Siyaset:
Yerel seçim anketi 30 Mart'ta Kadir Topbaş mı Mustafa Sarıgül mü İstanbul Büyükşehir Belediyesi anket sonuçları sandıklar

İstanbul'daki yerel seçim anketlerinde neşler çıktı. Siyasi partiler Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının ardından belirlenen belediye meclis üyeleri adaylarından sonra listeler Yüksek Seçim Kurulu'na iletilmişti. Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için kıran kırana bir mücadele sürüyor.  Kadir Topbaş ve Mustafa Sarıgül'ün yarıştığı seçimlerde anketler kimi işaret ediyor. Yerel seçim anketlerinde son durum nedir? 30 Mart yerel seçim anketleri haberevet.com'da...
 

İSTANBUL'DA YEREL SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

30 Mart yerel seçimlerinde siyasi partiler için en önemli büyükşehir hiç kuşkusuz ki İstanbul. Kadir Topbaş ve Mustafa Sarıgül arasında geçecek yarışta Topbaş'ın Sarıgül'e karşı üstünlüğü devam ediyor. İstanbul seçmenine yöneltilen '30 Mart'ta hangi partinin adayına oy vereceksiniz?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 45.3'ü tercihini Kadir Topbaştan yana kullandı. Megakentte CHP adayı Mustafa Sarıgül'ü destekleyenlerin oranı da yüzde 38 olarak belirlendi.

 

İZMİR'DE YEREL SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

CHP'nin kalesi illerden biri olan İzmir'de Aziz Kocaoğlu ile Binali Yıldırım yarışacak. ORC anketinde İzmir halkının yüzde 42.3'ü yerel seçimlerde CHP'nin adayını destekleyeceğini açıkladı. İzmir'de Binali Yıldırım'a destek verenlerin oranı yüzde 38.1'de kaldı.
 

ANKARA'DA YEREL SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

Başkent Ankara'da ibre mevcut başkan Melih Gökçek'i gösteriyor. CHP'nin 2009 yerel seçimlerinde MHP adına seçime giren Mansur Yavaş'ı tercih ettiği Ankara'da katılımcıların yüzde 47.6'sı Melih Gökçek'e oy vereceğini açıkladı. Başkent'te Mansur Yavaş'ı destekleyenlerin oranı ise yüzde 34.1.

 

Mart 2014′de Yapılacak Yerel Seçimlerde Akp, mhp, chp, oy oranları seçim anketi, anket sonucu, seçim 2014, son anket sonuçları. Mart 2014 Yerel seçimde partilerin oy oranları ne olacak?

İşte son anket sonuçları 15 Şubat 2014 Cumartesi.Mart 2014 Yerel seçimde partilerin oy oranları ne olacak? Şu anda partilerin oy oranları kaç? İşte son anket sonuçlarıMahalli İdareler seçimi yaklaştıkça heyecan da artıyor.En çok merak edilen konu ise seçimde partilerin oy oranları ne olacak? Şu anda partilerin oy oranları kaç?

Cevabı haberimizde.. Yerel seçimler yaklaştıkça en çok merak edilen konu ise partilerin şuanki oy yüzdeleri kaç? 2014 Yerel seçimleri için yapılan seçim anketleri artık gündemin en önemli madde başlıklarından birisi haline geldi.Tüm firmaların yaptıkları anket sonuçları haberimizde..

 

2014 Yerel Seçim öncesinde Araştırma ve gezici şirketler olan Genar  Konda  Sonar  Konsensus ve Andy-ar araştırma şirketleri

SON SEÇİM ANKET verileri burda. 2014 SON SEÇİM ANKETlerinde İstanbul Ankara İzmir ve 30 Büyükşehirde hangi parti birinci.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
IBRHIM Esen 7 ay önce

SIRRI SÜREYYA ÖNDER

Misafir Avatar
Murat göçer 7 ay önce

Bukadar hırsızlıktan sonra AKP ye oy veriyorlarsa Allah onlardn bunun hesabını soracak

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Tepki
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği...

Haberi Oku