Doğrusu oldukça gerildim; emeklilikte yaşa takılanlar grubu temsilcilerine kendilerini Başbakan Erdoğan'la görüştüreceğime dair söz vermiştim.
Olur ya; Sayın Başbakan Erdoğan'ın gündemi değişir de, buluşma gerçekleşmezse, diye düşündüm.
Gerçekleşmeseydi, amaçları üzüm yemek değil de bağcı dövmek olan öküzler, bize neler neler diyeceklerdi.
Bunca karşılıksız çabaya karşın hakkımızda deli zırvası laflar eden bu öküzlerin ağızlarına malzeme vermemek için olabildiğince sağlam hareket ettik.
Sayın Başbakan'a "aman bir aksilik olmasın" bile dedik.
Neyse ki olmadı ve buluşma gerçekleşti.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar heyetinde, Ülkay Mutlu (Mersin), Filiz Saylan (Ankara), Yeter Özsoy (Ankara), Selim Sarıçay (Isparta), Ahmet Kocabaş (Çanakkale), Arif Akar (Çanakkale) yer alıyordu.
Kendileri, Sayın Başbakan Erdoğan'la görüşmelerinde konuyu gayet güzel bir şekilde izah ettiler.
Dertlerinin "erken emeklilik" olmadığını uzun uzun izah ettiler.
Sayın Başbakan'a konu bugüne kadar sağlıklı bir şekilde aktarılamamış; o gün mesele tamam oldu.
Başbakan'ın tepkisine gelince..
Kendisi, AK Parti dönemine ait olmayan bu haksızlığın giderilmesi yönünde talimat verdi.
Tabii, hiç bir bedel olmaksızın emeklilik gibi bir durum söz konusu olmayacak.
"Eksik günlerin ödenmesi" gibi bir durum olabilir; bu da iyi, emekli olacağını bilen kişi, ne yapar eder bu katkıyı sağlar.
Önemli olan meselenin çözüme kavuşması.
Haberevet olarak, bu konunun takipçisi olduk...
Olmaya da devam edeceğiz.
Bu arada; emeklilikte yaşa takılanlar grubu mensuplarından da, amacı üzüm yemek değil bağcı dövmek, emeklilikte yaşa takılanları menfur politik emelleri için kullanmak isteyenlere karşı dikkatli olmaya davet ediyorum.
Bu konudaki çalışmalarımız bitmedi; bizi izlemeye devam edin.
Sevgili okuyucularımın dikkatine, konuya ilişkin haberi olduğu gibi yansıtarak bugünlük veda ediyorum.
Buyrun:

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR BAŞBAKAN'LA GÖRÜŞTÜ
Heyet üyelerinin en önemli görüşmesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oldu. Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven 'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a konuyu iletmesi üzerine görüşme gerçekleşti. Heyet üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde şu ifadelere yer verdiler:

“Sayın Başbakan; Emeklilikte yaşa takılanlar olarak erken emeklilik peşinde değiliz, elimizden alınan haklarımızı istiyoruz. Bize işe başvurduğumuzda yaşlısın emekliliğe başvurduğumuzda da gençsin diyorlar. Sayın Başbakan, kimimiz iki kimimiz on yıllık mağduriyetlere uğradık. Bu sizin zamanınızda yapılan bir düzenlemeden kaynaklanmadı ama çözümü sizden bekliyoruz.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bu konunun “Kızgın Adam” tarafından kendisine iletildiğini, bugün kendilerine sunulan dosyanın ise daha kapsamlı olduğunu belirterek, konu hakkında gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar platformu üyelerinin hazırladığı dosya ile ilgilenilmesi ve kendisine özet rapor sunulması konusunda talimat verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik