Siyaset:
MHP Belediye Başkan adayları açıklandı! Yerel seçim 2014!
Bugün Ankara'da toplanan Devlet Bahçeli Liderliğin'de toplanan MHP, yerel seçim adaylarını açıkladı. Meclisteki partiler arasında belediye başkanları adaylarını ilk açıklayan parti olan MHP'de çalışmalar erkenden başlatıldı. AK Parti ve CHP, MHP'nin adaylarının karşısına kimleri koyacak. Herkesin büyük bir merakla takip ettiği 2014 MHP yerel seçim belediye başkanları adayları kimler oldu.
 

Haberevet'in yakından takip ettiği ve Ankara hakkında Mevlüt Karakaya'nın başkan olduğu haberi de böylece kesinleşmiş oldu. MHP'nin yaptığı açıklama diğer aday adayları ve partileri de harekete geçirdi. MHP'mim 2014 yerel seçim belediye ve belde başkan adayları kimler oldu? MHP'de önemli günlerden biri yaşanıyor. Genel Başkan yardımcılarından olan Mevlüt Karakaya şuan Melih Gökçek'in oturduğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına geldi. Mevlüt Karakaya kimdir? Uzun süredir merak edilen adaylar seçim çalışmalarına başlayabilecekler. Diğer Partiler yerel seçimlerde belediyeler için MHP'nin karşısına kimleri hangi isimleri çıkartacak?

Tüm illerde detaylı anketler yapıtıran MHP gelen verileri analiz etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin son kararları bugğn açıklanıyor. MHP'den 2014 yerel seçim belediye başkanları adayları bugün açıklanacak. Devlet Bahçeli bizzat açıklama yapacak. Adana'da Hüseyin Sözlü MHP'nin adayı olacak. MHP'nin elinin güçlü oldupu Adana'da Hüseyin Sözlü aday olarak gösterdili. Devlet Bahçeli 3 dönemdir Adana Ceyhan'a belediye başkanlığı yapan Hüseyin Sözlü'yü belediye başkanlığı için aday gösterdi. 

MHP 2013 yerel seçimleri için belediye başkanı adaylarını tek tek açıkladı.  Aydınlıların çok merak ettikleri belediye başkanı adaylarının ismi belli oldu. MHP Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak MHP Aydın Milletvekili Alı Uzunırmak'ı gösterdi.  MHP'nin Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ali Uuznırmak'ı tanıyalım. İşte MHP'nin 2014 yerle seçimler için aday gösterdiği MHP'li Ali Uzunırmak:

İŞTE MHP’NİN YEREL SEÇİM ADAYLARI

 Ankara Spor Salonunda düzenlenen toplantıda MHP'nin belediye başkan adaylarından 252'si açıklandı.
      
Buna göre, MHP'nin bazı büyükşehir ve il belediye başkan adayları şöyle:
      
-Adana: Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü
      
-Ankara: MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya
      
-Antalya: MYK üyesi Kemal Çevik
      
-Aydın: TBMM Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak
      
-Balıkesir: İsmail Ok
      
-Kocaeli: MYK üyesi Saffet Sancaklı
      
-Mersin: Burhanettin Kocabaş
      
-Ordu: Cemal Enginyurt
      
-Manisa: Cengiz Ergün
      
-Aksaray: Rıfkı Karabatak
      
-Bartın: Cemal Akın
      
-Bayburt: İdris Aydın
      
-Burdur: Nadir Özcan
      
-Çankırı: Hakkı Yalçın
      
-Giresun: Orhan Erzurum
      
-Gümüşhane: Mustafa Canlı
      
-Isparta: Yusuf Ziya Günaydın
      
-Kırklareli: Derya Bulut
      
-Kilis: Hasan Mısırlıgil
      
-Kütahya: Alim Işık
      
-Osmaniye: Kadir Kara
      

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
abdi 12 ay önce

mersın adayı olarak yazılan burhanettın kocabaş değil doğrusu burhanettın kocamaz olacaktır düzeltmenızı önemle rıca ederım

Başkanlık sistemi nedir? Başkanlık sistemi...
Başkanlık sistemi nedir? 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Başbakan Erdoğan'ın...

Haberi Oku