Eğitim:
TEOG soruları cevapları açıklandı mı cevap anahtarı burada

TEOG nedir? Yıllardır öğrencilerin girdiği LYS - SBS sınavı bu yıl değişti. TEOG sınavının ayrıntıları burada. Bir milyon iki yüzbin öğrencinin girdiği sınavdün ve bugün yapıldı. SBS LYS'nin adı değişti ve TEOG oldu. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavına giren öğrencilerin çoğu sistemden memnun.

TIKLA SINAV SORU VE CEVAPLARINI ÖĞREN

Daha önce tek sınavda tüm emeklerini ve bildiklerini göstermek zorunda olan öğrenciler şimdi getirilen sistem ile bir kaç sınava girecekler ve tek seferde emeklerini belli etmek zorunda kalmayacaklar. TEOG soruları cevapları cevap anahtarı ve soru kitapçıkları haberevet.com'da. Yabancı dil ingilizce Türkçe Edebiyat, Matematik ve Din Kültürü soruları cevapları ve detayları burada. TEOG yani Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı puan hesaplama sistemi burada.

Dün ve bugün sınava giren öğrenciler şimdi sonuçların açıklanmasını beklemeye koyuldu. Sınavlara tek tek, kendi sıralarında ve okullarında giren öğrencilern hallerinden memnun. Sınavdan çıkan öğrencilerin soruların orta zorlukta olduğunu belirttikleri ve eski sistemdem de şimdiki sistemin daha iyi olduğunu söylüyorlar. TEOG sınav soruları ve cevapları haberevet.com'da. Sınavların sıra sıra yapılması ve aralarda öğrencilere boşluk verilmesi sistemşi kolaylaştıran şeyler. Liselere girmek için yarışan öğrenciler şimdi yıl sonunda değil yıl boyunca yarışacaklar.

8. sınıflar için yapılan Liselere Giriş Sınavı'ının ilk ayağı dün gerçekleştirildi. 28-29 Kasım'da yapılacak olan sınavların ikinci oturumu bugün yapılacak. Bu iki sınavdan sonra 28-29 Nisan'da bir kez daha sınava girecek olan 8. sınıf öğrencileri, toplamda girdikleri 4 sınav sonunda almış oldukları notların ortalamasına göre liselere girecek.

  Ortak Sınav'ın birinci oturumunun başarı ile gerçekleştirilmesinde büyük katkıları bulunan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

KKTC ve bakanlığa bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı. Sınavlar saat 12.00'de tamamlanmış oldu.

soru6: karekök içinde 75 ve karakök içinde 48 olan sorunun cevabı kök3

soru7: orjin etrafında döndürme sorusunun cevabı (-1,-3)

soru8: y eksenine göre yansıma sorusunun cevabı D şıkkı

soru9: kenar uzunluğu tam sayı olmayan karenin  alanı  sorusunun cevabı 32

soru10: kuş tüğü kütlesi sorusunun cevabı 5 çarpı 10 üzeri -8

soru11: 2 üzeri -3 sayısının. eşiti 1bölü8

soru12: 4 üzeri 4 sayısının yarısı 2 üzeri 7

soru13: izci kampı ve çadır geçen sorunun cevabı 3 üzeri 3

soru14: üslü sayılarda toplama çıkarma olan sorunun cevabı -1

soru15: fraktal sorusunun cevabı A

soru16: 12 üzeri 5 bölü 12 üzeri -3 sorusunun cevabı 12 üzeri 8

soru17: 4 üzeri 4 çarpı 12 üzeri 3 bölü 6 üzeri 3 çarpı 2üzeri 6 sorusunun cevabı 2 üzeri 3

soru18: 6 kök 2 sayısının eşiti kök 72

soru19: kök 35 geçen sorunun cevabı B noktası

soru20: 12 kök 6 sorusunun cevabı 4kök3 ile 3kök2

 

Matematik dersinden merkezi ortak sınav bugün yapıldı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi TEOG Matematik Merkezi Ortak sınav soruları ve cevap anahtarı bu sayfada eokul-meb.com’da sizlerle. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından TEOG Matematik soruları ve cevapları . Kamuoyuna açıklanır açıklanmaz Matematik ortak sınav soruları kitapçığını da paylaştık.

 

 

Anahtar Kelimeler
TEOG Soruları Cevapları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Üniversite kayıtları başladı.. Üniversite...
Üniversite kayıtları başladı. Üniversite 'ye gitmeyi hak eden öğrenciler için kayıtlar bugün start...

Haberi Oku