Güncel:
Murat Göğebakan Uzun Adam şarkısı dinle Tayyip Erdoğan'a şarkı yaptı!

Sözlerini Murat Göğebakan'ın müzisyen arkadaşı Feridun Özdemir yazdı. Şarkıyı ise ünlü sanatçı Murat Göğebakan yaptı. Uzun Adam şarkısı kısa sürede sosyal medyada yayılmaya başladı. Şarkıyı Murat Göğebakan Twitter hesabından duyurdu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Twitter üzerinden Murat Göğebakan ve Feridun Özdemir'e teşekkür etti.

17 Aralık sürecinden sonra AK Parti'ye desteğin arttığı yönündeki iddialar her geöen gün daha da güçleniyor. Ünlü sanatçılar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye şarkılar yazıyorlar. Bir çok halk sanatçısı ve türkücü AK Parti'ye desteğini şarkıları ile gösterdi. Dombıra şarkısını AK Parti'yeseçim şarkısı olarak uyarlıyan Uğur Işılak kısa sürede bir çok kişiden beğeni almıştı. Murat Göğebakan da Başbakan Erdoğan'a "Uzun Adam" isimli bir şarkı yaptı. Paralel yapının Başbakan'dan bahsederken kullandığı "Uzun Adam" nitelendirmesi Murat Göğebakan'ın şarkısının ismi oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Murat Gögebakan'dan Uzun adam şarkısı geldi. şarkıyı dinle ve indir?
 

Uğur Işılak'ın ses getiren Dombra'yı Başbakan Erdoğan için uyarlamasının ardından yeni bir sürpriz de bir başka şarkıcı Murat Göğebakan'dan geldi. Feridun Özdemir'in kaleme aldığı parçayı Göğebakan, besteledi.

Şarkı 30 Mart'a kadar bundan sonraki mitinglerde ve Ak Parti seçim araçlarında da kullanılacak.

 

Murat Göğebakan'ın Uzun Adam Şarkısının sözleri:

2002'de bir güneş doğdu

Gülmeyen halkıma bir umut oldu.

Gözleri yaman

Göğsünde iman,

Kimse görmedi böyle başbakan...

Sağlam irade, kocaman yürek,

Benim ülkeme böylesi gerek.

Recep Tayyip Erdoğan

Büyük usta Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Ak gönüllü bir UZUN ADAM

Erdoğan Erdoğan

Seninleyiz biz her zaman

Yürüyoruz hiç durmadan

Yürektesin sen Tayyip Erdoğan...

 

 

MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR?

2002’de çıkarılan Ayyüzlüm albümünün etkisiyle2003 te Türkiye’nin en büyük müzik  ödülü MÜYAP töreninde Murat Göğebakan da ödül aldı.

         2004’te Murat Göğebakan bu defa  ‘’Yaralı ‘’ albümüyle dönüş yaptı ve çok ilgi topladı. Ancak, müzik şirketiyle sorunlar yaşanır. İkinci parçaya klip çekilmez. Albüm tek kliple birçok rockçıyı geride bırakan satış zirvesi yakaladı. 2004‘de damgasını vuran Murat Göğebakan  ‘’Yaralı’’ dan başka  ‘’Diğer  Yarım’’  ‘’ Karanfil Kokan Yarim’’ ‘’Ölmeye Geldim’’  ‘’2023’’ eserlerde büyük bi zevkle dinlenmektedir, konserlerde aynı  hızda devam etmektedir.

         2005’te Farklı bir aranjör ve farklı bir grupla ‘’ Sana Olan Aşkım Şahit’’ adlı albümü çıkardı. Ardından  ‘’ Gözleri Deniz Kokan Yarim’’ ve yine aynı yıl içinde sanatçı ‘’ Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan’’  adlı bir biyografi kitabı çıkardı. Kitabında hayatının bilinmeyen yönlerini ortaya koydu ve kendisi hakkında merak edilen pek çok konuya açıklık getirdi. Yaptığı başarılı müzik çalışmaları ve mütevazi kişiliğiyle Murat Göğebakan, herkesin sevgi ve saygısını kazanmış bir isimdir.

Anahtar Kelimeler
Murat Göğebakan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
elif 6 ay önce

çok güzel bir şarkı olmuş.tam başbakanımızı anlatıyor.helal olsun:)

Misafir Avatar
Tayyib 7 ay önce

Adamın dibisin.Başbakan a iftira atanlar utansın.Bi aralar bende abilere gidiyordum bize askeri sınav sorularını sınavdan önce vermişlerdi bu şerefsizleri yaşatmayın bu ülkede

Necdet Paşa:2 bin yıllık bu şerefli formaya...
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel bugün KKK Balıkesir Astsubay MYO'dan mezun olan astsubayların diploma törenine...

Haberi Oku