GÜNÜN MANŞETLERİ


Başbakan Erdoğan'ın Oğlu Bilal Erdoğan Yolsuzluk ve Rüşvetin Neresinde?

Başbakan Erdoğan'ın Oğlu Bilal Erdoğan Yolsuzluk ve Rüşvetin Neresinde?

20.12.2013 18:56:02

Sık sık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan yolsuzlukla anılıyor. Bu bilinçli olarak yapılan karalamanın sonuncusu rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası yapıldı. Bilal Erdoğan'ın isminde geçtiği iddia edilmişti. Ama yalan kısa sürede ortaya çıktı. Bilal'in B'si bile geçmiyor.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Bilal Erdoğan'ın ismini verdiği iddiaları yalanlandı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in avukatları, sosyal medyada yer alan 'Başbakan'ın oğlunun adını verdi' iddialarına karşılık "Bilal Erdoğan'in B'sini bile söylemedi" dedi.

OPERASYONUN ÜZERİNDEN 4 GÜN GEÇTİ

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu çerçevesinde Mustafa Demir ile Ali Ağaoğlu'nun aralarında bulunduğu çok sayıda kişi savcılığa ifade verdi. Çağlayan'daki adliyede gözaltına alınanların yakınları büyük bir sessizlikle olup bitenleri izliyor. Kimlerin tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilip edilmeyeceği için merakla bekleniyor. 17 Aralık'ta başlayan operasyonun üzerinden 4 gün geçti. Resmi gözaltı süreleri dolan şühpelilerin tamamı adliyeye sevk edildi. Sabah erken saatlerde başlayan sorguları 4 savcı yapıyor. İfade alma işlemlerinin büyük çoğunluğu tamamlandı.

SOSYAL MEDYAYI KARIŞTIRAN İDDİA

Fatih Belediye Başkanı Demir'in de sorgusu tamamlandı. Demir yaklaşık 20 Dakika ifade verdi. Demir'le ilgili de özellikle sosyal medyada 'Başbakan'ın oğlunun adını verdi' şeklinde bilgiler yer aldı.

"BİLAL ERDOĞAN'IN 'B'SİNİ DAHİ SÖYLEMEDİ"

Demir'in avukatı Ramazan Dinç, Radikal'e şu bilgileri verdi: "Bilal Erdoğan'la ilgili herhangi bir soru sorulmadı. Başkan da Bilal Erdoğan'ın 'B'sini dahi söylemedi. Çıkan haberlerin tamamı yalan. Zaten bu haberler özellikle Twitter ve Facebook üzerinden sahte hesaplardan yayınlanıyor. Sorulan sorular arasında da ciddi suçlamalar yok. Soruşturma gizli. Soruları söylemem mümkün değil. Ancak basında çıkan iddiaların hiçbirini kabul etmiyoruz. Bu iddialarla ilgili de soru sorulmadı. Bu tarz çıkan iddialar masumiyet karinesini ve soruşturmanın gizliliğini ihlal ediyor. Bu konuda her türlü kanuni hakkımız da kullanacağız."
Etiketler : Başbakan Erdoğan

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR