Eğitim:
LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2013
Lys 2013 ek yerleştirme başvuruları yapıldı.Öğrenciler, ek yerleştirme ile üniversiteli olma şansını yakalayacak2013 LYS yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra gözler LYS ek yerleştirme sonuçlarına döndü. LYS ek yerleştirme sonuçları için resmi bir tarih bulunmamaktadır. Lys Ek yerleştirme 2013 kılavuzu açıklanır açıklanmaz sitemizden öğrenebilirsiniz.
2013 LYS Maratonunda aldıkları başarılı puanlarla hak etilleri ve hedefledikleri üniversite ve bölümlere yerleşen yüz binlerce aday hayallerine kavuşurken sıra ek yerleştirme ile şansını arayanlara geldi.

Ek yerleştirme eylül sonunda

Her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayı sonlarında başlaması planlanan ek yerleştirmelerle yüzlerce adayın da hayal ettiği üniversite yerleşmesi bekleniyor. Ek yerleştirmelerdeki en önemli faktör, bir şekilde sınavı kaybedenlerden kazandığı bölümü beğenmeyip kaydını yapmayanlar, şansını bir kez daha denemek isteyenler ve bir şekilde hayatını kaybedenlerden boşalan kontenjanlar oluşturuyor.

Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler

Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer yer alıyor. Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna Eylül ayının sonunda ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Lys Ek Yerleştirme Tarihleri 2013, 2013 Ygs Ek Yerleştirme Tarihleri, Ösym Ek Yerleştirme 2013, Lys 2013 Ek Yerleştirme Kılavuzu, Ek Yerleştirme Tarihleri, Aktüel Psikoloji Lys, Ösym Ek Yerleştirme Tarihi 2013 lys ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 2013 Üniversite kayıt tarihleri daha önceden 28 Ağustos-2 Eylül arasında açıklanacağı bildirilmişti. Fakat bu açıklama yapıldığında üniversite kayıtları 12-20 Ağustos 2013'dü. 2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıt Tarihleri, Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun kararıyla 2-6 Eylül 2013 olarak yeniden belirlendiği için 2013 LYS ek yerleştirme sonuçları tarihide otomatik olarak değişti. Resmi bir açıklama yapılmadı fakat LYS ek yerleştirme 14 Eylül 2013 tarihinden sonra açıklanacağı bekleniyor. haberdar.com olarak üniversite kayıtları bittikten sonra 8 gün içinde 2013 LYS ek yerleştirme tercih işlemlerine başlayıp Ek yerleştirme sonuçları Eylül Ayı sonlarına doğru açıklanır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
ŞECAAT 13 ay önce

Başvuru filan lazım değil. Dikkatsixler haberi yanlış ifade etmişler. Sadece süreci ösym sitesinden gunbegun takip etmek. Gerek. İnsanları haybiye sıkıntıya koyuyorlar. Haber yapıyorsanız bari adam gibi yapın

Misafir Avatar
Eda 1 yıl önce

ek tercihler için herhangi bir başvuru yapmamız gerekiyor muydu ki? başvuruları yapıldı demişsiniz. kaçırdım diye çok korktum yemin ediyorum beynime kan gitmedi bir an. ösym sitesinde bir açıklama da bulamadım lütfen haberi düzeltin de insanlar korkmasın.

Misafir Avatar
bahar 1 yıl önce

ek yerleştirmeler eylül ayında başlamıor mu bir bilgi verin lütfn

Misafir Avatar
yasemin 1 yıl önce

Üniversitelere ilk yerleştirmelerde yerleşen adayların kayıtları 6 Eylül tarihinde sona erecek. Bu tarihten yaklaşık 1 hafta sonra ÖSYM, üniversitelerden kayıt yapılmayan kontenjan bilgilerini toplayacak. Elde edilen bu kontenjanlara , 25 Temmuzda açıklanan LYS yerleştirme sonuçlarına göre boş kalan kontenjanlar da eklenerek Eylül ayının sonuna doğru 2013 ÖSYS Ek yerleştirme Kılavuzunu yayınlayacak. Birinci yerleştirmelerde yerleşemeyen adaylar bu ek tercihlerde yerleşebilecektir. diyor bir haberde

Misafir Avatar
ayse 1 yıl önce

gerçekten ek tercihler için başvuru mu lazımdı ?

Misafir Avatar
tuğba 1 yıl önce

ek tercihler ne zaman yapılacak bılgısı olan varmı

Misafir Avatar
bahar 1 yıl önce

daha ek yerleştirme tercihleri başalamadı mı?

Misafir Avatar
nurcanemirhan 1 yıl önce

üniversite ek tercihler ne zaman acaba lfn bilgi verin..

Özel Okul destek Başvuru sonuçları açıklandı!
TEOG yerleştirme sonuçlarının ardından günlerdir merakla beklenen özel okula teşvik başvuru sonuçları...

Haberi Oku