Siyaset:
AK Parti belediye meclis üyesi adayları listesi belli oldu! haberi

Uzun süredir aday belirleme sürecinde olan siyasi partiler dün son işlemleri tamamlayarak listelerini saat 17:00'den önce YSK'ya teslim etti.

Yerel seçim yarışı tüm hızı ile sürüyor. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye meclis adayları belli oldu mu? 30 Mart seçimlerinde hangi isimler AK Parti'den belediye meclis üyesi adayı olan isimler YSK'ya gitti. Fakat basın ile paylaşılmadı. AK Parti'de olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden kimler aday olarak gösterildi.

 

Yerel seçimlerde başkanlık yarışı olduğu gibi belediye meclis üyeliği (encümen) için de hummalı bir yarış sürüyor. AK Parti'nin belediye başkan adayları belli oldu. Genel Merkez adaylık için mevcut Başkan Mustafa AK'ı açıkladı. Peki Mustafa Ak'ın ekibinde kimler olacak. AK Parti'nin Keçiören'in belediye meclis üyeleri kimler liste açıklandı mı?


Belediye başkanları geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Mustafa AK, AK Parti'nin tekrar belediye başkan adayı oldu. Belediye Meclis üyelerinin listeleri ve diğer tüm adayların isimleri nu akşam mesai bitimine kadar Yüksek Sevim Kurulu'na verilecek. AK Parti'nin Keçiören belediye meclis üyeleri encümen adayları listedi... Meclis üyesi adayları henüz açıklanmadı...

HABEREVET'İN AK PARTİ'DEN ALDIĞI BİLGİYE GÖRE BELEDİYE MECLİS ADAYLARI RESMEN BUGÜN  (19 02 2014) AÇIKLANACAKTIR!

İZMİR

AK Parti İzmir meclis üyesi aday listesi belli oldu.Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Nazmi Kalyoncunun meclis üyesi listesinde yerini aldığı öğrenildi. Kalyoncunun yanı sıra CHP’den istifa ederek AK Parti ’ye katılan Azad Fazla, SKM Başkanı Bünyamin Demir, Kadın Kolları Başkanı Birsen Tüarkoğlu, Karslılar Derneği’nin tavsiye ettiği isimler arasında yer alan Turgay Tarhan, Mardin Derneklerinin tavsiye ettiği Mehmet Özdaş yer aldı.AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kenan Çakar bu sefer Buca’dan listeye girdi. MHP’li eski Ulucak Belediye Başkanı Mehmet Türkmen de Kemalpaşa’da listeye giren isimler arasında yer aldı.Bayraklı’daki listede ise eski ilçe başkanı ve belediye başkan aday adayı Ali Aslan yer almazken, mevcut meclis üyeleri Kemal Büyükkesim, Ali Kökoğuz yer aldı. Listede yer alan diğer bir isim ise Mehmet Ateş oldu.AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar sürpriz bir şekilde Bayraklı’dan meclis üyesi adayı gösterildi. Geçtiğimiz yaz evlenen Kırkpınar, Kemalpaşa’dan Bayraklı’ya taşınmıştı. Kadın Kolları Başkanı Ruikiye Bayraktar’ın da listede yer aldığı belirtildi.Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olan, partililerin sevdiği isimler arasında yer alan Bilal Doğan Konak meclis üyesi aday listesinde birinci sırayı aldı.Çiğli’de ise eski Belediye Başkanı Galip Öztürk, Belediye başkan aday adaylarından Nedim Aslan, Alevi kökenli Erdal Polat’ın listede yer aldığı ifade edildi.Öte yandan Dikili, Gaziemir ve Aliağa için hazırlanan meclis üyesi listelerinde sıkıntı olduğu öğrenildi. AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün’ün hazırlanan listeye karşı çıktığı öğrenildi. Dikili’nin listesinin ise yeniden yazıldığı bildirildi. Aliağa’da da bazı isimlerin listeye girmesinin kriz yarattığı ifade edildi.Karşıyaka listesinde ise, Abdullah Mertoğlu, eski ANAVATAN Partisi İlçe Başkanı İbrahim Sayın’ın kızı Banu Sayan, Gençlik Kolları Başkanı Alpay Buzgan, kadın kollarından Ayşen Namlı, ana yönetimden aday olabilmek için istifa eden Necla Çiçek listede yer aldığı belirtildi.Buca’da Çakar’ın yanı sıra eski İlçe Başkanlarından Ünal Ömür, eski meclis üyesi Necati Özcan, mevcut meclis üyesi Yeşim Gülhan listede kendisine yer buldu. Öte yandan eski İlçe Başkanı Mustafa Solmaz’ın ve belediye başkan aday adayı olan Buca Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Arslan’ın listede yer almadığı öğrenildi.

Ak Parti Siirt İl Başkanı Nihat Yumuk, seçim öncesi tüm hazırlıkların yapıldığını belirterek, halkın beklentilerine cevap verebilecek bir ekiple halkın önüne çıkmayı amaçladıklarını söyledi. Yumuk, “Siirt merkez başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediye başkan adayları daha önce açıklanmıştı. Siirt il genel ve belediye meclis üyeleri adaylarının listesi de halkımızın beklentilerine cevap verebilecek ve dengeleri gözetleyerek belirlendi” dedi.

Belirlenen listede Siirt il genel meclis üyesi aday listesinde Hikmet Ekin, Sadık Adıgüzel, Necati Sürme, Osman Tufan Oçuk, Hüseyin Hilmi Erden yer alırken, belediye meclis adaylığı listesinde ise Mustafa Altınkum, Nurten Temiz, Mehmet Selami Uyan, Ali Timurlenk, Sabahattin Ataker, Ayhan Eren, Mehmet Naci Arık, Adnan Yıldız, Çetin Ensaroğlu, Nihat Altunç, Abdulcebbar Zeybekoğlu, Mansur Özkılıç, Mutlu Özer, Abdulkadir Demirhan, Abdurrahman Arslan, Necip Dede, Suat Ayyıldız, Vedat Beklin, Mehmet Oğuz, Servet Çelikbaş, Nevzat Olgaç, Yüksel Şahin, İdris Tan, Murat Seyit, Melahat Tepe, Servet Bardak, Mehmet Refik Zamur, Recep Tan yer aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan şehitliği ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’ye yaptığı ziyaret çerçevesinde Boğaz Şehitliği’ne ziyarette...

Haberi Oku