Yaşam:
SBS TEOG Sınav sonuçları neden iptal edildi. Yeni TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?2014

SBS sonuçları neden iptal edildi. 2013 yışında yapılan sınavdan alınan puanlar yanlış hesaplandı mı? öğrenciler aldıkları paunlarla okul tercih etmiş ve puanlarının tututuğu okullara yerleşmişlerdi. 1 milyon 112 bin öğrencinin katıldığı SBS sınavı sonuçları iptel edildi. Peki bundan sonra ne olacak? Danıştay puanların tekrar hesaplanmasına karar verdi.


Seviye Belirleme Sınavı Sonuçları iptal edildi... TEOG olarak da anılan sınavın sonuçlarında değerlendirmeler yapılırken bazı hataların olduğu iddiaları araştırıldı. Konu Danıştay'a gitti. Aydın Ayaydın'ın başvurusu üzerine sbs teog sonuçlarının iptal edildiğini belirtildi. Danıştay'ın verdiği şok karar öğrencilerde bir şok etkisi yarattı. SBS sınavı sonuçları neden iptal edildi. Sınav iptalinden sonra liselere yerleşen ve buralarda eğitim alamaya başlayan öğrenciler ne yapacaklar.

 

"1 milyon 112 bin 604 öğrenci için dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararların oluşabileceği tartışmasızdır. Bu nedenle hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde yasa ihlali gerçekleşeceği için SBS'deki yerleştirmelerin yürütmesinin durdurulmasına karar verdik"

 

Yabancı diller sınavına katılan 710 öğrencinin anahtarlarının yanlış okunduğu tespit edilmiş ve bunun üzerine CHP'li Ayayadın Danıştay'a bu anahtarların yanlış olması gerekçesiyle SBS'nin yerleştirilmelerin iptali ve yürütmnein durdurulması istemiyle bir başvuruda bulunmuştu. SBS iptal mi oldu? TEOG sınavları iptal oldu öğrenciler şok oldu. MEB'den bir açıklama gelecek mi? Öğrenciler yeni sınav sonuçlarını merak ediyor. SBS iptal mi oldu? 

CHP'li Ayaydın'ın başvurusu, sadece 710 öğrenciyi değil, sıralamanın tamamını etkilediğinden 1 milyon 112 bin öğrencinin sıralamasısının yeniden yapılması yönündeydi.
 
Son tarih altı ay uzatılabilir

MEB'in dershane yöneticileri ile yaptığı son toplantıda dershanelerin dönüşümü için verilen 1 Eylül 2015 tarihi de masaya yatırıldı. Dershane yöneticilerinin talepleri doğrultusunda, özel okula dönüşüm için verilen 1 Eylül 2015 son tarihinin 6 ay uzatılarak 2016 yılı Şubat sonuna ertelenmesine Bakan Nabi Avcı'nın sıcak baktığı öğrenildi. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Denizli'de Çocuk İşçi Feci Şekilde Öldü
Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde 16 yaşındaki Emin Halastar, iş makinesine kapılarak feci şekilde can...

Haberi Oku