Siyaset:
Ak Parti 2014 Seçim Müziği Dombıra Uğur Işılak
Uğur ışılak neler söyledi?

Uğur Işılak ise canlı yayında katıldığı programda bu şarkının anonim olduğunu biliyordum ve bu yüzden kullandığını dile getirdi.

Uğur Işılak Arslanbek Sultanbekov u istanbul a davet etti ve bir araya gelip bu konuyu konuşalım ve netliğe kavuşturalım diye davet etti . Fakat Arslanbek Sultanbekov sadece bunun siyasette ve herhangi bir isme göre söylenmemesini istedi.

Uğur ışılak ben kimseyi bloke etmedim sadece gelen hakaretlere karşı bloke ettim. diye söyledi.

Anlaşılan bu konu ilerki günlerde yine gündemde olacak ve bu konuda ne olacağı merak konusu...

Başbakan Erdoğan, bugün Ankara Arena’da düzenlediği toplantıda 30 Mart yerel seçimlerde kullanılacak şarkıları tanıttı. Dombıra şarkısından uyarlanan parça yoğun tartışma başlattı.


Nogay Türklerine ait ve Cengiz Han Marşı olarak da bilinen ’Dombıra şarkısı’ da, AK Parti’nin seçim çalışmaları dahilinde Uğur Işılak tarafından yeniden yorumlandı.


UZUN ADAMI ÇOK SEVDİK

Dün aday tanıtım programında Başbakan Erdoğan’ın konuşması öncesinde platforma davet edilen sanatçı Uğur Işılak, AK Parti’nin önceki seçimlerde kullandığı şarkılarını hatırlattı. Işılak, ’Şiir belki benim kalemimden çıkmıştı ama duygular sizin duygularınızdı. Ve bu 11-12 yıllık zaman zarfında bizi hiçbir zaman yanıltmadığı için, Osmanlı’dan tevaruz ettiğimiz değerleri çiğnetmediği için, ’zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem’ dediği için, ’gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem’ dediği için, mazlumun yanında yer aldığı için, ezilenlerin gür sesi olduğu için, suskun dünyanın hür sesi olduğu için, işte bütün bunlar için biz uzun adamı çok sevdik, Başbakanımızı çok sevdik’ diye konuştu.

Başbakan’dan Uğur Işılak’a teşekkür...

Erdoğan, çok duygulandığı şarkı sonrası ’Uğur Işılak kardeşime bu sürprizi nedeniyle şahsım ve tüm yol arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Duygularımızı meydanlarda farklı bir şekilde ayağa kaldıracak ve milletimizle çok daha farklı bir şekilde paylaşmamıza vesile olacaktır. Çok teşekkür ediyorum’ diyerek memnuniyetini belirtti.

SÖZLER ERDOĞAN’A KURULU

AK Parti’nin seçimlerde kullanacağı şarkının sözleri daha çok Erdoğan üzerine kurulu. Şarkının sözleri şöyle:

"Göründüğü gibi olan / Gücünü milletten alan / Recep Tayyip Erdoğan", "Mazlumlara sırdaş olan / Gariplere yoldaş olan / Recep Tayyip Erdoğan"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan, Azerbaycan'a Giderken Diyarbakır'da...
Erdoğan, yurt dışına önemli bir ziyaret gerçekleştireceği zaman Türkiye'de felaketler yaşanıyor. Şimdiye...

Haberi Oku