Güncel:
Kenan Işık Biyografisi,Kenan Işık son durumu ne oldu ?Kenan Işık'ın hayati tehlikesi varmı?
Devlet Tiyatroları Yönetmeni, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Eski Genel Sanat Yönetmeni Kenan Işık, hastaneye kaldırıldı.
Ekranların sevilen bilgi yarışması 'Kim Milyoner Olmak İster?'in sunucusu, usta tiyatrocu Kenan Işık'ın, spor sonrası, saunaya girdiği ve çıkışında fenalaşarak düşüp başını duvara çarparak yaralandığı iddia edildi.

Beyin kanaması geçirdiği iddia edilen Işık, özel bir hastanede yoğun bakımına kaldırıldı.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memur çocuğu olan Kenan Işık orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da okurken ise Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.
Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. 1974 yılında Köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı "Dadı" adlı diziyle boy göstermiştir. 2005 yılında Kenan Işık Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sundu. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu. Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının halen sunuculuğuna devam etmektedir.
Anahtar Kelimeler
Kenan ışık öldümü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
bahşali 6 ay önce

sayın kenan ışık
size açilşifalar diliyorum bir an evel aramıza
katılmanızı niyaz ediyorum
hergün
aglıyarak
dua ediyorum
büyük geçmiş olsun ben bahşalş tenlik

Kayseri'de kız öğrenciler için ev gibi güvenli...
Kayseri'de üniversitelerin yakın zamanda açılacak olması nedeniyle kız öğrenciler kalacak yer aramaya...

Haberi Oku