Ronaldinho Beşiktaş'a gelecek mi?
Beşiktaş'ta Ronaldinho harekatı. Ahmet Nur Çelebi uzun süredir kadrolarına katmak istediği Ronaldinho için Brezilya Türkiye arasında bir buçuk aydır mekik dokuyor. Transferde son görüşmeler dün İstanbul'da gerçekleştirildi. Ronaldinho Beşiktaş transferi son durum ne?


Kartal, dünyaca ünlü yıldızın menajeri Assis’i İstanbul’a getirdi. Görüşmeleri yürüten İkinci Başkanı Çebi “Tam 38 gündür bu transfer için çalışıyorum ve umutluyum” dedi. Tarafların 8 milyon euroya prensipte anlaştıkları öğrenildi.
 
Beşiktaş, dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız Ronaldinho’nun transferi konusunda dün önemli bir hamle daha yaptı. Siyah- Beyazlılar sambacının aynı zamanda menajerliğini de yapan kardeşi Roberto Assis’i dün İstanbul’a getirerek pazarlık masasına oturdu. Swissotel’de gerçekleşen görüşmede Beşiktaş’ı temsilen İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi bulundu. 18.00 sıralarında otelin lobisinde Assis ve aracılarla bir araya gelen Çebi, yaklaşık 1,5 saat saat süren görüşmenin ardından otelden ayrıldı. Peki transferde son durum ne?
 
Sponsorlar sıcak bakıyor
 
Bu noktada konunun en yetkili ağzı Ahmet Nur Çebi çarpıcı açıklamalar yaptı. Tam 38 gündür transfer için bizzat uğraştığını dile getiren Çebi, “Pek çok görüşme yapıyoruz. Ronaldinho’ya sponsor olan firmalar teklifimize sıcak bakıyorlar. Ama arada birtakım sorunlar var. Kişisel anlamda ben bu sorunları çözeceğimize inanıyorum. Bu transferden umutluyum” diye konuştu.
 
Sambacıdan şartlı evet
 
Beşiktaş’ın bonservisi için 5 milyon euroyu gözden çıkardığı 33 yaşındaki yıldız ise Assis aracılığıyla şartlarda anlaşılırsa Türkiye’ye gelebileceğini iletti. Ancak Güney Amerika menşeli firmalarla yaklaşık 5 milyon euroluk sponsorluk anlaşması bulunduğunu iletti. Bu anlaşmaları bozması durumunda zararının karşılanması şartını koştu. Yapılan pazarlıkların ardından taraftarların yıllık 8 milyon euro civarında bir rakama el sıkıştığı öğrenildi. Transfere son şeklini Beşiktaş ve Ronaldinho’nun sponsor firmaların temsilcileriyle yapacağı görüşmeler verecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Basketbol: 2014 FIBA Dünya Kupası
BİLBAO (AA) - A Milli Basketbol Takımı, 12 yıl sonra Ukrayna karşısında ilk yenilgisini aldı. 2014 FIBA...

Haberi Oku