Eğitim:
Mebbis login sistemi giriş. Öğretmen atamaları sonuçları 2013 (mebbis-09.09.2013)
Türkiye'de atama bekleyen 300 bin öğretmen olduğu söyleniyor. Bu öğretmen adayları KPSS 2013'e girerek yeterli puanı alamaya çalıştı. Sınav sonrasında elde ettikleri puanlarla öğretmen olmak için yarışnan adayların heyecanlı bekleyişi bitecek. (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı Mebbis login giriş sistemine haberevet üzerinden girebilirsiniz. KPSS 2013 öğretmen atamaları tercih sonuçları ne zaman açıklanacak.

KPSS 20132'ten aldıkları puanlar ile atamalar için tercih yapan öğretmen adayları bugün öğretmen atamaları sonuçlarını haberevet üzerinden mebbis sistemine girerek öğrene bilecek. Bugün 1. sınıflar ve anasınıfları uyum programı kapsamında okula başlıyor. Yüzbinlerce öğrenci bugün eğitime başladı. İlk ve ortaöğretim ise 1 hafta sonra 16 Eylül 2013 günü eğitime başlayacak. Bugün atanacak öğretmenler 1 hafta içinde görev yapacağı bölgelere gidecek.

SONUÇLAR
İÇİN
TIKLAYIN

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı'da yapılacak olan atamalara Bakan Nabi Avcı da katılacak. Uzun süredir bekleyen öğretmen adayları elektronik sistemle de çeşitli şehirlere atanacak. Öğretmen adayları bugün tercih sonuçlarının açıklanmasınıu izlemek için Ankara'da MEB'te olacak. 

İki ders arasındaki dinlenmesüresi ise en az 5 dakikadırİkili öğretimyapan okul veya kurumlarda dersler blok olarak yapılabilir. Normal öğretim yapan okul veya kurumlarda ise haftalık ders saatisayısı 2 ve üzerinde olan dersler zümreöğretmenler kurulu kararı ve okul müdürünün onayıyla art arda konulabilir.” Hükmü yeni Orta öğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Derssüresi ve günlük çalışma saatleri” başlıklı 9. Maddesinin birini fıkrasında “Ortaöğretim kurumlarındabir ders saati süresi 40 dakikadır.

KPSS 2013 öğretmen atamaları tercih sonuçları açıklandı mı? Haberevet sonuçları an be an aktaracak. Tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak. KPSS'ye girerek atama bekleyne öğretmenerin beklediği gin geldi. 2013 KPSS sınavı öğretmen atamaları sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan aöğretmen atamaları mebbis.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. 

Dersler arasındaki dinlenme süreleri okul yönetimlerince belirlenir. Derslerin başlama, bitiş ve öğle arası dinlenme süreleri millî eğitim müdürü veya ilgili müdür yardımcısı ya da şube müdürünün başkanlığında eğitim bölgesi danışma kurulu başkanlarıyla yapılan toplantıda ortaöğretim kurumlarının özellikleri, uygulanan programlarıyla çevre ve ulaşım şartları dikkate alınarak belirlenir. Ancak dersler arasındaki dinlenme süresi 5 dakikadan, öğle arasıdinlenme süresi ise 45 dakikadan az olamaz.” Şeklinde değiştirilerek ders saatleri süresi düşürüldü.

Üniversitelerde eğitim fakültelerini, öğretmenlik bölümleri ya da ilgili bölümleri bitirmiş ve formasyon alanlar öğretmen olmak için sırada bekliyor. Daha önce hem şubatta hem de ağustos ayında yapılan öğretmen atmaları geçtiğimiz dönemde tek sefere indirilmişti. O günden sonra öğretmen atamaları yılda sadece 1 kez yapılmaya başlanmıştı. KPSS 2013 hangi okullar tercih edilecek. Okullar listesi öğretmen atamaları hangi okullara yapılacak. 300 bin atanamayan öğretmenden 40 bini okullardaki yerini alacak. Öğretmen adayları giriş kodunu yazarak TC kimlik numaraları ve alanları ile sisteme giriş yapabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Öğretmen Atamaları Ne Zaman? Öğretmen Atamaları...
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamalarının 12 ya da 14 Eylül tarihlerinde yapılacağını açıklayarak...

Haberi Oku