GÜNÜN MANŞETLERİ


AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı kim oldu? Fatma Şahin kimdir?

AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı kim oldu? Fatma Şahin kimdir?

29.11.2013 16:48:27

Başbakan Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Fatma Şahin kimdir?AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Fatma Şahin olarak açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev yapan Fatma Şahin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak. AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Fatma Şahin olarak açıkladı. Fatma Şahin Gaziantep’ten aday olacak.Fatma Şahin Kimdir?

Fatma Şahin 20 Haziran 1966 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. . İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü bitirmesinin ardından özel sektörde İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı. 22., 23, ve 24 dönem Gaziantep Milletvekili’dir.691116Ayrıca Gaziantep ve bölgenin üst üste 2 dönem Milletvekilliği yapan ilk kadın Milletvekili’dir.TBMM Töre ve Namus Cinayetleri ile Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon Başkanlığı görevinde bir müddet bulundu.AK Parti Kadın Kollarında teşkilattan ve siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanlarından Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan’la ilgili oluşturulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nda ve Tuz Gölü Araştırma Komisyonu’nda çalıştı.AK Parti’de kadın başlıklı ilk uluslararası toplantıları Fatma Şahin başkanlığındaki Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı gerçekleştirmiştir. Her yıl olmak üzere toplam 3 uluslararası toplantı gerçekleştirilmiştir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
Etiketler : Fatma Şahin Kimdir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR