SON DAKİKA
Siyaset:
Bursa Osmangazi Belediyebaşkan aday adayları kimler? 2013 2014
Yerel seçimler yaklaştı. Bursa Osman Gazi Belediye başkanı kim olacak? Aday adayları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Yerel sçeimlere giderken adaylarını açıklayan tek parti Millliyetçi Hareket Partisi oldu. CHP ve AKP'ninde adaylarını açıklaması bekleniyor. Bursa Osmangazi Belediyebaşkan aday adayları kimler? 2013 2014 yılın yerel seçim adayları haberevet.com'da.


AKP Bursa-Osmangazi Mrk.İlçe Belediye Başkan Aday Adayları

Halit Şefikoğlu

BDP Bursa-Osmangazi Mrk.İlçe Belediye Başkan Aday Adayları

Orhan Vural

CHP Bursa-Osmangazi Mrk.İlçe Belediye Başkan Aday Adayları

Zafer Ekici

CHP

Denizhan Sezgin

CHP

Adem Vura

DP Bursa-Osmangazi Mrk.İlçe Belediye Başkan Aday Adayları

Yakup Aktaş Başbakan Yardımcısı Arınç bayramlaşma sonrası Oylat`ta hem dinlendi, hem aday adayı olmayı düşünenlerle görüştü, hem halkla sohbet etti. İl Başkanı Yalçın`ın kararı beklenirken, AK Parti İl yönetiminden Osmangazi için 3 aday adayı ve meclislere de çok sayıda aday çıkması bekleniyor...

AK Parti`nin bayramın ikinci günü Merinos`ta düzenlediği bayramlaşmanın ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dinlenmek amacıyla Oylat`a gitti.
Arınç bir yandan doğal güzellikler ve kaplıca ortamında dinlenirken, bir yandan da aday adaylarından bazılarıyla görüşmeler yaptı.
Daha doğrusu...
Aday adayı olmak için görüşünü soran kimi partililerle sohbet etti. Bunlar arasında en çok İl Başkanı Sedat Yalçın`ın görüşmesi merak ediliyor.
Neler konuşulduğunu bilebilmek elbette mümkün değil. Fakat, Büyükşehir için niyetlenmesine karşın henüz kararını netleştiremeyen Yalçın`la birlikte siyaset yapanlar iki farklı ifade dillendiriyorlar.
Kimileri...
"Sedat Bey istifa edip aday olacak" derken, kimileri de "Görüşmelerine önümüzdeki hafta da devam edecek" diyorlar.
Bu arada...
Arınç`ın cuma günü Tahtaköprü`yü ziyaretinde şakalaşma ağırlıklı ilginç diyaloglar oldu.
Kahvehanedeki sohbet sırasında Tahtaköprülülere beraberindekileri tanıtan Arınç, orada bulunanlar arasındaki Muammer Subaşı`na dönüp "Sen de aday mısın?" diye sordu.
Rahmetli Hikmet Şahin döneminde 10 yıl İnegöl`de Belediye Başkan Yardımcılığı ve sonrasında yine Şahin`le birlikte Büyükşehir`de 5 yıl Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Muammer Subaşı bu soruya "Evet, Osmangazi`ye adayım" dedi.
Bunun üzerine...
"Gel seni İnegöl`e aday yapalım" şeklinde takılan Arınç, gülümseyerek "Alinur Başkan varken olmaz" cevabı veren Subaşı`na "İnegöl`de tecrüben var, fena mı?" diyerek takılmasını sürdürdü.
Aslında...
Aday adaylığı başvurularında son 10 güne girilirken AK Parti`de ilginin daha çok Osmangazi`ye yoğunlaştığı görülüyor.
Çünkü...
Subaşı`nın cuma günü Tahtaköprü`de açık açık dillendirdiği aday adaylığı düşüncesini İl Yönetim Kurulu üyelerinden Tahsin Kara, Zeki Eker ve Ali Yılmaz`ın uzun süredir taşıdıkları kulislerde konuşuluyor.
Yanı sıra...
Bir dönem Bursa Barosu Başkanlığı da yapan Avukat Zekeriya Birkan`ın yine Osmangazi adaylığı konusunda bir süredir çalışmalar yaptığı, hatta Bursa`ya gelen genel başkan yardımcıları ve bazı üst yöneticilerle görüştüğü de konuşulanlar arasında.
Yanı sıra...
İl Yönetim Kurulu`ndan çok sayıda da belediye meclisi adaylığı düşünen olduğuna dair söylentiler var. Ancak yönetimden adaylıkları söylentiden gerçeğe dönüşmesi için gelişmelerin izlendiği bilgileri geliyor.


Cüneyt Karlık da sahaya çıkıyor

 

1994-1999 döneminde Yıldırım Belediye Başkanlığı yapan, ancak aradan 14 yılı aşkın süre geçmesine karşın unutulmayan ve efsane olarak kalan Cüneyt Karlık da bu haftadan itibaren Yıldırım`da sahaya çıkmaya hazırlanıyor.
Hac görevini tamamlayıp dönen Karlık`ın, 30 Mart 2014 yerel seçimi için Yıldırım`dan aday adayı olarak AK Parti`ye başvurması bekleniyor.
Karlık 2004 yerel seçiminde de AK Parti`den Büyükşehir aday adayı olmuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Başkanlık sistemi nedir? Başkanlık sistemi...
Başkanlık sistemi nedir? 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Başbakan Erdoğan'ın...

Haberi Oku