Güncel:
30 mart yerel seçimlerinde nerede oy kullanacağım hangi okulda oy kullanılacak?
 
30 Mart mahalli idareler seçimlerine yaklaşırken herkes bu soruları merak ediyor. Nerede oy kullanacağım. Sandık yeri sorgulama. Hangi sandıkta oy kullanacağım. YSK seçmen bilgisi. ve YSK sandık bildisi. YSK Seçmen Li stesi ve YSK Sandık Bilgisi Sorgulama işlemi artık çok daha kolay.... YSK seçmen ve sandık bilgisi sorgulamasını ysk.gov.tr adresinden yapabilirsiniz. Seçmen Listesi YSK Sandık Bilgisi 2014, YSK Oy Kullanma Yeri Sorgulama Say fası ve TC Kimlik N o ile Seçmen Listeleri Seçim Sandığı Sorgulama 
BAŞKA İLDE OY KULLANMAK MÜMKÜN MÜ?

Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturdukla rını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanm ak zorundadır. Askı süresi içinde adres değiş ikliğini yapmayan seçmenler kay  ıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar.
 

NEREDE VE NASIL OY KULLANACAĞIM?
 
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel seçim öncesinde oy kullanacak kişiler için listeler tek tek açıklantı ve tamamlandı. Peki seçmen lisetesini nasıl öğrenebilirim? Seçmen listesi belli ol du mu bunu nereden sorgulayabilirim , Nerede oy kullanacağım 2014 gibi sorularınızın cevabı bu  haberimizde bulabilirsiniz.
 
Tc kimlik numarası cilt no aile sıra no resim doğrulamasınıda girdikten sonra oy kullanacağınız yeri tam olarak öğrenebiliyorsunuz. Dileyen kişiler aşağıya eklediğimiz resime de tıklayarak ilgili sorgulama sitesine gidebilirler.
 


YURT DIŞINDA YAŞAYAN SEÇMENLER NASIL  OY KULLANACAK?

Yurt dışında   yaşayan vatandaşlarımız, 09.05.201 2 tarihinde kabul edilen  6304 sayılı Kanun gereği, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları halinde, Yüksek Seçim  Kurulunca belirlenecek u sul ve esaslar çerçevesinde, 09.05.2013 tarihinden sonra yapılacak olan Milletvekili Gene l Seçimi, Halkoylaması ve Cumhurbaş kanlığı seçimlerinde yurt d ışı temsilciliklerim i zde kurulacak sandıklard a oy kullanabilirler. YSK bu saatin altını çizdi! İşte seç im takvimi YSK  seçim takvimi ne göre, siyas i partiler aday listelerini yarın 17.0 0'ye kadar seçim kurullarına bildire cek. Yüksek Seçim K ur ulu'nun (YSK), 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimler ine ilişkin belirlediği seçim takvimin e göre, siyasi partiler aday listelerini yarın 17.00'ye kadar seçim kurullar

 

BAŞKA İLDE OY KULLANMAK MÜMKÜN MÜ?

Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar.

 

YURT DIŞINDA YAŞAYAN SEÇMENLER NASIL OY KULLANACAK?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, 09.05.2012 tarihinde kabul edilen 6304 sayılı Kanun gereği, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları halinde, Yüksek Seçim Kurulunca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde, 09.05.2013 tarihinden sonra yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi, Halkoylaması ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışı temsilciliklerimizde kurulacak sandıklarda oy kullanabilirler.

 

YSK bu saatin altını çizdi! İşte seçim takvimi

 

YSK seçim takvimine göre, siyasi partiler aday listelerini yarın 17.00'ye kadar seçim kurullarına bildirecek.

 

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre, siyasi partiler aday listelerini yarın 17.00'ye kadar seçim kurullarına bildirecek. Seçim takvimine göre, yarın sandık kurulu oluşum çalışmalarına başlanılacak.

 

Siyasi parti ilçe başkanlıkları yarın en geç saat 17.00'ye kadar belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına, büyükşehirlerde ise siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkan aday listelerini il seçim kurullarına vermeleri gerekecek.

 

Siyasi partilerin aday listelerindeki eksiklikleri tamamlamalarının son günü ise 20 Şubat olacak.

 

Geçici aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurulları, büyükşehir belediye başkan adaylarının ise il seçim kurulları tarafından mahallinde alışılmış usullerle 21 Şubat'ta ilan edilecek ve itirazlar başlayacak.

Sandık sorgulama için YSK sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan alanda TC numaranız soruluyor. Ardından ise nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve kimliğinizdeki diğer bilgiler isteniyor. Peki seçmen lisetesini nasıl öğrenebilirim? Tüm bu soruların cevabı haberimizde bulabilirsiniz.
 
Nerede Oy Kullanacağım Sorusunun cevabı burada. 2014 yerel seçimleri için sandık bilgisi sorgulama YSK sitesinden yapılıyor. 18 Şubat tarihi itibariyle sandık sorgulama YSK tarafından hizmete açıldı.
 
Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar. YSK 2014 Oyumu Nerede Kullanacağım sorusunun cevabı :30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde oyunuzu nerede kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayın
 
30 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, YSK seçim çalışmalarına hız verdi ve YSK seçmen sorgulama işlemleri için internet sitesinde sandık sorgulama hizmetini hayata geçirdi. YSK'nın bu hizmetiyle nerede oy kullanacağınızı öğrenebiliyorsunuz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Necdet Paşa:2 bin yıllık bu şerefli formaya...
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel bugün KKK Balıkesir Astsubay MYO'dan mezun olan astsubayların diploma törenine...

Haberi Oku