Ekonomi:
Ocak Çeyrek altın ne kadar olacak? Altın fiyatları 5 Ocak 2014 Altında son durum ne olacak
Çeyrek altın ne kadar olacak? Altın fiyatlarında son durum ne? Altının nabzı an be an haberevet.com adresinde atıyor. altın çeyrek altın fiyatları ne kadar olacak. Altın fiyatlarında son durum son güncel altın fiyatları çeyrek altın ne kadar olacak. Altın fiyatları için sitemiz haberevet.com'dan yararlanabilirsiniz.. Çeyrek altın ne kadar oldu. Altın fiyatlarının nabzı an be an haberevet.com adresinde olacak. 


İşte 5 Ocak 2014 çeyrek altın fiyatları ne kadar olacak? Altın fiyatlarında son durum ne olacak. Altının nabzı an be an sitemizde olacaktır. Bugün altın günü kaçtan açtı. Haftanın son günü olan5 Ocak Pazar günü altın çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatlarının nabzı sitemiz haberevet.com adresinde atacaktır. Altın fiyatları ne kadar olacak. Çeyrek altın ne kadar. Altında son durum ne? Sitemiz haberevet.com adresinden son güncel çeyrek altın fiyatlarını takip etmeniz mümkün olacak. Altın fiyatları ne kadar?

05 01 2014 Çeyrek altın fiyatları ne kadar. Sabahın ilk saatlerinden itibaren internet başına oturanların yaptığı ilk iş altın fiyatlarının ne kadar olduğunu araştırmak. Çeyrek altın ne kadar olacak? Altın fiyatlarında son durum ne? Altının nabzı an be an sitemiz haberevet.com'da atacak. Çeyrek altın ne kadar. Son güncel altın fiyatları. İçin sitemizi takip edebilirsiniz. Çeyrek altın ne kadar olacak. Altın fiyatlarının nabzı burada atacak. Çeyrek altın fiyatları için sitemizden faydalabilirsiniz. Altın fiyatları ne kadar olacak. Son güncel çeyrek altın fiyatları . İşte altının nabzı...


Çeyrek altın ne kadar oldu. Altın fiyatları ne kadar olacak? Çeyrek altın fiyatları için her sabah olduğu gibi bu sabahta haberevet.com adresini takip edebilirsiniz. Altın fiyatları çeyrek altın ne kadar. Güncel altınÇeyrek altın ne kadar oldu. Altın fiyatlarında son durum ne olacak? 5 Ocak 2014 Altın fiyatlarında son durum ne olacak. Altın fiyatlarının nabzı sitemizde atacak. Son güncel çeyrek altın fiyatları ne kadar olacak. Altın fiyatları için sitemiz haberevet.com'u takip edebilirsiniz. İşte altın fiyatları. Çeyrek altın fiyatları yarım tam altın fiyatları ne kadar oldu.


* 05 Ocak 2014 Piyasa Özeti
* 05 Ocak 2014 Piyasa Durumu
* 05 Ocak 2014 Altın Fiyatları
* 05 Ocak 2014 Dolar Fiyatı
* 05 Ocak 2014 EURO FiyatıBorsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi güne önceki kapanışa göre 165,48 puanlık yükselişle 67.151,30 puandan başladı.

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ilk seansta önceki kapanışa göre ortalama yüzde 0,25 oranında değer kazanırken, bankacılık endeksi yüzde 0,33 yükseliş kaydetti. Holding endeksi ise güne sınırlı da olsa düşüşle başladı.

Analistler, bugün açıklanacak aralık ayı enflasyon verilerinin takip edileceğini belirterek, BIST 100 endeksinin 67.700 ve 68.400 seviyelerinin direnç, 66.700 ve 66.100 seviyelerinin ise destek konumunda olduğunu kaydediyor.

Siyasi endişeler ve gelişmekte olan piyasalardan çıkış eğilimi ile likiditenin düşük olduğu piyasada Dolar/TL dün tarihi zirvesini test ederken; bugün siyasi gelişmeler, enflasyon verileri ve dış piyasalar izleniyor.

Dün tarihi zirve olan 2.1885'e kadar yükselen Dolar/TL, saat 17:50 itibariyle 2.1730/2.1738 seviyesindeydi.

Dolar/TL bu sabah saat 08:30 itibariyle ise 2.1740/2.1750 seviyesinden işlem görüyor

Tüketici Fiyatları Endeksi'nde (TÜFE) aralık ayında medyan bazında yüzde 0.40 artış beklenirken; 2013 sonu TÜFE beklentisi yüzde 7.34 ile bir önceki anketteki yüzde 7.54'e göre geriledi.

Öte yandan otomobil, alkollü içki, sigara ve cep telefonunda Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) artırılması ardından, yapılan zamların ilgili sektörlerce fiyatlara tamamen yansıtılması halinde 2014 yılı enflasyonunu 1 puan yukarı taşıyacağı hesaplanırken; bu yıl için yüzde 5.3 olarak belirlenen enflasyon tahminine ulaşmak zorlaştı.

TEB Stratejisti Erkin Işık, vergi artışlarının yanı sıra kurdaki değer kaybının önümüzdeki dönemde manşet enflasyonu yüzde 7.5-8 bandına çekebileceğini ve enflasyon beklentilerinde daha fazla bozulmaya neden olabileceğini söyledi.

ABD'de açıklanan güçlü ekonomik verinin Fed'in tahvil alım azaltımlarının beklenenden hızlı ilerleyebileceği beklentilerine neden olmasıyla gelişmekte olan piyasalardan çıkış olduğunu belirten Işık, TCMB'nin daha önceki açıklamaları paralelinde dün döviz satım ihalesinde tutarı 100 milyon dolara düşürerek TL'yi global likidite koşulları ve yerel risk algısına karşı kırılgan bıraktığını söyledi.

Işık, "Sonuç olarak TL benzer gelişmekte olan para birimlerinden yüzde 0.5 daha fazla değer kaybederken, soruşturmanın başlamasından bu yana göreceli toplam zayıflık yüzde 6'ya ulaştı.

TCMB bugün için döviz satım ihalesinde minimum tutarı 100 milyon dolar olarak ilan etti ve ocak ayında minimum 3 milyar dolar satacaklarını açıklamaları paralelinde ciddi bir artış yapmalarını beklemiyoruz. Kısa vadede TL üzerindeki riskler halen devam ediyor" dedi.

Erste Securities Istanbul Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz Raporu:

Gold spot güniçi: eğilim yükselişte (boğa) kalmaya devam ediyor.

Pivot Seviyesi : 1213

Tercihimiz : 1213 seviyesinin üzerinde hedef 1238 ve ilerleyen seviyelerde 1244 olmak üzere alış pozisyonları.

Alternatif senaryo: 1213 seviyesinin altında hedef 1204 ve 1194 olmak üzere düşüş görülebilir.

Teknik Yorum : RSI göstergesi, boğa yönünde karmaşık.

Saxo Capital Tarafından Hazırlanan Altın Teknik Analiz Raporu:

ALTIN 1230"un da üzerine çıkan seyir için momentum kuvvetlenmeye devam ediyor. Gün içerisinde yükselişlerin 1250 bölgesine kadar sürdüğü izlenebilir. Bu seviye 11 Aralık"tan bu yana aşılamadı ve öncesinde de aşılsa da kalıcı olunamadığından kuvvetli bir direnç görüntüsü vermekte. Saxo yatırımcıları 30,91% kısa, 69,09% uzun pozisyon taşımaktalar.

IKON Menkul Tarafından Hazırlanan Altın Raporu:

1212 desteği üzerinde tutunan altında 1238 seviyesine kadar yükseliş gözlendi. Şu sıralarda işlemler 1235 seviyesinde gerçekleşmekte. 1233 ilk öenmli destek.

Üzerinde kalınması halinde 1246 ve 1255 dirençleri gündeme gelecektir. 1255 pozitif algı adına üzerinde kalıcılık aradığımız seviye. 1233 altında kalıcılık halinde ise 1222 ve 1212 izleyeceğimiz ilk destekler. Toparlanmanın devamı için 1212 üzeri kalıcılık aradığımızı hatırlatalım.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Türkiye'ye Et, Süt, Yumurta ve Ekmek Dış...
Hükümet enflasyonun neden yüksek olduğunu araştırdı ve et, ekmek, yumurta, süt gibi ürünlerin neden...

Haberi Oku