ankara'da bütün vilayetlerin programları olur. Onlar AKM'de program yaparlar. Biz ise ayak altı alışveriş merkezinde program yapalım dedik. Erzincanlıların gecesi farklı olsun. İyi ki böyle bir yerde program yaptık. Erzincan deyince depremler, peynir ve bakır akla gelmesin. Kayak merkezi, kanyon, Kemah kalesi ve 24 ayar adam gibi adamı ile güzel insanları ile hatırlansın" dedi.
KARISI KONUÞMASINI KESTİ BAKAN ESPRİ YAPTI

Erzincan'ın bir bilişim şehri olduğuna dikkat çeken Bakan Yıldırım, Erzincan'ın bilişim turizminde doğunun parlayan yıldızı olacağını iddia etti. Bakan Yıldırım konuşmasına son verdiği sırada eşine bakarak, "Arkadaşlar eşim konuşmamın uzadığını, kısa kesmemi söyledi. Bakan olmak bir şey değil bakanın da bakanı var" diyerek espri yaptı.
HEMÞEHRİLERİYLE SOHBET ETTİ

Bakan Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığı Olgunlaşma Enstitüsü'nün düzenlediği defileyi izledi. Defilenin ardından alışveriş merkezine çıkarak Erzincan sanat ürünlerinin tanıtıldığı fuarı gezen Bakan Yıldırım'a tesbih ve çeşitli ürünler hediye edildi.

Gecede Erzincan halk gösterilerini izleyen Yıldırım, Erzincanlı hemşehrileri ile sohbet etti.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeni AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kaç yaşında?...
1 Eylül 2014 Mevlüt Çavuşoğlu kimdir? Mevlüt Çavuşoğlu nereli? Mevlüt Çavuşoğlu kaç yaşında? Mevlüt...

Haberi Oku