Güncel:
Memurlara bayram öncesi maaş verilecek mi? 2013

Emekli olanlar ve halen devlet kademesinde çalışanlar Kurban bayramı öncesinde gerekli ihtiyatlarını alablmek için maaşların erken ödenmesini bekliyordu. Beklenilen açıklama  bugün geldi. Söylentilerde olduğu gibi emekli ve memur maaşları 11 ve 12 Ekim tarihlerinde ödenecek.

Gelen bu haber milyonlarca kişiyi sevindirdi. Bayram öncesinde gerekli ihtiyaçlarını ve Kurbanlarını almak için maaşlarını bekleyen vatandaşlar maaşlarını erken alacaklarını öğrendikleriklerinden sevindiler.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'dan müjdeyi verdi. Çalışmalarının bir meyvesi olarak, her bayramda adet edindiği üzere erken maaş haberi veren Faruk Çelik, emeklilerin ne zaman erken maaş alacaklarını açıkladı. Buna göre, tek numaralılar 10 Ekim, çift numaralı emekliler ise 11 Ekim 2013'de maaşlarını alabilecekler. Emekli sandığı emeklileri zaten 5 Ekim 2013 tarihinde maaşlarını almışlardı, onları etkileyen bir durum yok.
 

 Kurban bayramında yine yüzler gülecek, yine çalışanlar maaşlarını erken alacaklar. Maaşlar bir gün var bir gün yok. Dolayısıyla, tam da ayın sonlarına gelen Kurban bayramı öncesinde memurlara erken maaş verilecek, ancak ne zaman erken maaş verilecek? Henüz belli değil, ancak 11 Ekim'de net tarih belli olacak.


İşte Bakan Faruk Çelik'in o açıklamaları:

"Tüm Bağkur ve SSK emeklileri ile hak sahiplilerinin maaşlarının bayramdan önce ödenmesi için yapılan çalışma tamamlandı. Çift numaralı emekliler 11 Ekim'de, tek numaralılar ise 10 Ekim'de maaşlarını alabilecek"

Bu yıl da her yıl olduğu gibi bir ritüelin işe koşulması bekleniyor. Her bayram öncesinde memurlar ve emekliler maaşlarını erken alırlar. Bu bayramda da öyle olacak gibi duruyor, ancak henüz net bir açıklama gelmedi. Memurlara kurban bayramı öncesi erken maaş verilecek mi?

Memurlara erken maaş verilecek mi diye soruyorsanız bu sorunun cevabı haberimizde. Kurban bayramı öncesi kamusal alanda çalışan memurlara, emeklilere, dul ve yetimlere erken maaş verilecek mi?

Memur maaşları bu sene erken verilecek mi? Bu soru milyonlarca memurun hayatını etkileyen bir gündem maddesi. Emekli, dul ve yetim aylıkları ve memur maaşları bu kurban bayramı öncesinde de erken verilecek mi? Bu sorunun cevabı henüz net değil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak, gelir gelmez sizlere buradan paylaşacağız.

Memur maaşlarının kurban bayramı öncesinde verilmesi mevzununun büyük ihtimalle 11 Ekim cuma günü belirlenmesi bekleniyor. Her bayram öncesinde olduğu gibi bu bayram öncesinde de büyük ihtimalle memur maaşları Kurban bayramı öncesinde verilecek. Kurban bayramı bu yıl 15 Ekim 2013 tarihinde olacak ve bayramda 9 günlük resmi tatil var.

2013 Kurban Bayramı İzin Tarihleri Şöyle;

12 Ekim Cumartesi

13 Ekim 2013 Pazar

14 Ekim 2013 Pazartesi Arife Günü

15 Ekim 2013 Salı Bayramın 1.Günü

16 Ekim 2013 Çarşamba Bayramın 2.Günü

17 Ekim 2013 Perşembe Bayramın 3.Günü

18 Ekim 2013 Cuma Bayramın 4.Günü

19 Ekim 2013 Cumartesi

20 Ekim 2013 Pazar

Tatil süresi 9 gün!

 

Anahtar Kelimeler
Memur Bayram Emekli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

MPİ 20 Ağustos Şans Topu çekilişi-Şans...
Şans Topu ( beş +1) oyunu, iki değişik rakam kümesi içinden , belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına...

Haberi Oku