Güncel:
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter eylemi yarın (erken emeklilik 2013)

1999 yılından bu yana birçok eylem yapan emeklilikte yaşa takılanlar grubunun üyeleri geçtiğimiz haftalarda Ankara'da Sıhhıye Abdi İpekçi Parkı'nda eylem ve basın açıklaması yapan emeklilikte yaşa takılanlar platformu Ankara üyelerini İstanbul takip etti. Bir AVM önünde  broşür dağıtmışlardı. Adana ve İzmir'deki emeklilikte yaşa takılanlar da çeşitli eylem hazırlıkları içinde.

Haberevet'in Twitter sayfası için tıklayınız.

Emeklilikte yaşa taklanlar İzmir eylemi haberi için tıklayınız

Adana'da emeklilikte yaşa takılanlar hazırlık içinde tıkla oku
 

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR TWİTTER'DA

Son aylarda özellikle Gezi Parkı eylemleri gibi olaylarda çöne çıkan sosyal medya emeklilikte yaşa takılanlar için de bir yol oluyor. Herkese sesini duyurmak ve haklarını almak isteyen yaş mağdurları Twitter'da hashtag (etiket) açarak yetkşililere seslenecek.

Twitter'da #EYTninHakkınıVerin ve #EmeklilikteYasaTakılanlar etiketi ile atılacak tweetler ile TT listesine girilmeye çalışılacak. Listeye bir kere girilmesi halinde bu etiketi siyasiler ve yetkililer dahil milyonlarca kişi görecek. Kampanyadan tüm emeklilikte yaşa takılanların haberdar olabilmesi için 1 hafta boyunca duyurular yapılacak. Haberevet üzerinden ve facebooktan haberleşek olan emeklilikte yaşa takılanlar grubu 7 Ekim 2103 Pazartesigünü saat  tam 12:00'de Twitter'dan #EYTninHakkınıVerin ve #EmeklilikteYasaTakılanlar etiktlerini yazacaklar. Emeklilik haklarını alma yolunda çalışan mağdurlar Twitter'da da eylem yapacaklar.

Bu eylem hakkında atılan Tweetleri ve diğer ayrıntıları haberevet.com'dan takip edebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeni Başbakan için açıklama yaptı!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kongresinin cumhurbaşkanlığı koltuğunu devretmeden 1 gün önce yaptığı...

Haberi Oku