GÜNÜN MANŞETLERİ


Fatih Erbakan Saadet Partisi İstanbul adayı mı?

Fatih Erbakan Saadet Partisi İstanbul adayı mı?

31.07.2013 08:55:14

Yerel seçim tarihlerini yaklaşması ile çeşitli tahminler ve iddialar ortaya atılmaya başlandı. Ortaya çıkan son iddia ise Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın Saadet Partisi'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı.

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterebileceği öğrenildi. 

 
Gazeteport'un haberine göre; Yerel seçimlere kısa bir süre kala siyasi partilerin adayları da netleşmeye başlıyor. Saadet Partisinin de Ankara, İstanbul, Kayseri, Konya gibi illerde parti içinde güçlü ve kamuoyunca tanınmış isimleri aday yapmayı hedeflediği öğrenildi.
 
BABASININ ADAYINA KARŞI OLACAK

Bu amaçla Fatih Erbakan’ın da İstanbul Büyükşehir için adaylığı gündeme geldi. Adaylık netleştiği taktirde Fatih Erbakan, Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994-1999 arasında oturduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna talip olacak. 
 
Böylelikle babası Necmetin Erbakan’ın 1994’de Belediye Başkanı olarak İstanbul’a aday gösterdiği Erdoğan’dan yıllar sonra, bu kez oğul Erbakan olarak Erdoğan’ın partisine karşı mücadele edecek.
 
Önceki gece Necmettin Erbakan Vakfının iftar programına katılan Fatih Erbakan adaylık iddiası için, ‘’Bazılarının kendi aralarında konuşmalarından ibaret bir konu’’ demekle yetindi.


Etiketler : Fatih Erbakan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Merhum Başbakan Necmettin Erbakan

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR