Dünya:
Mısır'daki katliamda ölen Esma'dan dünyayı ağlatan şiir...
 Hep 17 yaşında kalacak olan Esma'nın ölmeden önce yazıp yayınladığı o şiir ise dünyayı ağlattı. İşte o şiir. Mısır'da dün sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan katliam miklyonlaraca insanın hayatını elinden aldı. Anneler ağladı, çocuklar yaşlılar gençler öldü. Dünya dün sabah saatlerinden itibaren gözlerini Mısır'a çevirdi. Mısır'daki katliamaın sembolü de İhvan yöneticisinin katliamda öldürülen küçük kızı 17 yaşındaki Esma oldu. Esma'nın ölmeden önce yazdığı şiir dünyayı yasa boğdu.Herkes bu şiiri konuşuyor... İhvan yöneticisi Muhammed el-Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma, cuntanın kurşunu ile ölmeden önce bu şiiri paylaştı: Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular.
 
 
Mısır"da darbeye karşı direnişin merkezlerinden biri haline gelen Rabiatul Adeviyye Meydanı"nda dün darbeciler tarafından göğsünden ve sırtından kurşunla vurularak öldürülen Esma el-Biltaci"nin vefatından kısa süre önce cep telefonu üzerinden bir şiir paylaştığı ortaya çıktı.
 
Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci"nin 17 yaşındaki kızı Esma"nın paylaştığı şiirin Türkçe söylenişi şöyle:
 
Onlar bizi Vetir"de namaz kılarken buldular
 
Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular
 
Onlar hem güçsüzdü hem az sayıca
 
Allah"ın kullarını çağır da gelsinler yardıma
 
Köpüklü deniz dalgalarını andıran ordularla
 
Esma"nın paylaştığı şiir, Huzaa kabilesinin lideri Amr bin Salim"in Beni Bekr kabilesinin barış anlaşmasını ihlal ederek, Cahiliye dönemindeki bir kan davası uğruna Huzaa kabilesine saldırması üzerine Hazret-i Muhammed"den yardım istediği şiir.
 
Namazda saldırmışlardı
 
Mekke"nin hakimi Kureyş kabilesinin müttefiki Beni Bekr kabilesi, Medine"deki İslam devletinin müttefiki Huzaa kabilesine Mekke"nin Güneybatısındaki Vetir suyunun kenarında namaz kıldıkları esnada saldırarak 20 kişiyi öldürmüştü. Beni Bekr, bu saldırı için Kureyş"ten adam ve silah desteği de almıştı.
 
Babası: Cunta gidecek
 
Esma"nın babası Muhammed el-Biltaci kızının ölümünden sonra El-Cezire"de “Mısır"daki bütün meydanların, devrim meydanına dönüştüğünü, askeri darbenin birkaç gün içinde sona erdirileceğini” söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Başkanı...
Dünya Müslüman Alimler Birliği 4. Dönem Toplantısının bugünkü oturumunda birliğin yeni başkanı seçildi....

Haberi Oku