Eğitim:
2013 2014 Liselerde devamsızlık kaç gün oldu?
2013 2014 Devamsızlık hakkına sınırlama getirildi. Önceleri 19,5 gün olan devamsızlık hakkı artık 10 günle sınırlandırıldı. Öğrenciler sürenin çok az olduğunu söylesede MEB açıklamasını duyurdu bile. Yani bundan sonra yeni yönetmelikte öğrenciler, olası bir durum dışında 10 günün üzerinde devamsızlık yapamayacak . 2013 2014 Liselerde devamsızlık kaç gün oldu? . Öğrencilerin gözü bu haberde. Duyan bilen şaka sandı. Daha sonra resmi olarak açıklanınca hayaller suya düştü.  2013 2014 Liselerde devamsızlık kaç gün oldu? haberevet.com'da. Ortaöğretim kurumlarına devam zorunluluğu getirilerek, özürsüz devamsızlık 10 günle, özürlü özürsüz toplam devamsızlık ise 45 günle sınırlandırılmıştır. Velinin yazılı beyanı özür belgesi kapsamında değerlendirilerek devamsızlıkta velinin takip ve sorumluluğunun önemi artırılmıştır.
 
7- 6287 sayılı Kanun kapsamında ortaöğretimin zorunlu hale getirilmesine bağlı olarak, öğrencilerin bir ortaöğretim kurumuna kaydettirilmesi ve devamının sağlanması konusunda öncelikle veli sorumlu kılınmış, okul/kurum yöneticileri, millî eğitim müdürleri mahalli ve mülkî idare amirleri ise yaptırım ve mevzuat hükümlerini uygulama konusunda yetkilendirilmişlerdir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
ahmet 13 ay önce

ßu dewlet biz öqrencileri düşünmüyor herkes menfaatini düşünüyo biz öqrenciler hep rapor alarak devlete para kazandıracaz böyle olursa devam ederse çoqu kişiler okulu bırakır qider çalışır daha iyi olur sanki bu okul deqil hapisane orda bile çıka biliyon ama okulda 4 yıl dile kolay hele öqretmenler öyle bi zorluk yapıyoki derslerde kalmamak elde deqil inş. düzeltir devamsızlık hakkını 30 qün yaparsınız . ßiz diyorduk 20 qün nedir ki çabuk bitiyor bizde öqrenciler olarak sevinmiştik 30 qün olacak diye bi baktık 10 qün oldu yakıda 5 qün olur sonrada 1 qün olur inş. bunuda bekleriz. Almanyada bile devamsızlık hakkı 20 qün lisede 3 yıl işte Türk devleti bizi süründürüyor ne kadar da qüzel deqilmi qurur duyarsınız artıq qndinzle :/ :/

Misafir Avatar
mağdur 2 13 ay önce

ya hem oku hem dershane hem İngilizce kursu hepsi bi arda başlıyo bizde insanız hepsine nasıl yetişecez bi devamsızlık hakkımız vardı onada göz diktiler!!!

Misafir Avatar
mağdur 13 ay önce

lisede kamamız isteniyo .s.s

Misafir Avatar
Muhammed Yıldırım 13 ay önce

böyle olunca ne oalcak öğrenci devamlı rapor almaya gidecek muayne parasından para kazanacak devlet tıpkı sigaraya gelen zam gibi bilerek sigaraya zam yapan devlet millet kaçak içsin para pkk ya gitsin politikası yapıyorya onun gibi birşey

Misafir Avatar
Emre 13 ay önce

Sen Git okula hasta olunca hammına

Öğretmenlik branş sıralama robotu 2014 Öğretmen...
2014 KPSS sıralama robotu. KPSS alan sıralama robotu. KPSS Lisans sınavına giren milyonlarca memur adayı...

Haberi Oku