Teknoloji:
Twitter nasıl açılır? DNS değiştirme nasıl yapılır? Twitter adresini açmak için DNS ayarları nasıl değiştirilir?

Twitter neden kapatıldı? Twitter ne zaman açılacak? Twitter'ı açmak için ne yapmak gerekir? Twitter açmak için DNS ayarları nasıl değiştirilir? DNS ayarları değiştirilince Twitter açılır mı? Twitter bir daha açılmayacak mı? Twitter'ı açmak için ne yapmak gerekir? Twitter hesapları silinecek mi? 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Bursa mitinginde Twitter'ın kapatılacağına yönelik ipuçlarını verdi. Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Twitter gece saat 23:00'te kapatıldı. Twitter'ın ne zaman açılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Türkiye'de 15 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter'ın hangi tarihte açılacağı herkes tarafından merak ediliyor. Twitter kapatıldıktan sonra bütün kullanıcılar Twitter'a girmenin yeni yollarını aramaya başladılar.

 


Başbakanlık Basın Müşavirliği bu gece 'Twitter kapatılabilir' açıklaması yaptı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Twitter kapatıldı.

BTK'nın site bilgileri sorgu sayfasında www.twitter.com adresi sorgulandığı zaman site hakkında alınan mahkeme kararları ile birlikte "TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" ibaresi yayınlanıyor.BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Erdoğan'ın Bursa'daki "Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız" sözlerine açıklık getirdiler.

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edilmektedir.

Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda TİB gerekli girişimlerde bulunmuş, ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.

Başbakanımız da Bursa'daki konuşmasından bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır”

AÇIKLAMADAN SONRA TWITTER ÇÖKTÜ


Başbakanlık'tan yapılan yapılan açıklamadan sonra Twitter'a erişim kesildi. Türkiye'nin büyük bir kesiminde Twitter'a ulaşımın sağlanamadığı belirtiliyor. Ayrıca Twitter'ın mobil aplikasyonu da şu anda çalışmıyor.

 

Twitter ne zaman açılacak? Twitter açılacak mı? Twitter neden kapatıldı? Twitter açılmayacak mı? Twitter'a bir daha girilmeyecek mi? Dün gece saat 23:00'te Twitter adresine girmek isteyenler kötü bir sürpriz ile karşı karşıya geldiler. Gece 23:00'ten sonra Twitter adresine kimse giremedi. Onbinlerce kişi Twitter'ın neden kapatıldığını bir daha açılıp açılmayacak mı merak etmeye başladılar. Başbakan Erdoğan dün Bursa'da yaptığı konuşmada Twitter miwitter kökünü kazıyacağız dedi ve ardından Twitter kapatıldı.Twitter neden kapandı? Başbakan Erdoğan Bursa mitinginde yaptığı konuşmada hepsinin kökünü kazıyacağız dedi Twitter kapandı.

Twitter yetkililerinin bazı linklerin kaldırılması yönündeki mahkeme kararlarını uygulamaması üzerine Twitter'e erişim engellendi.Bursa mitinginde yaptığı konuşmada twitter üzerinden dolaşan montaj kasetlere tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. 'Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der' hiç beni ilgilendirmiyor" demişti.Başbakanlık'tan yapılan yapılan açıklamadan sonra Twitter kapatıldı. Türkiye'nin büyük bir kesiminde Twitter'a ulaşımın sağlanamadığı belirtiliyor.


Ayrıca Twitter'ın mobil aplikasyonu da şu anda çalışmıyor. 3G, kablonet ve uydunet'ten Twitter'a erişim yapılamazken, ttnet ve Superonline abonelerine şimdilik açık görünüyor.(HABER7) Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (TİB), vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları verildiğini bildirdi.

TİB'nden yapılan açıklamada, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın, 5651 sayılı kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre çalışmalarını yürüttüğü anımsatıldı.Vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararlarının verildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na ulaşmış ve başkanlığımız tarafından içeriğin çıkarılması Twitter'dan istenmiştir. Ancak, mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır.Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır.Bu nedenle, vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter'a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür."Açıklamada, yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesinin, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verileceği bildirildi.
Telekonomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan sorgulamada da "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. maddesi ile görevli)'nin 20.03.2014 tarih ve sayılı kararına istinaden TİB tarafından koruma tedbirinin uygulandığı" ibaresi yer aldı.(
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Tubidy MP3 indir Bedava Tubidy Mobi indir Video-...
Tubidy mobi indir 2014. Tubidy telefondan nasıl kaldırılır? Youtube'nin kapatılmasının ardından pek çok...

Haberi Oku