Ekonomi:
Son 2014 Taşeron işçi haberleri. 09 04 2014 Taşeronda son durum. Taşeron'a kadro gelecek mi? İşçiler haber bekliyor...
Taşeron işçi haberleri. 09 04 2014 Taşeronda son durum. Taşeron'a kadro gelecek mi? Seslerini duyurmak isteyen Taşeron işçilerinizin seslerini duyurmaya devan ediyoruz. Taşeron işçiler hakkında yeni bir düzenleme var mı olacak mı? Herkes Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in ağzından çıkacak olan tek bir söze kilitlenmiş durumda. Taşeron işçi haberleri. 09 04 2014 Taşeronda son durum. Taşeron'a kadro gelecek mi? 09 04 2014. Son Taşeron haberlerine buaradan haberevet.com'dan ulaşabilirsiniz.

Taşeron işçiler hakkında son haberleri buradan izleyebilirsiniz. Çalışanın sesi haberevet.com'da. Taşeron işçiler için son düzenlemeler için burayı takip edebilirsiniz.

Taşeron işçi haberleri. 2014 Son Taşeron haberi kadro gelecek mi?. 9 Nisan 2014 Taşeron işçiler hakkındaki kadro haberlerine ve ayrıntılarına buradan sitemizden ulaşabilirsiniz. Taşeron haberlerin ayrıntılarına ve daha fazlasına buradan sitemiz haberevet.com adresinden ulaşmanız mümkün olacak. Taşeron işçiler hakkında son durum.

Taşeronda son durum? Taşerona kadro gelecek mi? 09 04 2014 günü yapılacak olan dizinin ayrıntılarına sadece ve sadece buradab ualaşbilirsiniz. Bakalım Taşerın işçiler den son durum ne olacak. Taşeronun ayrıntılarına ulaşmak için sitemizi takip etmeniz mğmkğn olacaktır. Taşeronda son durum? Taşerona kadro gelecek mi? 09 04 2014

Taşeron işçilerin son durumu için sitemizi takip etmeniz mümkün olacakyır. 2014 Taşeron işçi haberleri haberevet.com'da olacak.

Taşeron işçiler için son haberler burada. Haberlerin ayrıntıları sadece ve sadece haberevet.com ekranlarında olacak. Taşern işçiler için son durum burada. Taşeronda son durum? Taşerona kadro gelecek mi? 09 04 2014.Taşeron işçilerle ilgili gelişmeler ne durumda, taşeron işçilerin son dakika haberleri haberimizde haberevet.com'da. Taşeron işçilerle ilgili tüm haberler, son dakika taşeron işçi haberi, taşeron işçilerle ilgili kadro çalışmaları...


ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilerinin düzenlediği mitinge katıldı. Seslendiği taşeron işçilere, haklarında iyileştirme için çalışma yaptıklarını anlatan Bakan Çelik, “İki işçi bir işyerinde farklı statüde artık çalışmayacak, bunu ortadan kaldıracağız” dedi.

Seçim bölgesinde yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’nde taşeron işçilerinin düzenlendiği mitinge katıldı. Kadro talep eden taşeron işçilere konuşan Bakan Çelik, taşeronların haklarının iyileştirilmesi için çalıştıklarını söyledi. Bakan Çelik, taşeron işçilerin durumuyla ilgili 9 Mart’ta kente gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da detaylı bilgiler vereceğini belirterek şöyle konuştu:

TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU

“Aynı işyerinde alt işveren ile asıl işveren artık çalıştırılmayacaktır. Taşeron işçilerinin çalıştırıldığı karayollarındaki sorun yargıya intikal etti. İki işçi bir işyerinde farklı statüde artık çalışmayacak, bunu ortadan kaldırıyoruz. Bakanlar Kurulu’nda da söyledim. ‘Taşeron uygulaması artık çile uygulamasına dönmüştür’ dedim. Başbakan’ın talimatıyla bu çalışmayı tamamladık. İşçilere yıllık izin verilecek. Alt işveren işçileri de, diğer işçiler gibi sendikal haklarını aynen kullanılacaklar. Kıdem tazminatı için mahkemeye değil, kıdem tazminatı direk hesaplarınıza yatırılacak. Hizmet dışında fazla mesai çalışması kabul edilemez. Emeği istismar edenözel sektör ve kamu kuruluşlarına ,Çalışma Bakanı olarak söylüyorum. Elimiz yakanızda bunu bilmenizi istiyorum. Başbakan Erdoğan 9 Mart’ta Şanlıurfa’da miting yapacak. O mitingde taşeron işçiler hakkında önemli mesajlar vermesini istiyorum. O mesajı inşallah Başbakan, kendi ağzından sizlere burada verecektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

IMF’den sterlinde "aşırı değerlenme" uyarısı
LONDRA (AA) - Uluslararası Para Fonu (IMF), İngiliz Sterlini’nin aşırı değerlendiğini, bu durumun ekonomik...

Haberi Oku