Eğitim:
KPSS öğretmen atamaları hangi okullar tercih edilecek? Okul listesi KPSS 2013
300 bin öğretmenin atama beklediği bu günlerde 40 bin öğretmen MEB tarafından okullara atanacak! Bu konu ile ilgili çeşitli eylemler yapan ve herkesin atanmasını isteyen öğretmenler amaçlarına ulaşamdı.  KPSS 2013 öğretmen atamaları tercih edilecek okul listeleri bu haberimizin içinde. Öğretmenler yarış halinde tercihlerde atanarak öğrencilerine kavuşmak istiyor. KPSS 2013 öğretmen atamaları sırasında öğretmenler hangi okulları tercih edebilecek?  Öğretmenler KPSS 2013'te hangi okullar için tercih yapabilecekler. 

, 0, 0);">LİSTENİN BUGÜN AÇIKLANMASI GEREKİYORDU AMA MEB'TEN HERHANGİBİ BİR BİLDİRİM GELMEDİ.
 
KPSS öğretmen atamalrı tercihleri bugün başladı. Öğretmen adayları bugünden itibaren 6 Eylül'e kadar tercih işlemlerini yapacaklar. Öğretmenler adayları hangi okulları tercih edecek. Öğretme atamaları tercih edilecek okul listeleri bugün içeriisnde açıklanacak.KPSS Öğretmen atamaları tercih edilecek okul listeleri bu siytede. Tıklayın tercih işleminiz gerçekleştirin. Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı. Öğretmen adaylarının tercih günü ve bugün onlar için çok önemli bir gün. Atanmak için en doğru tercihi yapmak isteyen öğretmen adayları açık bulunna okulları çok iyi seçecekler. Topla 26 okul tercihi yapabilecek öğretmenler 26. tercihi açtıklarında boş olan her hangi bir okula yerleşmeyi kabul ediyorum diyecek.
 
2013 Eylül öğretmen atamaları tercih edilecek okul listeleri 2013  Öğretmen atamaları branş bazında il il tercih edilebilecek okul listesi  40  bin öğretmen ataması için tercih edilecek okul listesi  Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmen ataması başvurusu 2 Eylül Pazartesi bugün başlayıp 6 Eylül 2013 Cuma gününe kadar devam edecek.Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar, alanlar itibarıyla belirlenen KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları, başvuru yeri ve şekli, zamanı, atama yapılacak eğitim kurumları, atamalar ve diğer hususlara ilişkin açıklamalar.
 
Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.
 
Meb açıklamasına göre  branş bazında il il tercih edilebilecek okul listeleri  meb personel sayfasında açıklanacak.40 bin öğretmen ataması için tercih edilebilecek okul listeleri yayınlandığı an aşadada ki linten ulaşabileceksiniz
 
40 bin öğretmen atamaları için başvuru sayfası meb tarafından meb personel sayfasında açılacak. Mebpersonel.com olarak 40 bin öğretmen atama başvuru sayfası aktif hale geldiğinde aşağıda ki linkten ulaşabileceksiniz.
 
Meb personel sayfasında öğretmen atamalarına dair yapılan açıklamaAdaylar başvurularını; internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak, 02 -06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır. Onaylatılmayan başvurular geçersiz olacaktır. Atamalar 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayabileceklerdir.Kamuoyuna önemle duyurulur.

Bugün öğretmen adayları kendi branşlarında kaç kişinin bu sene atanacağını öğrendikten sonra, bu veriyi kendi sıralamasıyla karşılaştırarak kaderi hakkında bir öngörüde bulunacak. Sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, resim öğretmenliği, müzik öğretmenliği, beden eğitimi öğretmenliği, fizik öğretmenliği, kimya öğretmenliği, biyoloji öğretmenliği, fen bilgisi öğretmenliği, coğrafya öğretmenliği, tarih öğretmenliği, sosyal bilgiler öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümlerinde okuyanların merakla aradığı bilgiler spothaber.com'da.
 
Branş öğretmenleri bu haberi bekliyorlardı. Kaç bin kişinin alınacağı belliydi ama hangi branştan kaç öğretmenin alınaağı merak konusuydu. KPSS puanları ve sıralaması iyi olan öğretmenler kendi branşlarından açılacak kontenjan sayısını dört gözle beklemekteydi. Öğretmen adaylarının bu sabırsız bekleyişi nihayet son buldu ve öğretmen atamaları ve branş kontenjanları açıklaması MEB tarafından yapıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
can 13 ay önce

mebbis çalışmıyor napacağız

Misafir Avatar
MUHAMMET 13 ay önce

şu an 03/09/2013 saat 12,25 olmuş halen ne tercih kılavuzu var nede MEB in sayfasındaki tercih yapma linki açılıyor

Misafir Avatar
FF 13 ay önce

insanı neden aptal yerine koyuoyorsunuz

Misafir Avatar
yasemin 13 ay önce

tercih süresi uzayacak mı acaba?

Misafir Avatar
edru 13 ay önce

gerçekten saçmalıkk artık klavuz açıklanmadıysa niye bize klavuz için tıklayın deniyo acil yetkili kişilerden haber bekliyoruz :(

Misafir Avatar
filiz 13 ay önce

niçin hala herhangi bir haber yok okul tercihleri ne zaman açıklanacak

Misafir Avatar
ebru 13 ay önce

bu ne ya hala tercih listesi yok

Misafir Avatar
serkan 13 ay önce

ne açıklanmaz atama yeriymiş yaa. allah devletimize çalışan memurumuza zeval vermesin. çok hızlı çalışıyorlar. maşallah.

Öğrenim Kredisi affı çıktı 2014 KYK Harç...
Öğrenim kredisi affı çıktı mı? Öğrenim kredisi affı kimleri kapsayacak? Öğrenim kredisi borçları...

Haberi Oku