Eğitim:
2014 Şubat ayı öğretmen ataması taban puanları atama kontenjanları
Başbakan Erdopan geçtiğimiz hafta 2014 öğretmen atamalarının şubat ayında yapılacağını açıkladı. 10 bin öğretmen daha atanacak ve kamuya geçecek. Atama bekleyen öğretmenler şimdilerde yayınlanan atama kalvuzuna bakıyorlar. Hangi branştan atama yapılacak? Öğretmen atamalarında son durum ne? Taban puanları ve kontenjanlara ait her türlü bilgi için sitemizi takip edebilirsiniz.

6 7 şubat tarihlerinede yapılacak olan Öğretmen atamaları için MEB tarafından başvurulara ve kontenjanlara ilişkin olan klavuz yayımlandı. Öğretmen adayları heyecanla MEB'in sitesine girerek klavuza göa attılar. Şubat ayı öğretmen atamaları sitemiz haberevet.com'da.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan klavuza göre, Şubat ayında bakanlığa bağlı kurumların öğretmen ihtiyacına yönelik olarak  atama yapılacak yapılacak olan ilk atama şubat ayının 6 ve 7. gününde yapılacak. Ayrıntılar sitemizhaberevet.com'da olacak.  Yapılacak olan atama tam 105 alanda yapılacak atamalar sonucu 10 bin öğretmen daha kamu görevlisi olacak. Şubat ayı öğretmen ataması ile ilgili tüm bilgilere sitemiz haberevet.com'dan ulaşabilirsiniz. Ayrıntılar burada olacak.

    Şubat atama kontenjanlar açıklandı. Taban puan 50 olacak.
    Başvurular, 29 Ocak- 04 Şubat'ta, atamalar ise 6-7 Şubat'ta, göreve başlama ise 10 Şubat'ta olacak.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB ), öğretmen adayları için şubat ataması başvuruları ve kontenjanlarına ilişkin kılavuzu yayımladı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan kılavuza göre, bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında, 105 alanda 10 bin öğretmen ataması yapılacak.

Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda elektronik başvuru sayfası "İlk Atama", "Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama" ve "Milli Sporcuların Atanması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu'nu kullanarak başvurularını yapacak. Türkçe, ilköğretim matematik, fen ilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi yabancı dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarına başvuruda bulunacak adaylar atanacağı alanda KPSSP121 puan türünden taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.  

Bu alanlar dışındaki diğer alanlara atanacaklar ise KPSSP10 puan türünde atanacağı alan için belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

Mezuniyeti birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabileceği alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Adaylar şahsen veya noter aracılığıyla vekalet vereceği kişi vasıtasıyla elektronik ortamda yaptıkları başvurularını ve bu başvurularına ilişkin Elektronik Başvuru Formu’nun çıktısını ilçe veya il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.

Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce onaylanarak teslim alınıp asılları adaylara geri verilecek. Başvurular, başvurunun yapıldığı gün ya da en geç bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılması gerekiyor.

Halen devlet memuru olarak çalışmakta olanların kurumlarından alacakları muvafakatlerinde, yazı örneği ibraz edilmek suretiyle belgenin ilgili bölümünün görevli bulunulan kurumun muvafakat vermeye yetkili amirince onaylanması gerekiyor. Kurumlarınca muvafakati onaylanmayanların başvuruları kabul edilmeyecek. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı personelinden öğretmenliğe atanmak üzere başvuru yapacaklarda muvafakat şartı aranmayacak. Öğretmen olarak görevli iken görevinden ayrılmış olanlardan bakanlıkça en son düzenlenen kararnamelerinde “iki alan” yazılı olanlar, bu alanlardan sadece öğrenimi itibarıyla atanabileceği alana başvuruda bulunabilecek. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak.

Başvurular, 29 Ocak- 04 Şubat'ta kabul edilecek. Atamalar ise 6-7 Şubat'ta yapılacak. Atanan öğretmenler göreve 10 Şubat'ta başlayacak.

-Taban puan 50 olacak-

Başvurular için tüm alanlarda taban puan 50 olarak belirlendi. Bazı alanlardaki kontenjanlar şöyle:

"Sınıf öğretmenliğinden bin 50, İngilizce bin, ilköğretim matematik öğretmenliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Öğretmen Atamalarında Pozitif Ayrımcılık...
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 40 bin öğretmenin ataması yapılacak. Atamalarla ilgili yeni ayrıntılar...

Haberi Oku