İşte Avrupa'nın en iyi basketbolcuları
Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa'nın 9. kez düzenlediği yarışmada, erkekler, kadınlar, genç erkekler ve genç kadınlar olmak üzere 4 ana kategoride adaylar yarışıyor.

Basketbolcuların, liglerde ve uluslararası turnuvalarda sergilediği performansa göre belirlenen adaylar arasında, erkeklerde Fenerbahçe Ülker forması giyen Hırvat oyuncu Bojan Bogdanovic dikkati çekiyor.

Kadınlarda ise Fenerbahçeli milli basketbolcu Birsel Vardarlı ve Galatasaray Odeabank'ın İspanyol oyuncuları Alba Torrens ile Sancho Lytttle de adaylar arasında gösteriliyor.

Genç erkekler kategorisinde ise Fenerbahçe Ülker'in oyun kurucusu Kenan Sipahi, genç kadınlarda da yine sarı-lacivertli formayı giyen Olcay Çakır, Avrupa'nın en iyisi olmak için yarışıyor.

Basketbolseverler, desteklediği oyuncular için "www.fibaeurope.com" adresli internet sitesinden oy kullanabilecek.

Adaylar arasında yer alan basketbolcular şöyle:

Erkekler:

Bojan Bogdanovic (Fenerbahçe Ülker), Goran Dragic (Phoenix Suns), Luigi Datome (Detroit Pistons), Mantas Kalnietis (Lokomotiv), Marc Gasol (Memphis Grizzlies), Nenad Krstic (CSKA Moskova), Nikola Vucevic (Orlando Magic), Petteri Koponen (Khimki Moscow Region), Tony Parker (San Antonio Spurs), Vassilis Spanoulis (Olympiacos)

Kadınlar:

Alba Torrens (Galatasaray Odeabank), Birsel Vardarlı (Fenerbahçe), Celine Dumerc (Bourges Basket), Frida Eldebrink (Rivas Ecopolis), Giorgia Sottana (Famila Schio), Jelena Milovanovic (Dynamo Kursk), Johannah Leedham (Bourges Basket), Sancho Lytttle (Galatasaray Odeabank), Sandrine Gruda (UMMC Ekaterinburg), Yelena Leuchanka (Good Angels Kosice)

Genç erkekler:

Alejandro Abrines (Barcelona), Amedeo Della Valle (Ohio State), Anzejs Pasecniks (VEF Riga), Dario Saric (Cibona Zagreb), Devon Van Oostrum (Laboral Kutxa), Domantas Sabonis (Unicaja Malaga), Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks), Kenan Sipahi (Fenerbahçe Ülker), Ludvig Hakanson (Barcelona), Mateusz Ponitka (Telenet Ostende), Rasmus Larsen (La Bruixa d'Or), Vasilje Micic (Mega Vizura)

Genç kadınlar:

Aleksandra Crvendakic (Crvena Zvezda), Artemis Spanou (Robert Morris University), Astou Ndour (Gran Canaria), Dalia Belickaite (Jaunieji Talentai), Francesca Dotto (Gesam Lucca), Leticia Romero (Kansas State), Maryia Papova (Namur Capitale), Olcay Çakır (Fenerbahçe), Olivia Epoupa (Basket Landes), Valeriane Ayayi (Basket Landes).

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Beşiktaş'ın İngiltere kampı
Stat: Moss RoseBeşiktaş: Cenk, Serdar (Dk. 73 Ümit), Pedro, Ersan (Dk. 46 Sivok), Motta (Dk. 63 İsmail),...

Haberi Oku