Siyaset:
30 Mart 2014 Yerel seçim sonuçları? Mart Seçim Sonuçları?
2014 Mart ayı sonunda yapılacak olan yerel seçimlerin sonuçları büyük merakla bekleniyor. Henüz seçim günü gelmeden , halk sonuçları düşünüyor.


Tarih literatürüne girebilecek derecece ehemmiyeti olan seçim sonuçları sonrası partilerin takınacakları tavırın ne olacağı merak konusu! 2014 yerel seçimlerine az kalmasına rağmen henüz kesinleşmiş bir anket sonucu bulunmamakta. Her anket sonucunun farklı olması sabırsızlığı daha fazla arttırıyor.

Her seçim öncesi merak edilenler konulardan bazılarıda şunlardır; oy pusulalarının nasıl olacağı; sandık görevlilerinin ne kadar ücret alacakları? Hangi partilerin kaçıncı sırada oldukları...


Seçim sonrasıda merakla beklenen cevapsız sorular var. Acaba doğru mu bastım? Oyum kabul edildi mi? Verdiği oydan pişman olan insanlar var mı? Tüm sorularımızın cevaplarını 30 Mart gecesi almış olacak mıyız? 2014 yerel seçimleri yeni başlangıçlara gebe mi? 2014 yerel seçimler sonrası Türkiye' de neler değişecek . Yarınlarımızda bizleri neler bekliyor?

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş kimdir ?

İSTANBUL BŞB: KADİR TOPBAŞ

Artvin'in Yusufeli ilçesinde doğan Kadir Topbaş, 8 Ocak 1945 yılında doğdu. Topbaş, orta öğrenimine Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Kadir Topbaş doktora tezini, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü'nde "Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri" konusunda tamamladı.

Uzun yıllar "serbest mimar" olarak çalışan Kadir Topbaş, 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı. 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na seçilen Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. 1999 seçimlerinde ikinci kez seçilen Topbaş, 2011 Yılı Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi UNACLA Başkanı Olarak seçildi ve bu görevini sürdürüyor. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Davutoğlu'nun Hoca Olmasını Erdoğan Engellemiş
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk röportajını verdi. Röportajında Erdoğan, Ahmet Davutoğlu'nun hoca olmak istediğini...

Haberi Oku