Teknoloji:
iPhone 5s Türkiye satış fiyatı ne kadar, kaç lira?
Apple yeni kozunu sonunda çıkarttı. Apple Iphone 5'in S serisini de çıkarttı. İphone 5s'in yanında birde 5c modeli çıkaran Apple, Samsunsg'un önüne geçmek için her yolu deniyor.  Apple İphone 5s Türkiye satış fiyatı ne kadar? Teknoloji tutkunları merakla bu sorunun cevabını arıyor. Tutmasan hemen alacaklar zaten. Bu ne teknoloji deliliğidir arkadaş.. Ancak devir teknoloji devri alıp kullanmak lazım zaten telefonun özelliklerini duysan, göresen telefon değil mucize dersin.  Peki iPhone 5s Türkiye satış fiyatı ne kadar, kaç lira?
 
 
iPhone 5C, polikarbon kaplama olacak. İç yapısı ise çelik. A6 işlemci kullanacak olan iPhone 5C, 8 megapixel kameraya sahip. iPhone 5C’nin şarj kapasitesi daha yüksek.
 
ABD FİYATI BELLİ OLDU - ANCAK TÜRKİYE FİYATI HENÜZ AÇIKLANMADI
 
Amerika’da 2 yıl kontratlı fiyatı 16 GB 99$, 32 GB 199$’dan satılacak. iPhone 5C’nin kılıfları 29 dolardan satılacak. iPhone 5C, beklenildiği gibi iOS 7 ile birlikte gelecek.
 
iPHONE 5S DE TANITILDI
 
Şu ana kadar ki en gelişmiş akıllı telefon olarak nitelenen iPhone 5S'in en ayırt edici özelliği son iPhone’a göre grafik işleme ve işlemci gücünün 2 kat arttırılmış olması.
 
Apple dün gece merakla beklenen yeni modelleri iPhone 5S ve 5C’yi tanıttı. Ancak ucuz olarak gösterilen 5C modelinin fiyatının yüksek bulunması şirketin hissesinde değer kaybı getirdi.
 
Apple, ucuz modelini kontratlı olarak 99 ya da 199 dolara satışa çıkaracağını açıkladı. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda kontratsız olarak satışta modelin fiyatının 549 dolara çıktığı görüldü. Yatırımcılar ise yeni modelin fiyatının 500 dolar ya da daha da altında olmasını bekliyordu.
 
Hisse senedinin düşmesindeki bir diğer neden ise Apple yöneticilerin sunum sırasında iPhone satışlarına büyük katkı sağlayan Çinli operatör China Mobile ile ilgili konuşmaması gösterildi.
 
Analistler China Mobile ile ilgi açıklamanın bugün kesin yapılacağını açıklamasının ardından hissedeki değer kaybı azalsa da günü yüzde 2,28’lik değer kaybıyla kapattı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yeni telefonlar geliyor
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeni kriptolu telefonları yılbaşından önce üst düzey devlet...

Haberi Oku