Eğitim:
TEOG Cevapları Yayınlandı Mı? TEOG  Soru Ve Cevapları İçin Tıklayınız!..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları'nda ilk gün oturumu tamamlandı. Sınava dershaneyle hazırlanan öğrenciler, dershanelerin kapatılmasına karşı olduklarını söyledi.

Samsun'da 8. sınıftaki 21 bin 550 öğrenci, bugün ve yarın toplam 6 sınavda ter dökecek. İlk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınava giren öğrencilerden dershaneye giderek sınava hazırlananlar soruları zorlanmadan yaptıklarını söyledi. Sınav heyecanının yaşandığı okullardan bir tanesi olan Necatibey İlköğretim Okulu 8.sınıf öğrencilerinin çoğunun yüzü gülerek sınavdan çıktı. Sınav çıkışı Necatibey İlköğretim Okulu 8.sınıf öğrencileri sınava nasıl hazırlandıklarını anlattı. Nisanur Kılıç isimli öğrenci, "Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınav olduk bugün. Sınav benim için çok güzel geçti. Sınavlara hazırlanmak için dershaneye gittim. Aynı zamanda evde tekrarlar yaptım. Sınav sorularının kolay gelmesinde benim için dershane iyi oldu. Dershanede test çözüyoruz evde de tekrar yapıyorum. Dershaneler bence kapanmasın." dedi.

TEOG CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ


Dilara Başıbüyük da "Sınav çok güzel geçti. Ben sınavlara gece sabahlara kadar test çözerek hazırlandım. Dershaneye gidiyorum bana faydası oldu. Bence dershaneler kapanmasın, dershanenin kapanması benim olumsuz yönde etkiler. Sonuçta herkesin zeka seviyesi aynı değil. Birisi ilk anlatmada bir başkası ikinci anlatmada öğrenebilir. O yüzden kapanmasına karşıyım. Sınav sistemi böylede iyi ama sanki geçen seneki gibi sınavlar en sonda olsaydı daha iyi olurdu." diye konuştu.

Yasin Köse ise "Sınav güzel geçti. Sınava dershaneye giderek ve test çözerek hazırlandım. Dershaneye gitmeseydim soruları bu kadar kolay yapamazdım. Dershanenin bana çok faydası oldu. Dershaneye gitmeyen arkadaşlarıma için bu sınav daha zor olmuştur. Bize ise daha kolay geldi." şeklinde konuştu.

Sınavın genel olarak iyi geçtiğini ancak biraz matematikte zorlandığını anlatan Abdulkadir Büyük de "Sınava dershaneye giderek ve evde çalışarak hazırlandım. Dershanelerin kapanmasına karşıyım. Bence dershaneler kapatılırsa okuldaki öğrencilerin durumu daha kötü olur. Onun için dershaneler kapatılmasın. Ben ilerde Polis Kolejine gitmeyi düşünüyorum." dedi.

Bugün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisinden sınava giren öğrenciler, yarın da fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına girecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

2014-2015 Okullar ne zaman başlıyor? E okul...
2014-2015 Eğitim Öğretim ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman başlıyor? Koskoca bir tatili geride bırakan...

Haberi Oku