GÜNÜN MANŞETLERİ


2013 de genel af çıkacak mı? Demokratikleşme Paketi

2013 de genel af çıkacak mı? Demokratikleşme Paketi

29.09.2013 12:56:50

Mahkumlar ve ailelerinin meraklı bekleyişi sürüyor. 2013'te af ya da genel af çıkacak mı? Yıl sonu yaklaşıyor. Genel af olmasa da af bekleyen ailelerin umutları var! Demokratikleşme paketinin içinde af var mı? Sır gibi saklanan ve 30 09 2013 tarihinde açıklanacak olan demokratikleşme paketinin detaylarında neler var.

Uzun süredir konuşulan ve bir çok konuyu kapsadığı söylenen Demokratikleşme paketinde af var mı? Genel af bekleyenler yada af bekleyenler bir anda umutlandı. 2013 yılında af çıkacak mı? Hafif veya taksirli suçlardan dolayı hapse düşmüşi olanlar af bekliyor. Aileleri zor durumda olanlar ve pişmanlık duyanların beklediği af ne zaman çıkacak. Yarın Başbakan'ın açıklayacağı demokretikleşme paketinin içinde 2013'te af çıkması ile ilgili herhangi bir madde olacak mı?

Pazartesi günü demokratikleşme paketini açıklayacağını hatırlatan Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan, "Yapacağımız açıklama bir kesimi şaşırtabilir" dedi.Başbakan Erdoğan, pazartesi günü demokratikleşme paketini açıklayacağını hatırlatarak, bu paketin birilerinin zoru ve dayatması ile değil; millete yeni ufuklar açmak için hazırlandığını söyledi. Erdoğan, “Birileri bir fısıltı duyuyor, çıkıyor, televizyonlarda açıklama yapıyor ama isabet ettirdikleri oluyor. Yapacağımız açıklama bir kesimi şaşırtabilir. Bu; matematik olay değildir, geometrik olay değildir. Bu siyasi yaklaşımdır. Bu paketlerin güncellenmesi esastır, yapılan da budur” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler : 2013 de af çıkacak mı? Demokratikleşme Paketi

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR