Siyaset:
2014 Yerel Seçimler sonuçları.. Yerel Seçim anketlerinde son durum ne? Antalya-İzmir-Bursa-Trabzon-Rize
Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Tüm partiler can ile baş ile çalışırken bir çok araştırma şirketi ise anketlerine son sürat devam ediyor. Son seçim anketlerinde sonuçlar nelerdir. Ak Parti mi CHP mi MHP mi? Üç büyük partinin son seçim oyları an be haberevet.com'da yerini alacak.

Antalya için gerçekleştirdikleri seçim anketi çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Sonuçlarda CHP %41, AK PARTİ %30, MHP ise %24,1 oranında çıktı.

AK PARTİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL KİMDİR?

AKP'nin Antalya büyükşehir belediye başkanı adayı belli oldu ve o isim Menderes Türel olarak belirlendi. Tam adı Menderes Mehmet Tevfik Türel olan Menderes Türel 11 Temmuz 1964, Antalya doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İngiltere’de gazetecilik eğitimi aldı. Uzun yıllar boyunca Antalya’da gazeteci olarak çalışan Menderes Türel, çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. Menderes Türel, 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Menderes Türel, 28 Mart 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Aynı zamanda Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler daimi üyeliği yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde AKParti Antalya 2. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazanarak TBMM'ye girmiştir. Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır. 30 Eylül 2012'de AK Parti MKYK'sına seçilmiştir, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekteyken 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeni AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kaç yaşında?...
1 Eylül 2014 Mevlüt Çavuşoğlu kimdir? Mevlüt Çavuşoğlu nereli? Mevlüt Çavuşoğlu kaç yaşında? Mevlüt...

Haberi Oku