GÜNÜN MANŞETLERİ


Koruma memuru alımı ne zaman yapılacak ?

Koruma memuru alımı ne zaman yapılacak ?

15.08.2013 22:00:18

30 bin koruma memuru ne zaman alınacak.Gündeme bomba gibi düşen ve binlerce işsizin hayallerini süsleyen Devlet memuru olabilme hayali İçişleri bakanlığından gelecek açıklamaya kilitlenmiş durumda yaklaşık 5 ay önce yapılana açıklamdan sonra herhangi bir açıklama gelmemesi bekleyenleri germiş durumda.

 İçişleri Bakanlığı 10 bin koruma memuru alınacak dedi . “Koruma Memurları” adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.
 
İçişler Bakanı, halihazırda Ülkemizde bütün koruma hizmetleri için 29 bin kişi görev yapıyor, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.
 
Bakan, bunun fazla olduğunu belirterek, ”29 bin kişiyi en verimli şekilde dağıtacağız. İlk etapta 10 bin kişiyi eğitmeyi planlıyoruz. Bunlar emniyet hizmetleri sınıfı fakat koruma memuru” diye konuştu.10 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları
 
 
 
10 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı tarihi, Ne Kadar koruma memuru ne zaman alınacak.
 
Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.
 
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
 
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.
 
30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman
 
Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memur alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
 
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak
 
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.
 
Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Olacak mı ?
 
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
 
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
 
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları
 
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
 
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak
 


Etiketler : koruma memuru alımı

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

halit / sanlıurfa
17 Ağustos 2013 Cumartesi - 17:33

ya hiç olmasa tarihi söyleyin

ahmit / mersin
17 Ağustos 2013 Cumartesi - 10:56

yeter ama ya bukadarda olmaz 5 ay oldu

huseyin / şanlıurfa
10 Eylül 2013 Salı - 16:05

yeter artık nezaman olacak başvurular 5 aydır takip ediyoruz bıktık yaaaaaaaa açıklansın artık

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR