Prof. Dr. Mustafa Erdoğan Sürat

Yazara ait Toplam: 205 yazı bulunuyor
18 Ocak 2013 Cuma 10:18

M. A BİRANDIN ÖLÜMÜ VE SOSYAL TIP

Esselamunaleykum değerli okurlar;
Sosyal Tıbbın öncüsüyüm. Birand'a bir de yönümle bakayım!
Bismillahirrahmanirrahim!
 
Dün T.Tabipler Birliği/Ankara Tabip Odası mensuplarının kimi çalışanlarını Sosyal Tıp açısından biraz eğittim. Sağlık Bakanlığı çok şükür artık globalleşme yoluna girdi, o yapıda her şeyin sil baştan düzenlendiği günümüzde, ben değil, medeni alemin ve liberal demokrasinin gittiği yön zaten sosyal tıbbı yaşatmakta... Aziz Başbakanımızın vazife verdiği Bakan Akdağ'ın da ekibinin de reformların üstesinden geleceğine inancım tam, inşeallah!
 
Gelelim Sosyal Tıp açısından Mehmet Ali BİRAND'ın otopsisine:  Önce şu hususu vurgulamakta yarar bulunur ki aziz başbakan Tayyip Erdoğan'ın pırlanta kalbi gücü kontrol edebilen bir lider niteliğiyle, ülkemizdeki barı sürecinin ruhsal baskısına dayanması çok kolay, Rabbimin izniyle, fakat BİRAND misali barış severler bu yükü kolay taşıyamıyorlar, yakın istikbalde de hizmet aşkının ağır baskısıyla kalbine yenik düşecek meslektaşların çıkabileceği öngörüsüne önemle dikkatleri çekmek isterim. Çağdaş Haberevet portalımız BİRAND konusunda ölüm haberini herkesten önce ve herkesten daha dürüst nasıl verdi, bir kez daha hatırlayın. Daha önce Vakit ve Cuma'da yazarken de makale yazarlığı hizmeti verdiğim yayın organları da-Barekllah/Latince BEREKİNTİYA- kritik sağlık haberlerinde önde idiler. 
 
Sosyal Tıp reformu niteliğindeki-konuyla alakalı-önceliğimiz şundan kaynaklanıyordu: BİRAND kendisine acınmasını istemez, hastalıklarını da ayrıntılı paylaşmaz idi. Bizim HABEREVET ise BİRAND tarafından, sağlıklı günlerinde hep uygulanmış, "aydınlı daima aydınlık, mümin dille nur/Osmanlıca Hale, İngilizce HALO yani özetle SERDAR ARSEVEN haberciliği uyguladı vakaya ve de herkesten önce haberi yaptı.
 
Haberde öncelik, yarış değil, HAYIR-HASENAT anlamına gelir; hele de konu hayat, sayrılık, ölüm ise... 
 


Bu yazıya yapılan yorumlar

berrin / izmir
24 Ocak 2013 Perşembe - 01:20

ne dedin şimdi sen , pek anlayamadım ne anlatıyor bu yazı.

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR